Wakacje nad morzem. Wreszcie pojedziemy bez korków

Kierowcy spędzający wakacje na Wybrzeżu mają wreszcie perspektywę skrócenia drogowych korków. Już teraz poprawia się dojazd na Pomorze Zachodnie, rozpoczęły się także prace nad odkorkowaniem Trójmiasta. Będzie można szybciej podróżować pomiędzy Gdańskiem a Kołobrzegiem.

Publikacja: 11.05.2021 09:46

Trwają inwestycje, które poprawią dojazd nad polskie morze.

Trwają inwestycje, które poprawią dojazd nad polskie morze.

Foto: AdobeStock

Już w tym sezonie sprawniejszy będzie dojazd do Międzyzdrojów i Świnoujścia. Jeszcze przed majówką do ruchu włączone zostały 42 kilometry drogi ekspresowej S3 prowadzącej od Szczecina przez Goleniów na północ. Chodzi o dwa odcinki: przeszło 22-kilometrowy kawałek Brzozowo-Miękowo oraz 19-kilometrowy pomiędzy Miękowem a Rzęśnicą. Ten drugi to fragment drogi krajowej wybudowanej jeszcze w latach 70., który teraz został dostosowany do parametrów drogi ekspresowej.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Transport
Masowa awaria autobusów wodorowych w Poznaniu. Diesle znów na ulicach
Transport
Startuje nowy sezon rowerowy w Polsce. Jakie zmiany przygotowały władze miast?
Transport
Katowice mają swoją pierwszą velostradę
Transport
Kto zostanie Rowerową Stolicą Polski w 2025 roku? Zgłoszenia do połowy maja
Materiał Promocyjny
O przyszłości klimatu z ekspertami i biznesem. Przed nami Forum Ekologiczne
Transport
W województwie śląskim powstaną dziesiątki kilometrów nowych tras rowerowych
Materiał Promocyjny
Sezon motocyklowy wkrótce się rozpocznie, a Suzuki rusza z 19. edycją szkoleń