Aktualizacja: 24.09.2018 13:57 Publikacja: 24.09.2018 09:25
Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi
Foto: Fot.SebastainGlapiński
ZR: Jaki jest pani pomysł na kolejną kadencję? Często się okazuje, że każda kolejna kadencja dla prezydenta miasta jest trudniejsza.
Hanna Zdanowska: A dla mnie w Łodzi wprost przeciwnie. Bo jeśli miasto było wcześniej świetnie zarządzane i miało się dobrze, to po realizacji projektów w pierwszej i drugiej kadencji może rzeczywiście później zabraknąć pomysłów. Jednak Łódź w sytuacji, jakiej ja ją zastałam, wymagała wielu zmian we wszystkich sferach. U nas skala potrzeb jest olbrzymia. Codziennie borykamy się z nowymi wyzwaniami. Dlatego cały czas potrzebne są kolejne pomysły i decyzje, by zmieniać Łódź.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Dlatego nie warto liczyć na to, że „na pewno nic się nie stanie” albo „jakoś tam będzie”
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
- Zrobimy wszystko tak, żeby tego pociągu nie wykoleić, bo nam Polacy tego nie wybaczą - mówił o koalicji rządzącej marszałek Sejmu, lider Polski 2050 Szymon Hołownia.
Już zapowiedziałem, że to obojętnie, czy prawo będzie takie, czy inne. To będzie moja ostatnia kadencja - mówi nam Mirosław Lech, wójt Korycina od 1991 roku.
Ograniczenie możliwości sprawowania mandatu wójta, burmistrza czy prezydenta miasta do dwóch kadencji to tylko plaster. Jeśli nie sięgniemy do przyczyn, problem demokracji lokalnej będzie nabrzmiewał.
Zdaniem Andrzeja Dudy wyłączenie możliwości głosowania korespondencyjnego w wyborach samorządowych dla osób przebywających na kwarantannie jest sprzeczne z konstytucją.
Radni sejmiku małopolskiego 22 głosami wybrali zaproponowanego dziś przez PiS Łukasza Smółkę na stanowisko marszałka województwa. Opozycja nie wskazała kontrkandydata.
We wtorek radni sejmiku małopolskiego podjęli piątą próbę wybrania marszałka województwa. Wcześniej Prawo i Sprawiedliwość zawiesiło trzech "zbuntowanych" radnych w prawach członków partii. "Zbuntowani" przedstawili nowego rywala Łukasza Kmity. Na 39 głosujących, radni oddali 20 nieważnych głosów.
Tuż przed piątą próbą obsadzenia stanowiska marszałka województwa małopolskiego trzej radni PiS, którzy wbrew woli Jarosława Kaczyńskiego odmówili poparcia Łukasza Kmity, zostali zawieszeni w prawach członków partii.
W związku z kolejną nieudaną próbą wybrania marszałka województwa małopolskiego, przewodniczący sejmiku Jan Tadeusz Duda zwołał sesję nadzwyczajną. W czwartym głosowaniu radni ponownie nie wybrali marszałka województwa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas