Aktualizacja: 21.06.2015 18:57 Publikacja: 21.06.2015 00:01
Pokazy tematyczne fontanny multimedialnej stanowią jedną z głównych atrakcji turystycznych Rzeszowa. Fontanna uważana jest za jedną z najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie konstrukcji w Polsce, a nawet Europie.
Foto: fot. Archiwum UM Rzeszów
Pokazy tematyczne fontanny multimedialnej stanowią jedną z głównych atrakcji turystycznych Rzeszowa. Fontanna uważana jest za jedną z najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie konstrukcji w Polsce, a nawet Europie.
Foto: fot. Archiwum UM Rzeszów
Most Narutowicza w Rzeszowie słynie przede wszystkim z niecodziennego kształtu i kolorystyki. Stalowe łuki pomalowane na kilkanaście kolorów przypominają tęczę. Most łączy ulicę Naruszewicza oraz ulicę Wierzbową.
Foto: fot. Archiwum UM Rzeszów
Rzeszowska kładka jest wyjątkowa w skali całego kraju nie tylko ze względu na kształt, ale również na wyposażenie: specjalnie hartowane i klejone szkło balustrad, obudowane szyby windowe oraz iluminację świetlną całego obiektu.
Foto: fot. Archiwum UM Rzeszów
Ratusz w Rzeszowie dzisiejszą formę przyjął pod koniec XIX wieku, kiedy to w 1867 i 1884, a następnie w latach 1897-98 przeprowadzono jego gruntowną przebudowę łączącą elementy stylu neogotyckiego i neorenesansowego. Do dziś Ratusz pozostaje budynkiem, w którym mieści się siedziba Urzędu Miasta i Prezydenta.
Foto: fot. Archiwum UM Rzeszów
Rynek Starego Miasta jest w centrum starówki Rzeszowa. W jego obrębie znajduje się wiele sklepików, a przede wszystkim kawiarni i restauracji. Odbywają się na nim liczne uroczystości i festiwale miejskie.
Foto: fot. Archiwum UM Rzeszów
Rynek Starego Miasta jest w centrum starówki Rzeszowa. Wychodzi z niego wiele ulic (Kopernika, Słowackiego, Kościuszki, Baldachówka, Przesmyk). W jego obrębie znajduje się wiele sklepików, a przede wszystkim kawiarenek. Odbywają się na nim liczne uroczystości i festiwale miejskie.
Foto: fot. Archiwum UM Rzeszów
Rzeszów podczas burzy
Foto: fot.Tadeusz Późniak
Stadion Miejski w Rzeszowie to stadion piłkarsko-żużlowy znajdujący się przy ul. Hetmańskiej 69. Swoje mecze rozgrywa tu między innymi piłkarska drużyna Stali Rzeszów oraz Resovii Rzeszów . W 2009 roku odbyły się tutaj mecze eliminacyjne do Mistrzostw Europy kobiet U-17, w których brała także udział reprezentacja Polski.
Foto: fot. Archiwum UM Rzeszów
Węzeł Wyzwolenia przy ulicy Warszawskiej w Rzeszowie.
Foto: fot. Archiwum UM Rzeszów
Zamek Lubomirskich w Rzeszowie to jeden z głównych zabytków miasta. Wybudowany został w latach 1902–1906 na miejscu dawnego zamku Lubomirskich. Jest ulokowany pomiędzy aleją Pod Kasztanami, aleją Lubomirskich, ulicą Chopina, placem Śreniawitów oraz ulicą płk. Lisa-Kuli.
Foto: fot. Archiwum UM Rzeszów
Wystarczy cofnąć się o dekadę, by zauważyć diametralne zmiany w bieżącym obrazie regionów Polski. Środki z funduszy europejskich i budżetu państwa stały się kołem zamachowym inwestycji infrastrukturalnych.
Bogdan Białowąs przejął 14 listopada obowiązki prezydenta miasta Tychy. Ten fotel będzie zajmował do przyszłorocznych wyborów samorządowych. Na swoich komisarzy wciąż czekają m.in. Sopot czy Inowrocław.
Z okazji ćwierćwiecza województwa dolnośląskiego obchody przypadającego 16 października święta regionu zostały rozszerzone na cały miniony miesiąc. Bardzo wiele wydarzeń związanych było z turystyką.
Konferencja „Miasta. Ludzie. Przyszłość” odbędzie się 10 października 2023 r. w Warszawie i poświęcona będzie szeroko pojętej tematyce zrównoważonego rozwoju miast.
Już w październiku Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej uruchomi inkubator przedsiębiorczości triQube, który będzie oferował efektywne wsparcie mikro-, małym i średnim przedsiębiorstwom z regionu.
Jak powinna wyglądać cyfrowa transformacja biznesu i jak mogą ją wspierać nowoczesne technologie – wyjaśnia Olga Złotnicka, dyrektorka wykonawcza ds. transformacji i efektywności Orange Polska.
Deep Tech CEE Summit, wydarzenie promujące najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne i jednoczące środowisko zaangażowane w rozwój deep techów w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, po raz kolejny odbyło się w Warszawie.
Przed nami kolejny globalny szczyt klimatyczny – tym razem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Od 30 listopada do 12 grudnia teren centrum EXPO w Dubaju wypełnią negocjatorzy z całego świata. Co chcą osiągnąć?
O filozofii zarządzania, jakości i sprzedaży rozmawiamy z Rafałem Michalskim, CEO Grupy Blachotrapez.
Projekt BEKSIŃSKI.LIVE nieustannie się rozwija. Po trzech wyprzedanych multimedialnych spektaklach, właśnie ogłoszono kolejne wydarzenia: w Łodzi (10 lutego, ATLAS ARENA), Trójmieście (2 marca, ERGO ARENA w Gdańsku/Sopocie) i Krakowie (26 kwietnia, TAURON ARENA KRAKÓW).
W przededniu jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży marketingu cyfrowego, Gali IAB MIXX Awards 2023, spotkaliśmy się z prezesem zarządu IAB Polska Włodzimierzem Schmidtem i przewodniczącym jury konkursu, dyrektorem marketingu LG Electronics Polska, Danielem Czokiem, aby omówić nie tylko nadchodzące wydarzenie, ale także przyszłość i obecny stan marketingu cyfrowego.
Sprzątanie świata - Polska to największa i najstarsza akcja ekologiczna w Polsce, odbywająca się nieprzerwanie od 30 lat.
Brawurowe komedie, gwiazdorskie obsady, niezliczone toasty i głośne wiwaty - tak będziemy witać Nowy Rok w sercu stolicy.
W bieżącym roku akademickim blisko 770 studentów otrzymało stypendia na studia w ramach Programu Stypendiów Pomostowych; w tym prawie 500 dostało stypendia na I rok studiów. Uroczysta inauguracja XXII edycji Programu Stypendiów Pomostowych odbędzie się 1 grudnia o godzinie 12:00 w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.
Anna Mąka oraz Joanna Jakieła zaczęły sezon od dobrych występów w Pucharze Świata i choć kadrze brakuje liderek, to forma drużyny prowadzonej przez Tobiasa Torgensena wygląda coraz lepiej.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję przeciw Ukrainie. Wołodymyr Zełenski zapowiada kolejne pakiety pomocy wojskowej od partnerów Ukrainy.
Abonament RTV w dotychczasowym kształcie ma przestać istnieć. TVP oraz Polskie Radio finansowane będą z opłaty audiowizualnej ponoszonej nie przez gospodarstwa domowe, jak do tej pory, lecz podatników, i pobierana wraz z podatkiem dochodowym przez urzędy skarbowe - wynika z założeń projektu ustawy, do której dotarł portal wirtualnemedia.pl.
Uzyskanie porozumienia w sprawie zasad funkcjonowania funduszu na rzecz szkód i strat klimatycznych stanowi ważny krok w historii szczytów klimatycznych ONZ, ale eksperci ostrzegają, że jest to jedynie pierwszy etap na długiej drodze do zapewnienia wsparcia krajom najbardziej dotkniętym zmianami klimatu.
Dominika Kulczyk nabyła prawa do marki poznańskiego Festiwalu Malta, który od nowej edycji ma być unikatowy na skalę globalną. Nową dyrektorką jest Karolina Rozwód, do tej pory szefowa Teatru Starego w Lublinie.
Dawid Podsiadło nie przestaje zaskakiwać swoich fanów. Po wyprzedaniu w kilka minut biletów na pięć stadionów ogłosił kolejny koncert. 16 czerwca 2024 wystąpi na Enea Stadion Poznań.
Konkursy w Lillehammer były kolejnym dowodem na kryzys polskich skoków narciarskich. Kibice, w poszukiwaniu pozytywnych emocji, powinni dziś raczej patrzeć w kierunku innych zimowych aren.
Ford Kuga Hybrid i Toyota RAV4 Hybrid - dwa popularne SUV-y z oszczędnymi hybrydami, które mają podobne wymiary, osiągi i charakter. Porównamy je i postaramy podpowiedzieć, który z tych dwóch modeli wybrać.
Prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan oświadczył, że premier Izraela, Beniamin Netanjahu, będzie ostatecznie sądzony jako zbrodniarz wojenny za izraelską ofensywę w Strefie Gazy.
Rosyjska agresja na Ukrainę nie spowodowała wzrostu przychodów z eksportu stu największych koncernów zbrojeniowych. Najwięcej straciły firmy z Rosji, ale niższe przychody miały też giganty z USA. Zmniejszył się eksport zbrojeniówki Ukrainy. Natomiast Polska Grupa Zbrojeniowa zwiększyła go w ub.r. o 14 proc. I była pod tym względem najlepsza w Europie.
Sędzia Paweł Juszczyszyn został przywrócony do pracy w wydziale cywilnym Sądu Rejonowego w Olsztynie. Zarządzenie w tej sprawie wydał prezes SR Maciej Nawacki, który od 10 miesięcy blokował sędziemu pracę w macierzystym wydziale.
Pharrell Williams, znany muzyk i nowy dyrektor kreatywny męskiej linii Louis Vuitton, powołał do życia wirtualny dom aukcyjny Joopiter. Ma to być sposób na pokonanie dominacji wielkich domów aukcyjnych.
Mieszkające w hrabstwie Pembrokshire małżeństwo przetrzymywało w swoim ogrodzie XIX-wieczny 30-kilogramowy pocisk pochodzący z działa okrętowego. Musieli interweniować saperzy.
Jeżeli proces wybudzania trwa wyjątkowo długo, a żołądek nieustannie domaga się tłuszczu i cukru to znak, że noce nie są wystarczająco regenerujące. Po czym jeszcze poznać, że organizm potrzebuje odpoczynku i pełnowartościowego snu?
Pracownia pracującej w Dubaju polskiej architektki, Agaty Kurzeli, zaprojektowała wnętrza biur rządowych w Abu Zabi. Projekt zdobył prestiżową nagrodę, ale to nie pierwsza nagroda dla Agaty Kurzeli.
Deweloper ma pozwolenie na budowę dwóch kolejnych budynków przy ul. Łopuszańskiej 47 w warszawskich Włochach.
W poniedziałek prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni. Zakłada ona, że zakaz handlu nie będzie obowiązywał w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.
Przemysł motoryzacyjny Ukrainy ma przyszłość, a państwo będzie wspierać jego rozwój - ujawnił Rostisław Szurma, przedstawiciel kancelarii prezydenta Ukrainy.
- Dominika Kulczyk kupiła prawa do MaltaFestival Poznań. To pierwsza sytuacja w Polsce, gdy poważny biznes przejmuje odpowiedzialność za ważny projekt kulturalny – mówi „Rzeczpospolitej” Michał Merczyński, wieloletni dyrektor, pomysłodawca festiwalu.
Między Białowieżą a Hajnówką doszło do wypadku – ciężarowy pojazd wojskowy potrącił dwa żubry. Zwierzęta niestety nie żyją.
Dyrektor ds. budżetowych w Białym Domu, Shalanda Young, ostrzegła w liście do spikera Izby Reprezentantów, Mike'a Johnsona, że Stanom Zjednoczonym kończą się pieniądze na pomoc dla Ukrainy.
Zapisy na akcje dewelopera trwają do wtorku. Zebraliśmy kluczowe informacje o ofercie, spółce i rynku.
Kraje niemieckojęzyczne regularnie wybierają swoje słowa roku. Co ciekawe, są to wyrażenia brzmiące po angielsku i na tyle uniwersalne, że wcale nie trzeba znać niemieckiego, aby sprawnie je zinterpretować. Jakich zwycięzców wytypowano w tym roku?
- Projektodawcą przepisów pierwotnym była Platforma Obywatelska. Myśmy dostali ten projekt do konsultacji - powiedziała wiceprzewodnicząca Polski 2050 Paulina Hennig-Kloska, odnosząc się w Polsat News do ustawy wiatrakowej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas