13 metrów. Takie apartamenty sprzedają w Krakowie

Miniapartamenty największy entuzjazm budzą wśród mniejszych czy większych inwestorów, którzy wykupują podobne lokale na wynajem.
Fot. Pixabay

„To rozwiązanie dla młodych i dynamicznych” – tak opisuje ofertę mini-apartamentów w rejonie skrzyżowania ul. Klemensiewicza i al. 29 Listopada firma Royal Investment.

Apartamenty SMART oferowane przez firmę liczą sobie od 13,3 do 22,60 m kw. Znajdują się one w 6-kondygnacyjnym budynku, który podzielono na 137 tego typu mieszkań. Komunikację wewnątrz budynku zapewnią dwie windy. „Wyjątkowym atutem inwestycji będzie, zlokalizowana w garażu podziemnym nowoczesna pralnio-suszarnia do użytku wspólnego” – podkreśla też deweloper. „Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzamy przestrzeń w samych lokalach” – dodaje.

Mini-apartamenty nie będą tanie: ceny tych poniżej 14 metrów kwadratowych wynoszą ok. 170 tysięcy złotych – choć należy też podkreślić, że miniapartamenty będą też uzupełnione balkonem lub niewielkim tarasem. Największe lokale mają być sprzedawane za 250 tys. złotych.

Kapsuła z Krakowa

Nie jest to przypadek odosobniony. Pierwsze tego typu apartamenty trafiły pod młotek w 2013 r. we Wrocławiu, za sprawą firmy Dolnośląskie Inwestycje. W kolejnych latach mikroapartamenty zaczęły pojawiać się w Warszawie, Białymstoku, Trójmieście, na Śląsku czy w Poznaniu. Największy entuzjazm budzą one jednak wśród mniejszych czy większych inwestorów, którzy wykupują podobne lokale na wynajem.

CZYTAJ TAKŻE: Nowe mieszkania komunalne – tak. Ale po pandemii

Najbardziej ekstremalny projekt – pozostający raczej eksperymentem niż realną ofertą rynkową – powstał również w Krakowie. To mikromieszkanie o powierzchni 2,5 m kw., właściwie kapsuła na wzór tych, jakie popularne bywają w zatłoczonych metropoliach Dalekiego Wschodu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Koniec z izolacją seniorów. Wracają dzienne domy pobytu

Osoby starsze już nie muszą siedzieć w domach lub ławkach pod nimi. Swoją działalność ...

Co z koncertami? „Panika rośnie z dnia na dzień”

Branża koncertowa, która latem zyskała nadzieję, z przerażeniem patrzy na mapę złożoną z żółtych ...

Gliwice przyniosły szczęście!

Reprezentantka Polski Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019. W nowoczesnej hali Arena Gliwice występy ...

Trzeci lockdown lokalny. Ale to nie musi być jeszcze koniec

Od soboty na terenie Warmii i Mazur obowiązują na nowo surowsze obostrzenia. – Rząd ...

Podkarpackie samorządy stracą miliony

W efekcie przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego lokalne samorządy stracą ponad 40 proc. depozytów ...

Od środy można otwierać przedszkola i żłobki. Czy dzieci będą bezpieczne?

Zanim samorządy otworzą żłobki i przedszkola, muszą się do tego dobrze przygotować. Tak by ...