To z pewnością jedna z bardziej niekonwencjonalnych pomysłów społecznych podjętych w ostatnim czasie. Narodził się podczas Międzynarodowego Pleneru Inicjatyw w kwietniu 2012 roku. Uroczyste otwarcie nastąpiło rok później.
O stworzeniu Parku Miłości mogły zdecydować trzy czynniki. Po pierwsze sceneria cienistego i romantycznego parku była zawsze miejscem spacerów zakochanych w różnym wieku. Sprzyjającym czynnikiem była też sama nazwa miejscowości - Lubniewice (nie wspominając już o nazwie jeziora Lubiąż). Do tego dochodzą szczególne związki tego miejsca z Michaliną Wisłocką, kobieta okrzyknięta największą skandalistką lat 70.
Miłosne uniesienia panny Michaliny
W czasach PRL-u, kiedy jeszcze Lubniewice gościły co roku dziesiątki tysięcy wczasowiczów Funduszu Wczasów Pracowniczych, przyjechała tu na letni wypoczynek. Pobyt nad jeziorami miał przynieść ukojenie sercu zbolałemu po niepowodzeniach w życiu osobistym i tak się rzeczywiście stało.
Michalina Wisłocka wyznała kiedyś, że właśnie w Lubniewicach przeżyła wielką, „erotycznie spełnioną miłość". Spotkała tutaj mężczyznę, któremu więc pośrednio możemy zawdzięczać powstanie „Sztuki kochania". Owocem ich wielkiej miłości był pierwszy w PRL „podręcznik kultury erotycznej" i wiedzy o seksie. Po licznych perypetiach, ukazał się w 1976 roku. Książka, nie tylko rozeszła się w ciągu kilku lat w siedmiomilionowym nakładzie, ale nawet doczekała się sprzedawanych pokątnie pirackich kopii. Wisłocką uznano wówczas za skandalistkę, gdyż w książce odważyła się pokazać rysunki ilustrujące pozycje seksualne.
Przy wejściu do Parku Miłości jest specjalna tablica poświęcona żyjącej w latach 1921-2005 patronce. Młodym pokoleniom warto przypomnieć, że Michalina Wisłocka studiowała medycynę, specjalizowała się w ginekologii, a dokładnie leczeniu niepłodności, antykoncepcji, seksuologii. W latach 50. jeździła po Polsce i prowadziła wtedy pogadanki o antykoncepcji. W 1957 roku założyła Towarzystwo Świadomego Macierzyństwa, w latach 70. działała w Towarzystwie Rozwoju Rodziny.