Warszawa: Prace drogowe i objazdy na Bielanach

W piątek, 21 lipca, warszawscy drogowcy rozpoczną prace na ulicy Podczaszyńskiego. Droga zostanie wyłączona z ruchu, a kierowcy pojadą objazdami. Roboty są częścią metamorfozy bielańskiego ciągu ulic – łączącego Piaski ze Starymi Bielanami. Z powodu prac zmieni się trasa autobusów linii 181.

Publikacja: 21.07.2023 11:32

Warszawa: Prace drogowe i objazdy na Bielanach

Foto: Adobe Stock

Po przeprowadzonej – w szybszym od przewidywanego tempie – wymianie nawierzchni na ulicy Perzyńskiego, drogowcy pracujący na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich przenoszą się na Podczaszyńskiego.

Prace na tej ulicy mają potrwać do końca sierpnia.

Zmiany w ruchu

W piątek, 21 lipca, od ok. godz. 6:00 rano, ulica Podczaszyńskiego zostanie wyłączona z ruchu na odcinkach od ul. Żeromskiego do Kasprowicza oraz od Kasprowicza do Marymonckiej. Obowiązują tu już – ustawione z kilkudniowym wyprzedzeniem – znaki zakazu zatrzymywania się.

Ulice Schroegera, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Barcickiej, Leśmiana i Cegłowskiej stracą połączenie z remontowaną drogą. Na dotychczas jednokierunkowych jezdniach ulicy Schroegera zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Na jezdni Kasprowicza w stronę Sacharowa, za ulicą Swarzewską, zostanie wygrodzony pras do skrętu w prawo.

Trasy objazdy i zmiany dla pieszych

Objazd utrudnień został wyznaczony ulicą Żeromskiego i aleją Zjednoczenia – do Kasprowicza lub Marymonckiej, a dalej ulicą Sacharowa.

Autobusy linii 181 pojadą trasą objazdową tylko w kierunku placu Wilsona – bezpośrednio ulicą Marymoncką, z pominięciem alei Zjednoczenia, Kasprowicza i Podczaszyńskiego a tym samym nie dojadą do przystanku Metro Stare Bielany 01. W przeciwnym kierunku, w drodze na Cmentarz Północny, autobusy będą kursowały trasą podstawową.

Przejścia dla pieszych przez ulicę Podczaszyńskiego – przy Schroegera i Kasprowicza –będą udostępniane naprzemiennie, czyli raz z jednej strony skrzyżowania, raz z drugiej. Zebra przy Marymonckiej będzie zwężona, ale dostępna cały czas. Natomiast w rejonie Żeromskiego piesi na drugą stronę skrzyżowania przejdą zebrą na Perzyńskiego.

O inwestycji:

Prawie dwukilometrowy ciąg ulic Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego jest jedną z ważniejszych arterii Bielan. Jednak jego nawierzchnia była już wyeksploatowana, a komfort jazdy obniżała także – obowiązująca na kilku skrzyżowaniach – organizacja ruchu. Dlatego warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich podjęli się kompleksowej przebudowy tych ulic.

Transport
Nie ma zgody na plany poszerzenia dolnośląskiego odcinka autostrady A4
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Transport
Kolej wyda 5 mld zł na zwiększenie liczby pociągów i skrócenie czasów podróży na Śląsku
Transport
Kuszenie wyborców wizją bezpłatnej komunikacji miejskiej. Czy to zadziała?
Materiał partnera
Dolny Śląsk inwestuje w kolejne nowe pociągi
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Transport
Jaka będzie przyszłość kolei aglomeracyjnej w Małopolsce