Wynajęty przez Parafię Najświętszego Serca Jezusowego autobus ma obsługiwać niedzielne msze. Będzie dowoził wiernych do kościoła trzy razy: o godzinie 10.00, 11.30 oraz 13.00. Po zakończeniu mszy ma odwozić parafian do domów. - W autobusie obsługującym linię specjalną nie trzeba mieć biletu. Koszt przejazdu ponosi parafia. Zachęcamy do skorzystania i podzielenia się opiniami. Obecnie mamy umowę na trzy miesiące. Po upływie tego czasu zdecydujemy czy to rozwiązanie kontynuować – napisano w parafialnym ogłoszeniu. Uruchomienie nowej linii pod nazwą „Parafia NSJ” zaplanowano na 16 kwietnia.

Autobus będzie kursował trasą od zatoki przy kościele ulicami: Kunickiego, Nowy Świat, Wyścigową, Dunikowskiego, Herberta do pętli końcowej, następnie Herberta, Zemborzycką, Kunickiego do zatoki przed kościołem. Sama zatoka zamieni się w tymczasowy przystanek autobusowy.

Bezpłatne przejazdy „parafialnym” autobusem to krok w stronę głównie osób starszych, którym ma pomóc w dotarciu do kościoła. Ale nie tylko: przy kościele nie ma parkingu, co utrudnia dotarcie na niedzielne msze także zmotoryzowanym. - O wprowadzeniu połączenia rozmawiałem z wiernymi podczas wizyt duszpasterskich. Parafianie przyjęli go pozytywnie – mówił proboszcz ks. Waldemar Sądecki cytowany przez portal radioplus.pl. – To znak czasu. Takich projektów będzie więcej w przyszłości – komentuje parafialną inicjatywę branżowy serwis TransInfo.