Ranking to tylko jeden z elementów. Tematykę samorządową poruszamy prawie codziennie - mówił podczas gali Rankingu Samorządów 2021 Bogusław Chrabota.
Aktualizacja: 18.09.2024 12:47 Publikacja: 29.11.2021 10:39
Foto: regiony.rp.pl
Ranking to tylko jeden z elementów. Tematykę samorządową poruszamy prawie codziennie - mówił podczas gali Rankingu Samorządów 2021 Bogusław Chrabota.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rp.pl
Ranking to tylko jeden z elementów. Tematykę samorządową poruszamy prawie codziennie - mówił podczas gali Rankingu Samorządów 2021 Bogusław Chrabota.
Używając skali szkolnej, w pomocy uchodźcom mieszkańcy zdali egzamin na szóstkę. To było coś fantastycznego – mówi Marta Majewska, burmistrz Hrubieszowa.
Stworzyliśmy w mieście centrum pomocy humanitarnej, które nadal działa i pomaga uchodźcom – mówi Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla.
Tegoroczna XIX edycja Rankingu Samorządów oparta jest na danych dotyczących roku 2022. Na pewno nie był to łatwy rok dla samorządów.
To na barkach samorządowców w dużej mierze leży odpowiedzialność za tworzenie jak najlepszych warunków życia dla mieszkańców zarówno tych obecnych, jak i przyszłych pokoleń.
Doradzą i sfinansują a w razie potrzeby naprawią i podstawią auto pod drzwi. Zarządzenie samochodami w firmie to złożony proces i wcale nie kończy wraz z wybraniem wymarzonego modelu. Jak wesprzeć w tym menedżera floty?
Ostatnie lata były dla samorządów wyjątkowo trudne, m.in. ze względu na kryzys uchodźczy, galopującą inflację czy napięte relacje na linii rząd–samorząd. Spytaliśmy laureatów naszego Rankingu Samorządów 2023, co decyduje o osiąganych przez nich sukcesach.
W 2024 roku osiem polskich uczelni zostało uwzględnionych na Liście Szanghajskiej, czyli w przygotowywanym przez Szanghajski Uniwersytet Jiao Tong rankingu 1000 najwyżej ocenianych szkół wyższych na świecie.
Gdańsk i Sosnowiec okazały się miastami najbardziej przyjaznymi dla kierowców w rankingu, jaki przygotował Yanosik we współpracy z serwisem Oponeo.
Polski paszport zajmuje 6. miejsce wśród najpotężniejszych paszportów na świecie. Awansował tam w rankingu Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA) i Henley & Partners z zeszłorocznego miejsca dziewiątego.
O dekadzie wspólnej drogi, recepcie na sukces i planach rozwoju opowiadają adwokatki Paulina Kieszkowska i Ewa Rutkowska oraz radca prawny Marcin Kolasiński, wspólnicy kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński.
O inwestycjach francuskich w Polsce w świetle raportu, jaki dla Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej przygotowali eksperci Quant Tank, z panią Joanna Jaroch-Pszeniczną, dyrektorką CCIFP, rozmawia rzecznik SGH, Mariusz Sielski.
Bilans dwudziestolecia Polski w UE jest jednoznacznie pozytywny. W ciągu tego okresu gospodarka dostała impuls rozwojowy w postaci nie tylko funduszy unijnych, ale m.in. dzięki jednolitemu rykowi europejskiemi i napływowi inwestycji.
W krótkim czasie infrastruktura kieleckiego ośrodka może wzbogacić się o nową halę. Obecnie powierzchnia wystawiennicza pod dachem Targów Kielce to 36 tysięcy metrów kwadratowych w siedmiu halach, wkrótce może być to aż 48 tysięcy mkw.
Sztuczna inteligencja jest przez nas wykorzystywana coraz częściej. Właściwa ocena ryzyka przekłada się bezpośrednio na jakość audytu – mówi dr Anna Bernaziuk, biegła rewidentka, prezes BDO.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. MSZ Ukrainy poinformował, że Polska otrzyma notę protestacyjną w związku z zatrzymaniem na lotnisku w Krakowie ukraińskiego boksera, Ołeksandra Usyka.
W Nowogrodzie Bobrzańskim, miasteczku położonym w województwie lubuskim nad rzeką Bóbr, największym lewobrzeżnym dopływem Odry, stan wody w rzece gwałtownie rośnie - informuje "Gazeta Lubuska".
Premier Donald Tusk obiecał poszukać rozwiązań dla osób, które straciły mieszkania czy dom, a mają kredyt do spłacenia. Z bezzwrotnym wsparciem ma przyjść budżet państwa i Fundusz Wsparcia Kredytobiorców.
Ford opracowuje własną platformę dla tanich elektryków. Na początek powstać ma kompaktowy SUV i pickup, które mają zostać wprowadzone na rynek od 2026 roku. Oznacza to, że zakończyć może się aktualna współpraca z Volkswagenem.
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zapewnił, iż monitoruje, czy na terenach dotkniętych powodzią może dochodzić do naruszenia przepisów. Chodzi o wzrost cen produktów pierwszej potrzeby, czy też materiałów budowlanych niezbędnych do remontów i odbudowy zalanych budynków.
Branża transportu drogowego uważa, że administracja państwa nie broni jej przed nadużyciami służb kontrolnych innych krajów oraz zagranicznej konkurencji.
Osoby dotknięte powodzią mogą liczyć na bezpłatną pomoc prawną oraz pomoc i ułatwienia ze strony ubezpieczycieli. Nie muszą więc korzystać z form płatnej pomocy kancelarii odszkodowawczych czy firm windykacyjnych – tłumaczą ubezpieczyciele i adwokaci.
Potrzebujemy w UE regulacji bardziej nastawionych na innowacje i współpracę – mówi Stephan Schraff, Head Public Affairs EU, Bayer.
Polska staje się coraz bardziej atrakcyjna dla cudzoziemców. Mieszkania kupują u nas obywatele Ukrainy i Białorusi. Na rynek wchodzą też Hindusi – podaje sieciowa agencja Metrohouse.
Choć w Europie „Erasmus dla młodych przedsiębiorców” ruszył 15 lat temu, to w Polsce jest mało popularny. – Szkoda, bo uczenie młodych ludzi biznesu w wyselekcjonowanych firmach za granicą to doskonały pomysł – mówią szefowie organizacji biznesowych.
Co dziś nowego w prawie i gospodarce? Co opublikowano w Dzienniku Ustaw, jakie akty prawne wchodzą w życie, jakie ważne interpretacje wydały sądy, co ogłosił GUS, a co zapowiedział rząd? Oto subiektywne kalendarium dla profesjonalistów.
Co dziś nowego w prawie i gospodarce? Co opublikowano w Dzienniku Ustaw, jakie akty prawne wchodzą w życie, jakie ważne interpretacje wydały sądy, co ogłosił GUS, a co zapowiedział rząd? Oto subiektywne kalendarium dla profesjonalistów.
Salvatore Schillaci, król strzelców mistrzostw świata w piłce nożnej z 1990 roku (turniej rozgrywano we Włoszech) zmarł w wieku 59 lat.
Inflacja HICP wyniosła w Polsce w sierpniu 4 proc. rok do roku – podał w środę Eurostat. Po ponad roku powróciliśmy na unijne podium krajów z najwyższą dynamiką cen.
Trwa realizowany przez PARP program dla start-upów, które poszukują wsparcia rozwojowego. W ramach „Startup Booster Poland – Smart UP” młode firmy mogą starać się nawet o 400 tys. zł grantu. – Nie ma tu żadnego haczyka – mówi ekspertka.
- W zbiorniku Krosnowice pojawiła się usterka techniczna, przelew powierzchniowy przestał pracować i obniżyło się zwierciadło wody - poinformowała podczas odprawy sztabu kryzysowego Joanna Kopczyńska, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
Lekarze od wielu lat zalecają kobietom w ciąży spożywanie konkretnych gatunków ryb i owoców morza, aby wspierać prawidłowy rozwój mózgu ich dziecka. Wyniki najnowszego badania rzucają na tę kwestię nowe światło – tym razem w kontekście zapobiegania autyzmowi.
Raport badaczy z Aston University Business School wskazuje, że brytyjska oraz unijna biurokracja mocno utrudniają handel pomiędzy Wielką Brytanią a krajami UE po brexicie.
Co się stało we wtorek wieczorem na lotnisku Kraków-Balice, gdzie mistrz świata w boksie Ołeksandr Usyk został skuty w kajdanki, a o sprawie informował nawet prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski?
Ministerstwo Rozwoju pracuje nad stworzeniem Portalu Danych o Obrocie Mieszkaniami (DOM). Projekt przepisów w tej sprawie trafił do konsultacji publicznych, opiniowania i uzgodnień międzyresortowych.
Nieudana próba szantażu i zamrożenia Unii w celu uzyskania ustępstw wobec Rosji przyniosła Gazpromowi nie tylko rekordowe w historii straty, ale także procesy sądowe. Co najmniej 19 firm z 11 krajów, w tym Polski, pozwało go na łącznie blisko 19 mld euro.
Alexander Stubb, prezydent Finlandii wezwał do zmian w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Zmiany miałyby objąć m.in. poszerzenie Rady oraz pozbawienie stałych członków prawa weta.
- Szukając podstaw odpowiedzialności za skutki zalania w pierwszej kolejności kierowałbym uwagę na zaniedbania w utrzymaniu rzek i infrastruktury - ocenia adwokat Dominik Gałkowski, kancelaria Kubas Kos Gałkowski.
Rząd nie pomoże wszystkim poszkodowanym w powodzi. Wiele firm będzie musiało negocjować z ubezpieczycielami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas