Gdzie można legalnie wrzucić karkówkę na ruszt

W każdym dużym mieście są specjalne wyznaczone miejsca, gdzie zgodnie z prawem można grillować. Niektóre samorządy przygotowują nawet odpowiednią infrastrukturę.

– Legalne grillowanie jest możliwe w specjalnych strefach, znajdujących się m.in. niedaleko plaży nad Jeziorem Strzeszyńskim, na nadwarciańskich plażach czy w miejscach wyznaczonych przez Zakład Lasów Poznańskich – mówi Joanna Żabierek, rzecznik prezydenta Poznania. Szczególnie chętnie odwiedzana jest miejska plaża na Wildzie, gdzie jest strefa z czterema stałymi grillami.

Na terenie łódzkich parków i zieleńców znajduje się obecnie kilkanaście oznaczonych miejsc do grillowania. Ruszt można ustawić m.in. w parkach im. J. Piłsudskiego (na Zdrowiu), im. A. Mickiewicza (Julianowski), nad Sokołówką, im. J. Dąbrowskiego, im. R. Baden Powella, nad Jasieniem, Źródła Olechówki, w Zieleńcu przy ul. Maratońskiej, Skwerze im. H. Dubaniewicza czy przy Stawach Jana. Poza tym grillować można w parku na Młynku czy przy Stawach Stefańskiego. Strefy nie obejmują całego terenu, a jedynie miejsca oznakowane.

– We Wrocławiu nie zakazujemy grillowania, precyzujemy za to jasno kwestię ognisk, które rozpalać można jedynie w specjalnie wyznaczonych do tego celu miejscach – mówi Grzegorz Rajter z ratusza. Takich miejsc jest kilka, szczególną popularnością cieszy się kąpielisko przy ul. Królewieckiej, gdzie miasto przygotowało specjalne stanowiska do grillowania.

W Katowicach nie ma odrębnych przepisów dotyczących grillowania. – Zalecamy jednak, by odbywało się to w miejscach odpowiednich, przede wszystkim w parkach. W niektórych z nich znajdują się specjalne altany – tłumaczy Krzysztof Kaczorowski z wydziału komunikacji społecznej urzędu miasta.

Joanna Żabierek ostrzega, że jeśli ktoś rozpala grilla w niedozwolonym miejscu, będzie interweniować straż miejska.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prezydent Świdnicy: Najważniejszy jest zrównoważony rozwój

Najważniejsza walka z niską emisją i rewitalizacja terenów zielonych - mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent ...

Bezpański wrak na parkingu bez OC

Powiaty mają szansę pozbyć się kosztów ubezpieczeń wraków, po które miesiącami nie zgłaszają się ...

Nowe pociągi na Pomorzu Zachodnim Elektryczna czterdziestka

„Duma Pomorza” – tak nazywa się ostatni z 40 nowych elektrycznych pociągów, jakie trafiły ...

Czas na poważne zmiany

Samorządy narzekają na zbyt niskie nakłady na oświatę. A bez pieniędzy nie będzie w ...

4 czerwca w samo południe

Zbliża się 30. rocznica wyborów, które dały wolność. Samorządowe instytucje kultury zaplanowały na ten ...

Upalne lato, gorący sezon

To był bardzo udany sezon, lepszy od i tak świetnego roku ubiegłego – mówi ...