Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 20.12.2015 17:17 Publikacja: 20.12.2015 17:17
Dzięki programowi „Rozwój Polski wschodniej” samorządy bedą realizowały kosztowne inwestycje drogowe
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz
Budowa południowej i północnej obwodnicy Rzeszowa to jeden z priorytetów samorządu. Wiele wskazuje na to, że w ciągu najbliższych lat uda się ten projekt sfinalizować. Pomóc ma program operacyjny „Polska wschodnia", będący kontynuatorem istniejącego wcześniej programu „Rozwój Polski wschodniej". W jego ramach samorządy walczą o pieniądze unijne, które mają przyspieszyć rozwój, m.in. infrastruktury i komunikacji. W tym roku łącznie do zagospodarowania są 2 miliardy euro. Suma ta zostanie zainwestowana w województwa lubelskie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie i podkarpackie. Budowa obwodnicy to jeden z najważniejszych celów, ale władze chciałyby także uzyskać dofinansowanie na obwodnicę Czudca i rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 988. W planach są także rozbudowa ul. Podkarpackiej w Rzeszowie, rozbudowa drogi woj. nr 869 od węzła S19 Jasionka do węzła na drodze krajowej nr 9 w Rudnej Małej i postawienie mostu na rzece Strug. Projekty zgłaszane przez samorządy opiniować będzie Polska Agencja Rozwoju.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Norweskie ministerstwo obrony poinformowało w poniedziałek, że wyśle myśliwce F-35 i systemy obrony powietrznej NASAMS do Rzeszowa, gdzie koordynowana jest międzynarodowa pomoc wojskowa dla Ukrainy.
3 grudnia w Bibliotece Narodowej w Warszawie zostanie wręczona Nagroda „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia. Oto lista nominowanych.
Łotewskie linie lotnicze airBaltic zainaugurują 8 listopada bezpośrednie rejsy z Rzeszowa do Rygi. Przewoźnik podkreśla, że będą one wygodnym rozwiązaniem szczególnie dla ukraińskich pasażerów podróżujących przez Polskę do krajów bałtyckich i Europy Północnej.
Ponad 31 milionów złotych na trzy ważne inwestycje otrzyma Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS).
Po dziesięciu dniach analizy dowódca operacyjny zmienił zdanie i stwierdził, że z „dużą dozą prawdopodobieństwa” nic nie wleciało w naszą przestrzeń powietrzną. Kompromitacja?
Na terenie elektrociepłowni PGE w Rzeszowie doszło do ogromnego pożaru. Na miejsce wysłano zastępy straży pożarnej.
Dodatkowe zajęcia językowe, z matematyki, fizyki czy informatyki, ale też wsparcie uczniów o specjalnych potrzebach – takie m.in. projekty będą realizowane w nowym roku szkolnym w Rzeszowie. Miasto pozyskało na ten cel ponad 11 mln zł.
Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił postanowienie o umorzeniu śledztwa pionu śledczego IPN w sprawie decyzji o wysiedleniu ludności z terenów południowo-wschodniej Polski w ramach akcji „Wisła”. Przymusowo przesiedlono wtedy głównie Ukraińców.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas