Rynek Główny, Wawel, Błonia. To jedne z najpopularniejszych miejsc, które kojarzą się z Krakowem. Ale stolica Małopolski ma do zaoferowania zdecydowanie więcej. Kraków można zwiedzać z mapą, ale warto też po prostu ruszyć w miasto bez szczegółowej rozpiski. Jeśli dasz sobie czas z pewnością uda ci się trafić na tajemnicze i pełne uroku zaułki, uliczki czy podwórka, których próżno szukać w jakichkolwiek informatorach. Być może staną się twoimi ulubionymi?

Kraków ma wszystko, czego potrzebujemy podczas wakacji. Zróżnicowana baza noclegowa
i gastronomiczna, warte zobaczenia zabytki, niepowtarzalna atmosfera, ciekawa oferta kulturalna
i przyroda, z którą można obcować nie opuszczając granic administracyjnych miasta – to wszystko czeka na tych, którzy zdecydują się spędzić część lata w dawnej stolicy Polski.

Wyjdź poza centrum i poczuj miasto

Wszystko co najważniejsze w Krakowie zamyka się w Starym Mieście – Wawel, Rynek, Planty. Te miejsca przyciągają turystów jak magnes. Dziś trudno wyobrazić sobie pobyt w Krakowie bez odwiedzenia Kazimierza – dawnego miasta zamieszkiwanego przez Żydów czy zaskakującej podróży do pełnej socrealizmu Nowej Huty. Niezmienne pozostaje jedno – Kraków to kulturalna stolica Polski. Na zwiedzających czekają nie tylko liczne muzea, galerie i teatry, ale także miejsca, z którymi związani byli najwybitniejsi poeci i pisarze – Czesław Miłosz, Wisława Szymborska czy  Adam Zagajewski.

Będąc w stolicy Małopolski warto też przejść się szlakiem Twierdzy Kraków składającej się z blisko 100 obiektów o charakterze militarnym. Fani twórczości Stevena Spielberga, Krzysztofa Kieślowskiego czy Wojciecha Smarzowskiego mogą próbować odnaleźć miejsca znane im z filmowych kadrów. Spragnieni pięknych widoków i wielu okazji do robienia zdjęć powinni zobaczyć miasto z perspektywy wody – czy to płynąc statkiem po Wiśle, czy podziwiając dziką przyrodę z kajaka na Dłubni.

Kraków w stylu slow

Chyba nikt nie wyobraża sobie wakacji bez możliwości wypoczynku na łonie natury. Kraków zaprasza do 50 parków i jedynej w swoim rodzaju największej łąki w mieście. 48 hektarów Błoń robi wrażenie na każdym. Wytchnienia można szukać też nad Wisłą i zalewami: Bagry czy Nowohuckim. Na Kraków warto też spojrzeć… z góry – i nie chodzi tylko o obleganą wieżę krakowskich hejnalistów, ale także wierzchołki krakowskich kopców!

Wygraj dwie noce w Krakowie

Wspólnie z ogólnopolskim rozgłośniami radiowymi Miasto przygotowało konkursy, w których nagrodami są vouchery na bezpłatne zakwaterowanie w hotelu o wysokim standardzie wraz z wyżywieniem, a także darmowe zwiedzanie miejskich atrakcji. Wystarczy opisać wymarzone trzy dni w Krakowie i wziąć udział w konkursie.

""

regiony.rp.pl

Skorzystaj z Karty Turysty #zwiedzajKraków

Aby zachęcić gości do przyjazdu, miasto przygotowało specjalny program #zwiedzajKraków.  Od lipca będzie można skorzystać z 20-procentowych zniżek oferowanych przez partnerów programu.

– Zapraszam krakowskich przedsiębiorców do współpracy i włączenia się do programu #zwiedzajKrakow. Naszym celem jest pobudzenie lokalnej gospodarki poprzez zachęcenie mieszkańców i turystów do korzystania z bogatej oferty krakowskich firm. Program zakłada wspólną partycypację instytucji publicznych i przedsiębiorców w oferowaniu pakietu usług rabatowych mieszkańcom Krakowa posiadającym Kartę Krakowską, Krakowską Kartę Rodziny N, Krakowską Kartę Rodzinną 3+ oraz turystom w ramach karty #zwiedzajKrakow. Zachęcam lokalnych przedsiębiorców do aktywnego udziału w programie i przygotowania zniżek – mówi Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa.

Jak otrzymać kartę turystyczną #zwiedzajKrakow? Wystarczy przyjechać do stolicy Małopolski i zatrzymać się przynajmniej na jedną noc w jednym z krakowskich hoteli, które przystąpiły do programu. Razem z kartą można liczyć między innymi na rabaty w restauracjach i hotelach. Kraków jest gotowy i zaprasza odkrywców.

Więcej informacji na stronie www.krakow.travel

""

regiony.rp.pl

Materiał Promocyjny