Aktualizacja: 22.02.2017 23:30 Publikacja: 22.02.2017 23:30
Zmodernizowany wał przeciwpowodziowy w okolicach Ciechocinka.
Foto: www.tarantoga.pl, Szymon Zdziebło Szymon Zdziebło
Inwestycja kosztowała blisko 40 mln zł. Prace związane z modernizacją wału Niziny Ciechocińskiej prowadzono na 12 km nasypu, który powstał jeszcze w latach 70. XIX wieku, a przez dziesięciolecia był podnoszony, poszerzany i remontowany. Zakończona właśnie inwestycja rozpoczęła się w 2013 roku. W trakcie robót podniesiono wał, uszczelniono i umocniono go na skarpach. Roboty były prowadzone na terenie gmin Ciechocinek, Raciążek i Aleksandrów Kujawski.
Zmodernizowany wał oddano do użytku w lutym. – Obszar chroniony dzięki tej inwestycji to ponad 2 tysiące hektarów, na których mieszka 20 tysięcy osób, w tym 3 tysiące kuracjuszy – tłumaczy Beata Krzemińska, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. A marszałek Piotr Całbecki dodaje, że zrealizowany projekt jest jak dotąd największą, najsolidniejszą i najbardziej kompleksową inwestycją związaną z ochroną przeciwpowodziową, pomyślaną tak, by wał sprostał nie tylko wymogom technicznym dla pierwszej klasy tego typu obiektów, ale też spełnił swoją rolę w razie powstania nowego stopnia wodnego na Wiśle w Nieszawie-Ciechocinku. Podkreśla, że samorząd regionu do ochrony przeciwpowodziowej przykłada wielką wagę.
We Wrocławiu odbyło się Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy. Jego celem było rozwinięcie dotychczasowej współpra...
W tym roku przypada 80. rocznica rozpoczęcia odbudowy stolicy po wojnie. Do obchodów zainicjowanych przez miasto...
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regional...
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji...
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światow...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas