Wirus SARS-CoV-2 wstrząsnął polską turystyką

Najpierw zatrzymał Polaków w domach, a teraz, w znacznej części, także w kraju. Branża turystyczna wstrzymała oddech na widok odwoływanych rezerwacji. Zamknięcie granic uniemożliwiło przyjazd zagranicznych gości.

Usytuowanie stolicy Podlasia blisko czterech parków narodowych powoduje jednak, że Białystok jest idealnym miejscem wypadowym nawet w czasach pandemii. Z chwilą znoszenia obostrzeń byliśmy gotowi do otwierania się na turystów. Zaprosiliśmy do współpracy miejskich przewodników. Owocem jest kampania #BiałystokTakBlisko.

Wpisuje się ona w szerszy projekt promocyjny, od lat realizowany przez nas pod hasłem „Odkryj Białystok”. W I etapie głównym odbiorcą nowej oferty turystycznej stali się białostoczanie, którzy z powodu pandemii musieli zmienić wakacyjne plany. Zaprosiliśmy ich zatem do zwiedzania miasta podczas spacerów tematycznych „10 twarzy Białegostoku”. Pozwalają one odkryć nieoczywiste i nieznane miejsca, fakty historyczne i ciekawostki. Widząc coraz więcej przyjezdnych, zdecydowaliśmy się na uruchomienie sezonowego punktu turystycznego w Bramie Wielkiej Pałacu Branickich. Przygotowaliśmy także ciekawe propozycje spędzenia weekendu w mieście, m.in bezpłatne przejazdy zabytkowymi autobusami typu Jelcz i „ogórek” z licencjonowanym przewodnikiem.

Podejmując nowe działania, uczulamy naszych partnerów, mieszkańców, turystów, by stosowali się do wymogów reżimu sanitarnego. Wszystko po to, aby poznawanie Białegostoku, nawet w liczniejszym gronie, było bezpieczne.

Mogą Ci się również spodobać

Jerzy Buzek: Mocny fundament kraju

To od samorządów zaczął się całkiem niedawno proces ratowania twarzy naszego państwa. Chciałbym zacząć ...

Miasta szykują się do rewolucyjnego demakijażu

Do miast z uchwałą krajobrazową dołączy wkrótce Warszawa – prawdopodobnie dojdzie do tego już ...

Raport: samorząd potrzebuje kolejnej reformy

90 proc. wyborców jest zadowolonych z działalności swoich samorządów. To świadectwo sukcesu władz lokalnych. ...

Wielki Brat w pojemniku na śmieci. Miasta sięgają po innowacje

Samorządy coraz chętniej korzystają z nowych technologii w gospodarce odpadami, wykorzystując np. inteligentne pojemniki. ...

Krajobraz po pandemii: Polska cyfrowa vs. Polska analogowa

Rosnący interwencjonizm i protekcjonizm nie zaczęły się w obliczu pandemii, ale zdecydowanie przyspieszyły. Dla ...

Samorządowe inwestycje pod znakiem zapytania

Ubytki w dochodach z PIT zubożą lokalne budżety – podkreślali uczestnicy debaty towarzyszącej gali ...