Aktualizacja: 22.06.2015 13:50 Publikacja: 30.06.2015 00:01
Foto: fot. Maciej Szajewski/UM Gdańsk
Cafe Bar Mon Balzac to wyjątkowe miejsce usytuowane w centrum gdańskiej starówki przy ulicy Piwnej.
Foto: fot. Maciej Szajewski/UM Gdańsk
Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku to największe muzeum morskie w Polsce. Dokumentuje historię morską od średniowiecza po czasy współczesne.
Foto: fot. Maciej Szajewski/UM Gdańsk
Długie Pobrzeże to ciągnący się wzdłuż Motławy deptak w Gdańsku na Głównym Mieście. Wzdłuż ulicy znajdują się charakterystyczne dla architektury Gdańska piękne bramy wodne oraz restauracje i kawiarnie, które tętnią życiem w letnie dni i wieczory.
Foto: fot. Maciej Szajewski/UM Gdańsk
Dwór Artusa w Gdańsku usytuowany jest w centrum miasta, przy Długim Targu 44. Dawniej był miejscem spotkań kupców, ośrodkiem życia towarzyskiego i giełdą. Obecnie znajduje się w nim oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańsk.
Foto: fot. Maciej Szajewski/UM Gdańsk
Instytut Sztuki Wyspa w Gdańsku ulokowany jest na dawnych terenach Stoczni. Jest pierwszą w Polsce niekomercyjną instytucją o międzynarodowym profilu, która zajmuje się zagadnieniami współczesnej kultury artystycznej. Działalność Instytutu opiera się na organizowaniu wystaw, warsztatów, konferencji, festiwali, a także publikacjach.
Foto: fot. Maciej Szajewski/UM Gdańsk
PGE ARENA Gdańsk to stadion piłkarski znajdujący się przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk w dzielnicy Letnica. Wybudowany został z myślą o mistrzostwach Europy w piłce nożnej, które odbywały się w Polsce w 2012 roku. Jego głównym użytkownikiem jest klub piłkarski Lechia Gdańsk.
Foto: fot. Maciej Szajewski/UM Gdańsk
Będąc w Gdańsku nie sposób nie wybrać się nad morze. Na terenie miasta znajduje się kilka strzeżonych kąpielisk, dzięki którym będąc w Gdańsku połączyć można zwiedzanie pięknych zabytków z aktywnym wypoczynkiem na plaży.
Foto: fot. Maciej Szajewski/UM Gdańsk
Pomnik Poległych Stoczniowców w Gdańsku upamiętnia wydarzenia grudnia 1970 roku. To niedaleko tego miejsca, padli trzej pierwsi zabici stoczniowcy wychodzący ze Stoczni Gdańskiej. Plac, na którym stanął pomnik, w latach 1982 – 1989 był miejscem wieców i demonstracji, brutalnie rozpędzanych przez milicję. Monument składa się z trzech krzyży z kotwicami.
Foto: fot. Maciej Szajewski/UM Gdańsk
Ratusz Staromiejski w Gdańsku to zabytkowy ratusz z końca XVI wieku. Usytuowany jest pomiędzy Wielkim Młynem a pokarmelickim kościołem św. Józefa. Jest także jednym z najcenniejszych gdańskich zabytków.
Foto: fot. Maciej Szajewski/UM Gdańsk
Mariacka to niewątpliwie najbardziej zachwycająca z gdańskich uliczek. Znakomicie oddaje niepowtarzalny klimat i charakter dawnej zabudowy Gdańska. Choć od dawna zamknięta jest dla ruchu kołowego, tętni życiem przez cały rok.
Foto: fot. Maciej Szajewski/UM Gdańsk
Murale w Gdańsku doskonale wpisały się w krajobraz miasta.
Foto: fot. Maciej Szajewski/UM Gdańsk
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rp.pl
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Miłośnicy podróżowania i zwiedzania na dwóch kółkach czekali na to od dawna: szlak łączący stolicę Niemiec, stolicę Pomorza Zachodniego i kołobrzeski kurort ma szansę stać się jedną z najpopularniejszych tras Europy.
Największa przewaga samochodu elektrycznego nad spalinowym wynika z zerowej emisji CO2 podczas jazdy oraz zdecydowanie większej sprawności napędu.
Vantage Rent – jeden z liderów najmu instytucjonalnego w Polsce, spółka z Grupy TAG Immobilien – jako pierwsza firma PRS wprowadza do oferty nowych mieszkań systemy Smart Home. Opcja ta jest dostępna obecnie w nowej lokalizacji we Wrocławiu i będzie standardowo wdrażana w każdym nowym budynku wchodzącym do portfela firmy. W ofercie mieszkań do wynajęcia z systemem Smart Home pojawiła się pierwsza pula z 415 mieszkań we Wrocławiu, przy ul. Braniborskiej 58.
7-go września zakończył się jeden z największych projektów letnich organizowanych w Warszawie: LOT Kino Letnie: W stronę zachodzącego Słońca. Kinoteka PKiN we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa i Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie organizowała przez całe lato pokazy plenerowe największych hitów filmowych. Na widzów poza specjalnie przygotowanym repertuarem kina letniego, czekały również niesamowite atrakcje od partnerów projektu.
Dyrektor finansowy musi uważnie obserwować otoczenie i innych, uczyć się, rozmawiać z ludźmi pełniącymi podobne role i czerpać z ich doświadczeń by dostarczać odpowiednią wartość biznesowi – mówi Marcin Makusak, partner PwC.
IWP od lat konsekwentnie promuje dobre polskie wzornictwo, wspierając tym samym prężny rozwój branży projektowej w kraju i za granicą. Jedną z jego najważniejszych inicjatyw jest Konkurs Dobry Wzór.
Na naszych oczach zaczyna spełniać się jedna z wizji mistrzów science fiction: ludzie mają szansę samemu produkować energię na własne potrzeby. Ale nic za darmo.
Wczoraj, w poniedziałkowy wieczór, odbyła się uroczysta premiera komediowo-muzycznego show - „Razem czy osobno?”. W nowo otwartym, kulturalno-kulinarnym miejscu na mapie Warszawy - Foksal 11 Jedzenie i Sztuka, na scenie wystąpiły: Anna Czartoryska-Niemczycka, Kaja Paschalska i Dominika Kryszczyńska oraz pianista Mateusz Dębski. Aktorki rozbawiały widzów do łez w rozśpiewanym i roztańczonym spektaklu o miłości, związkach i kobiecych dylematach.
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach to nie tylko doskonała okazja do zapoznania się z nowościami sprzętowymi. To także sposobność, by poznać plany firm na przyszłość.
SHEIN – międzynarodowy sklep z modą oraz produktami lifestyle’owymi – poszukuje w Polsce talentów z obszarów technologii do swojego niedawno uruchomionego Europejskiego Centrum Technologicznego SHEIN (SETC).
Walka o władzę w imperium Ruperta Murdocha wchodzi na nowy etap. Skłócona rodzina medialnego magnata spotka się w sądzie, który ma rozstrzygnąć, kto będzie kontrolować imperium stworzone przez miliardera kontrolującego amerykański rynek medialny.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Ołeksandr Kamyszin, były ukraiński minister przemysłu strategicznego oświadczył, że Ukraina rozpoczęła produkcję amunicji kalibru 155 mm.
Międzynarodowe Stowarzyszenie Memoriał apeluje do polskich władz i biznesu o wsparcie dla Ośrodka Karta, który jest zagrożony likwidacją.
Na granicy z Czechami zamknięty został most w Głuchołazach, który łączy drogę krajową nr 40 z przejściem granicznym. Zamknięte pozostają także mosty w ciągu drogi krajowej nr 46 w Malerzowicach Wielkich i mosty na Olzie w centrum Cieszyna - Most Wolności i Most Przyjaźni.
Poszkodowani powodzią w województwach dolnośląskim i opolskim mogą liczyć na szybkie wypłaty zasiłków powodziowych. Według rządu są na to przygotowane pieniądze.
Wszystkie działania Wojska Polskiego zmierzające do ochrony granicy, działania w ramach zgrupowania „Podlasie” przebiegają bez zakłóceń, bez uszczerbku - mówił na konferencji prasowej wicepremier i minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz.
W Głuchołazach zawyły syreny alarmowe. Woda przelewa się przez wały. Zagrożony jest most.
"Po godzinie 2 w nocy pierwsza fala dotarła do Kłodzka, poziom wody w Nysie Kłodzkiej w Kłodzku przekroczył 6 metrów. Ulice i domy w mieście są zalewane przez wody z Nysy Kłodzkiej oraz Młynówki" - podaje Telewizja Kłodzka na swoim profilu na Facebooku.
Mamy pierwszy stwierdzony zgon przez utonięcie w powiecie kłodzkim - mówił na konferencji prasowej Donald Tusk po odprawie z udziałem przedstawicieli służb w Kłodzku.
Lubi wyzwania. Gra, pisze i reżyseruje. Niedawno, jako reżyserka, skończyła swój pierwszy film: "Błazny". Jest w nim intryga, zapętlone relacje miłosne i wątek kryminalny. To także historia o tym, jak w dzisiejszych czasach walczyć walczyć o siebie w zawodzie aktora.
Na półtora roku przed wyborami parlamentarnymi na Węgrzech opozycyjne ugrupowanie Tisza Pétera Magyara ma już niewiele mniejsze poparcie niż Fidesz Viktora Orbána.
Pocisk ziemia-ziemia został wystrzelony z terytorium Jemenu w stronę środkowego Izraela - informuje Reuters.
Działki ROD służą głównie celom rekreacyjnym i wypoczynkowym – wśród zieleni, ciszy i spokoju. Wiele osób spędza na nich naprawdę dużo czasu. Czy można zostać w tym miejscu na noc lub w nim zamieszkać?
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W sobotę Moskwa i Kijów przeprowadziły kolejną wymianę jeńców - każda z walczących stron uwolniła po 103 osoby.
Od 1 sierpnia można składać wnioski o wypłatę bonu energetycznego. Czasu jednak pozostało niewiele – terminem końcowym jest 30 września 2024 roku. Co musisz wiedzieć o tym świadczeniu?
Przed północą władze Bystrzycy Kłodzkiej poinformowały, że tama w Międzygórzu zaczęła się przelewać. Nieco wcześniej burmistrz ostrzegała, że to ostatnia szansa na ewakuację. Władze miasta wyłączyły oczyszczalnię ścieków.
Co dziś nowego w prawie i gospodarce? Co opublikowano w Dzienniku Ustaw, jakie akty prawne wchodzą w życie, jakie ważne interpretacje wydały sądy, co ogłosił GUS, a co zapowiedział rząd? Oto subiektywne kalendarium dla profesjonalistów.
Rząd Egiptu będzie wspierać inwestorów inwestujących w turystykę, bo napędza ona wzrost gospodarczy kraju i tworzy miejsca pracy. Są już konkretne pomysły i rozwiązania.
To, co czeka nas tej nocy i być może także przez część niedzieli, to będą opady w wielu miejscach większe, właściwie rekordowe - oświadczył premier Donald Tusk po odprawie służb w Nysie.
Autonomiczny pojazd ARES-DV Piasecki Aircraft Corporation, o niezwykłej modułowej konstrukcji, przeprowadził pierwszy udany lot. Ma zrewolucjonizować dostawy powietrzne dla amerykańskiej armii.
Komendant główny policji nadinsp. Marek Boroń trafił do szpitala po tym, jak samochód, którym jechał, dachował - wynika z oświadczenia policji i ustaleń mediów.
Na jedną rundę przed końcem tegorocznego cyklu Grand Prix Bartosz Zmarzlik zapewnił sobie piąty w karierze tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu.
PKP planuje uruchomić kolejowe połączenia z Polski do Szwecji. To nie pierwsza inicjatywa, przewozy są atrakcyjne, ale trudne do zorganizowania.
Niektórzy, ja również, zakładali na początku wojny, że miejsce bohaterów UPA zajmą nowi bohaterowie, ci walczący obecnie z Rosją. Tymczasem jesteśmy świadkami masowego i oficjalnego odwoływania się do agresywnie nacjonalistycznej ideologii spod znaku OUN-UPA jako podstawy ukraińskiej tożsamości – polemika z Piotrem Zarembą.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas