Szybko znajdziesz najbliższą czynną ubikację, sprawdzisz godziny jej otwarcia, a także odszukasz lokale gastronomiczne udostępniające bezpłatnie toalety.

Jedna z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców stolicy i turystów warstw cyfrowej mapy „Warszawa dzisiaj” dostępna jest – ponownie – od początku tegorocznych wakacji. W porównaniu z poprzednią wersją, funkcjonującą do 2020 roku, na mapie naniesiono wiele uaktualnień, w tym wiele nowych toalet oraz uzupełniono informacje o ich dostępności.

Dziś użytkownik znajdzie w serwisie kilkaset toalet. Są to zarówno te wolnostojące (przenośne), jak również automatyczne toalety miejskie oraz te umiejscowione w budynkach użyteczności publicznej. Na mapie znalazły się również lokale gastronomiczne, które na podstawie umowy z miastem udostępniają swoje ubikacje przechodniom czy turystom.

Dla każdej lokalizacji można sprawdzić szczegóły dotyczące godzin otwarcia, dostępności dla osób z niepełnosprawnościami czy wyposażenia w przewijak. Wszystkie szczegóły znaleźć można w specjalnej warstwie, gromadzącej toalety warszawskiego serwisu mapowego.

Docelowo wszystkie dane z mapy dotyczące toalet pojawią się w aplikacji warszawa19115.pl, gdzie – w specjalnej zakładce – oznaczonych jest już wiele ogólnodostępnych ubikacji miejskich.