Młodsi i starsi mieszkańcy Warszawy oraz turyści, którzy zdecydują się dziś odwiedzić Pałac (dalej PKiN), z pewnością nie będą się nudzić. Pierwsze atrakcje będą czekać już przed budynkiem na placu Defilad. Między 10:00 a 16:00 najmłodsi będą mogli skorzystać tam ze strefy edukacji ekologicznej Wodociągów Warszawskich (które zapewniły również beczkowóz i kurtynę wodną), strefy plastycznej PKiN czy toru „małego chemika” oraz atrakcji edukacyjnych Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy. W tych samych godzinach w holu głównym budynku na dzieci czekać będą animacje, a o 11:00, 13:00 i 15:00 zaplanowano pokazy pająków.

Dla starszych uczestników wydarzenia na placu Defilad przygotowana będzie strefa chillout Green Caffé Nero z kawą i lemoniadą. Swoje strefy edukacyjne na placu zorganizują też dzielnica Śródmieście, Tramwaje Warszawskie, Lasy Miejskie – Warszawa, Straż Miejska m.st. Warszawy oraz mające swoje siedziby w Pałacu: Collegium Civitas i Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych. Wszyscy świętujący będą mogli nagrać też pamiątkowy filmik w fotobudce 360.

Na tarasie widokowym na 30. piętrze PKiN, dzieci i rodzice będą mogli skosztować waty cukrowej. Zaplanowano też zajęcia plastyczne, brokatowe tatuaże i pamiątkowe zdjęcia „na belce” (wszystko w cenie biletu).

O godzinie 12:00 na świętujących na placu Defilad czekać będzie tort urodzinowy. Z kolei wieczorem budynek rozbłyśnie urodzinową iluminacją.