Pomorze Zachodnie #BezpiecznieJakwDomu

Olgierd Geblewicz, marszałek woj. zachodniopomorskiego

Pomorze Zachodnie należy do najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w Polsce i jest najczęściej wybieraną destynacją wypoczynkową.

Jesteśmy absolutnym turystycznym liderem. W ostatnich latach zajmowaliśmy pierwsze miejsce wśród województw zarówno pod względem liczby posiadanych miejsc noclegowych i liczby udzielonych noclegów, jak i odnotowaliśmy najwyższy wskaźnik wykorzystania miejsc noclegowych.

Te wakacje już są i będą inne niż wszystkie poprzednie. Pierwsze weekendy pokazały, że ludzie są spragnieni wyjazdów, spotkań, a przede wszystkim pozytywnych bodźców po koszmarnych miesiącach obostrzeń i izolacji. Turyści tłumnie ruszyli nad morze i jeziora. Branża pracuje, ale jeszcze długo będzie musiała odrabiać straty, bo jako pierwsza odczuła skutki pandemii i jako ostatnia powróci do stanu sprzed niej. Turystyka jest jedną z priorytetowych gałęzi rozwoju województwa, generującą ok. 15 proc. naszego PKB. Nie możemy sobie pozwolić na zamykanie firm i wzrost bezrobocia, dlatego jako samorząd województwa wsparliśmy przedsiębiorców z tej branży m.in. poprzez promocję oferty regionalnej. Nasza kampania „Pomorze Zachodnie #BezpiecznieJakwDomu” pokazuje piękno przyrody i szereg atrakcji nie tylko w pasie nadmorskim, ale i w głębi regionu. Stawiamy na turystykę aktywną, związaną z rekreacją na wodzie czy rowerze. Widać nas w telewizji, radiu, portalach oraz mediach społecznościowych. Staramy się aktywnie uczestniczyć w rozwoju lokalnych inicjatyw turystycznych, tak aby wesprzeć całą branżę, tak mocno poobijaną przez pandemię. Dodatkowo nie wstrzymaliśmy naszych inwestycji, gdyż uważamy, że powinny być wciąż kołem zamachowym gospodarki. W poprzednich latach jako samorząd województwa zrealizowaliśmy wiele inwestycji poszerzających ofertę turystyczną regionu. Dziś to nasz niebagatelny atut przyciągający turystów z Polski i z zagranicy.

Mogą Ci się również spodobać

Samorządy walczą o in vitro

Już dwa miasta – Szczecin i Szczecinek – korzystają z zachodniopomorskiego programu in vitro. ...

Przetargi: nie ma odwrotu od cyfryzacji

Samorządy chwalą zmiany w przetargach, które wejdą w życie od 2021 roku. Uważają jednak, ...

Samorządy: zakaz używania dmuchaw do liści. Ale nie wszędzie

Coraz więcej gmin wprowadza zakaz używania spalinowych i elektrycznych dmuchaw do liści. Chodzi głównie ...

Miejska moda na elektryki nabiera rozpędu

W komunikacji miejskiej samorządy stawiają na pojazdy niskoemisyjne czy elektryczne, a ich zakup wspomagają ...

Od środy można otwierać przedszkola i żłobki. Czy dzieci będą bezpieczne?

Zanim samorządy otworzą żłobki i przedszkola, muszą się do tego dobrze przygotować. Tak by ...

Forum Ekonomiczne rozrusza Karpacz?

Forum Ekonomiczne w tym roku zostało przeniesione z Krynicy-Zdroju do Karpacza. W Sudetach szykują ...