- To jest nowa mobilność, bo my chcemy nie tylko zajmować się samochodami, ale także tym wszystkim, co jest wokół mobilności – oznajmił dyrektor Maciej Mazur. Zmiana nazwy oznacza przekształcenie PSPA, największej organizacji branżowej, w bardziej reprezentatywne PSNM, zrzeszające ponad 250 podmiotów z całego łańcucha wartości e-mobility w Polsce i Europie.
Według Macieja Mazura, rozwój zrównoważonego transportu, zwłaszcza elektromobilności, stał się naczelnym celem PSNM od samego początku istnienia. Teraz, po prawie ośmiu latach, organizacja podejmuje kolejny krok, aby odzwierciedlić swoje zobowiązanie w zakresie nowej mobilności, otwierając szerokie perspektywy dla elektrycznych rowerów.
- Rowery są nam szczególnie bliskie, a rowery elektryczne są świetnym pomostem między tym, czym się specjalizujemy, a nową mobilnością – wyjaśniał podczas wystąpienia Mazur. - Rowery elektryczne otwierają nową mobilność jako taką, to jest kategoria, która się tylko i wyłącznie rozszerza, która rośnie, która daje nam kolejne możliwości zainteresowania kolejnych grup – mówił.
Jednym z głównych powodów, dla których warto skupić się na rozwoju rowerów elektrycznych, jest wydłużenie aktywności osób używających rowerów. Dzięki temu nawet osoby starsze mogą cieszyć się korzyściami płynącymi z tej formy transportu. Mazur podkreślał, że użytkownicy także ci starsi będą korzystać z rowerów elektrycznych, bo to jest po prostu przyjemniejsze, łatwiejsze. Ponadto, e-bikes mają potencjał, aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców, włączając w to osoby, które dotychczas z rowerów nie korzystały. A potwierdzają to badania - chcemy, żeby rowery elektryczne były dostępne dla innych, żeby mogły z nich korzystać osoby starsze, mogły z nich korzystać te osoby, które dzisiaj rowerów nie wykorzystują.