Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 25.02.2016 17:21 Publikacja: 25.02.2016 17:21
Foto: Flickr
Na chmurę stawiają już nie tylko prywatni przedsiębiorcy, ale również sektor publiczny. – Potwierdzeniem tego są informacje płynące z Ministerstwa Cyfryzacji.
Wiele projektów, które są rekomendowane do realizacji w najbliższych latach, dotyczy właśnie usług chmurowych – mówi Marek Girek, prezes Data Techno Park. Dzięki usługom chmurowym płacimy za faktycznie wykorzystywane usługi i nie musimy angażować znaczących środków, kupować licencji itp. – Impulsem do wzrostu branży IT z naciskiem na segment usług chmurowych jest perspektywa unijna na lata 2014–2020. Spodziewam się, że ten rok będzie jeszcze wykorzystany na prace koncepcyjne i wyłonienie wykonawców projektów. Z kolei prace pełną parą ruszą zapewne w 2017 i 2018 r. – mówi prezes. Zarządzania przez niego firma ma doświadczenie w usługach chmurowych. W 2014 r. we Wrocławiu uruchomiła Medyczne Centrum Przetwarzania Danych, którego celem jest gromadzenie, przetwarzanie, udostępnianie oraz archiwizowane danych medycznych pacjentów z całego kraju. Dokumentacja będzie przechowywana w chmurze, w związku z tym szpitale, przychodnie i gabinety lekarskie nie będą musiały inwestować w zakup i utrzymanie własnych systemów informatycznych.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Największy przewoźnik krajów nordyckich, Scandinavian Airlines, po kilku latach przerwy znów będzie latać z Portu Lotniczego Wrocław.
We Wrocławiu rozpoczyna się szkolenie z zarządzania kryzysowego, które poprowadzą Wojska Obrony Terytorialnej we współpracy z ekspertami Akademii Sztuki Wojennej. Armia pokazuje system informatyczny Jaśmin, który dotychczas służył siłom zbrojnym.
„Dzisiaj funkcjonariusze ABW zatrzymali w Gdańsku 47-letniego Olgierda L.” - napisał w serwisie X rzecznik szefa MSWiA, Jacek Dobrzyński. - Spodziewamy się niepokojącego kontekstu międzynarodowego, jeśli chodzi o tę sprawę - skomentował aresztowanie Donald Tusk.
Na gali World Tourism Film Awards w Walencji Wrocław odebrał nagrodę w kategorii promocja miasta. Jego spot promocyjny „Wrocław miasto przygody” uznany został za najlepszy na świecie.
Referendum we Wrocławiu jest niemal przesądzone – wynika z naszych informacji. Na poziomie ogólnokrajowym 2025 rok zdominuje kampania prezydencka, a na szczeblu lokalnym być może właśnie referendum w trzecim największym mieście w Polsce.
Resort kultury dopiero planuje przeznaczyć pieniądze na odnowę zabytków, które we wrześniu zalała woda na południu Polski.
Radni Wrocławia nie zgodzili zająć się projektem uchwały wzywającej prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka do podania się do dymisji, o co wnioskował klub Prawa i Sprawiedliwości. A aktywiści z całej Polski chcą, aby nie zmieniano przepisów w sprawie zasiadania prezydentów, burmistrzów i wójtów w radach nadzorczych miejskich spółek ani o dwukadencyjności włodarzy miast i gmin.
Jacek Sutryk, mimo postawionych mu zarzutów prokuratorskich, wciąż może pełnić swoją funkcję, chyba że zostanie skazany za przestępstwo.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas