Aktualizacja: 02.02.2016 17:34 Publikacja: 02.02.2016 17:34
Nowe Centrum Łodzi to ogromny projekt, otwierający miasto na wielomiliardowe inwestycje
Foto: materiały prasowe
Województwo łódzkie – z racji swojego położenia i specyfiki – ma dużo atutów dla potencjalnych inwestorów i przedsiębiorców. Miasto deklaruje, że wykorzysta te szanse.
– Samo położenie to już nasz ogromny handicap. A przecież przed nami kolejne projekty, w tym budowa tunelu kolejowego pod Łodzią i nieuchronne inwestycje w Kolej Dużych Prędkości, także w kontekście planów ponadeuropejskich, np. Chin – informuje Marcin Masłowski, rzecznik prezydenta miasta. Dodaje, że kolejną przewagą konkurencyjną regionu jest zaplecze naukowo-dydaktyczne, w tym służące bezpośrednio biznesowi. – Mamy najnowocześniejszy w Europie park naukowo-technologiczny – podkreśla.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
W Łodzi powstaje muzeum, które upamiętni dziecięce ofiary Niemców z założonego przez nich obozu. Równolegle IPN prowadzi poszukiwania miejsc, gdzie zmarłe w tym miejscu odosobnienia dzieci były grzebane.
Do 10 stycznia w przypadku regionu opolskiego i do 17 stycznia dla gmin łódzkich – takie są terminy składania wniosków na projekty wodno-kanalizacyjne.
Choć to z reguły straż miejska sama z siebie usuwa porzucone, stare i zniszczone samochody z ulic, to w Łodzi mieszkańcy zdecydowali, by miasto uprzątnęło wraki w ramach Budżetu Obywatelskiego 2025. Oznacza to, że straż miejska dostanie na ten cel dodatkowe pieniądze.
Organizacje turystyczne z siedmiu polskich miast – Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Warszawy i Wrocławia - podpisały porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju turystyki miejskiej.
Projekty dot. rewitalizacji mają poprawiać warunki życia mieszkańców obszarów wiejskich, uatrakcyjniać przestrzeń publiczną, stwarzać miejsca spotkań i dbać o środowisko. Na składanie propozycji takich działań jest czas do końca stycznia 2025 r.
Fundacja Trzy Trąby, która kultywuje radziwiłłowskie tradycje, przekazała w depozyt muzeum w Nieborowie obiekty, które dotychczas znajdowały się w prywatnej kolekcji.
Naukowcy z IPN oraz z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego znaleźli na terenie dawnego poligonu wojskowego Brus koło Łodzi szczątki kilku osób. Czy wśród nich jest legendarny dowódca?
Rzecznik praw dziecka, Monika Horna-Cieślak, zwróciła się do prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej w sprawie promocji wydarzenia oferowanego przez łódźki Aqua Park Fala. Właścicielem obiektu jest samorząd Łodzi. To jeden z największych parków wodnych w kraju.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas