Pod chmurką, w teatrze i w filharmonii

Koniec grudnia na Podkarpaciu zapowiada się naprawdę ciekawie. Każdy znajdzie tu odpowiednią dla siebie rozrywkę.

Publikacja: 18.12.2016 22:00

Imprezy zostaną zorganizowane m.in. na rynku w Rzeszowie i Przemyślu.

Imprezy zostaną zorganizowane m.in. na rynku w Rzeszowie i Przemyślu.

Foto: Rzeczpospolita, Pio Piotr Guzik

W oczekiwaniu na Nowy Rok 2017 miłośnicy jazdy na łyżwach mogą wybrać się na lodowisko na płycie rynku w Rzeszowie. Lodowisko czynne od dziewiątego grudnia jest częścią świątecznego miasteczka. Na łyżwach pojeździmy na nim aż do 30 grudnia, od 12:00 do 21:00.

31 grudnia o godzinie 21:00 rozpocznie się Sylwester na rynku w Rzeszowie. Podczas koncertu zatytułowanego „Wehikuł Czasu" usłyszymy przeboje takich artystów jak np. Michael Jackson czy Amy Winehouse w nowych aranżacjach Mariusza Dziubka z zespołu Dziubek Band. Przed rzeszowską publicznością wystąpią także m.in. Majka Jeżowska, Krzysztof Kiljański, Magdalena Steczkowska, Krzysztof Respondek, Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem. A o północy prezydent miasta Rzeszowa złoży noworoczne życzenia. Po nich będzie pokaz sztucznych ogni.

Nie tylko Rzeszów

W Przemyślu na Rynku Starego Miasta będzie sylwester pod chmurką w rytmie reggae. Początek imprezy o godz. 22:30. Na scenie zagrają zespół Wolni Ludzie i DJ Fatman Skub Live Set. W programie przewidziane są konkursy, m.in. na najzabawniejszy strój sylwestrowy. Przed północą władze samorządowe Przemyśla złożą wszystkim życzenia noworoczne, po których będzie pokaz fajerwerków.

30 grudnia Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek" zaprasza również na koncert przedsylwestrowy w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego. Usłyszymy przeboje muzyki filmowej, musicalowej i rozrywkowej w wykonaniu m.in. Przemyskiego Big-Bandu. Powitanie gości o godz. 19:30 a początek koncertu o godz. 20:00. Cena biletu: 55 zł. W cenę biletu wliczony jest poczęstunek.

Na sylwestrze miejskim w Stalowej Woli zagrają zespoły Horyzont, Ann.Pham i DeMono. Około północy władze miasta złożą życzenia noworoczne, a po nich zobaczymy pokaz fajerwerków. W programie także jak co roku konkurs butelkowy promujący ochronę środowiska i dbanie o czystość ulic w mieście. Początek zabawy o godz. 21:00 a koniec ok. godz. 1:00.

Na rynku w Sanoku oczekiwanie na Nowy Rok umili mieszkańcom i przyjezdnym m.in. Norbi. Impreza rozpocznie się o godz. 22:00 i potrwa do godz. 1:00. O północy będą życzenia burmistrza oraz pokaz fajerwerków.

Koncerty i spektakle

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie przygotowała specjalny program z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

W ramach cyklu koncertów FIL-KAMERALIA 27 grudnia o godz. 19:00 odbędzie się koncert „W Noc Betlejemską". Posłuchamy współczesnych aranżacji i kompozycji kolęd i pastorałek.

31 grudnia o godz. 18:00 będzie „Sylwester w Filharmonii" w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej. W programie kompozycje m.in.: Giuseppe Verdiego, Giacomo Pucciniego. 1 stycznia o godz. 18:00 koncert „Nowy Rok w Filharmonii".

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza 27 grudnia na godz. 20:00 na spektakl „Old Love". Ten sam spektakl będzie też można zobaczyć 28 grudnia o godz. 20:00. Natomiast 31 grudnia o godz. 19:00 i o godz. 22:00 „Gala Sylwestrowa – Festiwale, Festiwale!". Usłyszymy legendarne przeboje z dawnych lat oraz największe hity polskiej sceny kabaretowej. Po drugim spektaklu będzie bal sylwestrowy. 1 stycznia o godz. 19:00 będzie zaś „Gala Noworoczna".

31 grudnia o godz. 19:00 będzie też można zobaczyć sztukę „Tresowany Mężczyzna" J. von Düffel w sali koncertowej Wydziału Muzyki w Rzeszowie. Ten sam spektakl do zobaczenia także o godz. 22:30.

W Nowym Roku 2017, 6 stycznia o godzinie 18:30 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie będzie noworoczny koncert wiedeński. W programie utwory Johanna Straussa, arie i duety z najsłynniejszych operetek, m.in. „Zemsta nietoperza", „Księżniczka Czardasza". Koncert nawiązuje do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, które odbywają się w Wiedniu.

Materiał partnera
Nowa trakcja turystyczna Pomorza Zachodniego
Materiał partnera
Dolny Śląsk mocno stawia na turystykę
Regiony
Samorządy na celowniku hakerów
Materiał partnera
Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024 - Energia Miasta Szczecin
Regiony
Nie tylko infrastruktura, ale też kultura rozwijają regiony
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?