Wirus SARS-CoV-2 wstrząsnął polską turystyką

Najpierw zatrzymał Polaków w domach, a teraz, w znacznej części, także w kraju. Branża turystyczna wstrzymała oddech na widok odwoływanych rezerwacji. Zamknięcie granic uniemożliwiło przyjazd zagranicznych gości.

Usytuowanie stolicy Podlasia blisko czterech parków narodowych powoduje jednak, że Białystok jest idealnym miejscem wypadowym nawet w czasach pandemii. Z chwilą znoszenia obostrzeń byliśmy gotowi do otwierania się na turystów. Zaprosiliśmy do współpracy miejskich przewodników. Owocem jest kampania #BiałystokTakBlisko.

Wpisuje się ona w szerszy projekt promocyjny, od lat realizowany przez nas pod hasłem „Odkryj Białystok”. W I etapie głównym odbiorcą nowej oferty turystycznej stali się białostoczanie, którzy z powodu pandemii musieli zmienić wakacyjne plany. Zaprosiliśmy ich zatem do zwiedzania miasta podczas spacerów tematycznych „10 twarzy Białegostoku”. Pozwalają one odkryć nieoczywiste i nieznane miejsca, fakty historyczne i ciekawostki. Widząc coraz więcej przyjezdnych, zdecydowaliśmy się na uruchomienie sezonowego punktu turystycznego w Bramie Wielkiej Pałacu Branickich. Przygotowaliśmy także ciekawe propozycje spędzenia weekendu w mieście, m.in bezpłatne przejazdy zabytkowymi autobusami typu Jelcz i „ogórek” z licencjonowanym przewodnikiem.

Podejmując nowe działania, uczulamy naszych partnerów, mieszkańców, turystów, by stosowali się do wymogów reżimu sanitarnego. Wszystko po to, aby poznawanie Białegostoku, nawet w liczniejszym gronie, było bezpieczne.

Mogą Ci się również spodobać

Przemoc w rodzinie w czasie pandemii. Jak pomagają miasta

W poznańskim Punkcie Interwencji Kryzysowej liczba zgłoszeń przypadków przemocy domowej nie wzrosła, jednak samorządy ...

Na ratunek ZUS czy pracownikom?

Tekst przygotowany we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego #pomorzezachodnie Wbrew wcześniejszym zapowiedziom województwo zachodniopomorskie nie ...

Konsultacji społecznych jednak zabrakło

Pozytywnym efektem aż ośmiu przegranych spraw sądowych stało się przyjęcie w końcu właściwej uchwały.

Ratusz przedstawia warszawski budżet na czasy kryzysu

Czy warszawiaków czekają masowe podwyżki? Jakich cięć w miejskich inwestycjach dokona ratusz? W południe ...

Spalarnie lekiem na drastyczne podwyżki opłat za śmieci? Niekoniecznie.

Samorządy widzą w spalarniach odpadów szansę na zredukowanie rosnących stert śmieci. Jednak nie umożliwią ...

Metal zawsze modny

W ciągu dnia wykonują elementy wyposażenia wnętrz, a popołudniami oddają się sztuce. To wtedy ...