Gdzie można legalnie wrzucić karkówkę na ruszt

W każdym dużym mieście są specjalne wyznaczone miejsca, gdzie zgodnie z prawem można grillować. Niektóre samorządy przygotowują nawet odpowiednią infrastrukturę.

– Legalne grillowanie jest możliwe w specjalnych strefach, znajdujących się m.in. niedaleko plaży nad Jeziorem Strzeszyńskim, na nadwarciańskich plażach czy w miejscach wyznaczonych przez Zakład Lasów Poznańskich – mówi Joanna Żabierek, rzecznik prezydenta Poznania. Szczególnie chętnie odwiedzana jest miejska plaża na Wildzie, gdzie jest strefa z czterema stałymi grillami.

Na terenie łódzkich parków i zieleńców znajduje się obecnie kilkanaście oznaczonych miejsc do grillowania. Ruszt można ustawić m.in. w parkach im. J. Piłsudskiego (na Zdrowiu), im. A. Mickiewicza (Julianowski), nad Sokołówką, im. J. Dąbrowskiego, im. R. Baden Powella, nad Jasieniem, Źródła Olechówki, w Zieleńcu przy ul. Maratońskiej, Skwerze im. H. Dubaniewicza czy przy Stawach Jana. Poza tym grillować można w parku na Młynku czy przy Stawach Stefańskiego. Strefy nie obejmują całego terenu, a jedynie miejsca oznakowane.

– We Wrocławiu nie zakazujemy grillowania, precyzujemy za to jasno kwestię ognisk, które rozpalać można jedynie w specjalnie wyznaczonych do tego celu miejscach – mówi Grzegorz Rajter z ratusza. Takich miejsc jest kilka, szczególną popularnością cieszy się kąpielisko przy ul. Królewieckiej, gdzie miasto przygotowało specjalne stanowiska do grillowania.

W Katowicach nie ma odrębnych przepisów dotyczących grillowania. – Zalecamy jednak, by odbywało się to w miejscach odpowiednich, przede wszystkim w parkach. W niektórych z nich znajdują się specjalne altany – tłumaczy Krzysztof Kaczorowski z wydziału komunikacji społecznej urzędu miasta.

Joanna Żabierek ostrzega, że jeśli ktoś rozpala grilla w niedozwolonym miejscu, będzie interweniować straż miejska.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Autonomiczne busy już nad Motławą

Gdańsk, jako pierwsze miasto w Polsce, jeszcze we wrześniu zacznie testować autonomiczne autobusy. Możliwe, ...

Strajk wstrząsnął szkołami

Samorządowcy otrzymali uprawnienia do klasyfikowania uczniów. Sejm błyskawicznie uchwalił ustawę maturalną.

Drogie samorządowe mosty

W programie „Mosty dla regionów" wpłynęło 75 wniosków o dofinansowanie projektów. Wartość budów sięgnie ...

Przetargi: nie ma odwrotu od cyfryzacji

Samorządy chwalą zmiany w przetargach, które wejdą w życie od 2021 roku. Uważają jednak, ...

Oszczędności szuka się w kieszeniach samorządowców

Posunięcia fiskalne rządu uderzają w możliwości finansowe miast i gmin. Apel o rekompensaty pozostaje ...

Rockowe party w Dolinie Charlotty

Johnny Depp, Joe Perry i Alice Cooper, czyli Hollywood Vampires zagrają 18 sierpnia na ...