Pomorze Zachodnie #BezpiecznieJakwDomu

Olgierd Geblewicz, marszałek woj. zachodniopomorskiego

Pomorze Zachodnie należy do najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w Polsce i jest najczęściej wybieraną destynacją wypoczynkową.

Jesteśmy absolutnym turystycznym liderem. W ostatnich latach zajmowaliśmy pierwsze miejsce wśród województw zarówno pod względem liczby posiadanych miejsc noclegowych i liczby udzielonych noclegów, jak i odnotowaliśmy najwyższy wskaźnik wykorzystania miejsc noclegowych.

Te wakacje już są i będą inne niż wszystkie poprzednie. Pierwsze weekendy pokazały, że ludzie są spragnieni wyjazdów, spotkań, a przede wszystkim pozytywnych bodźców po koszmarnych miesiącach obostrzeń i izolacji. Turyści tłumnie ruszyli nad morze i jeziora. Branża pracuje, ale jeszcze długo będzie musiała odrabiać straty, bo jako pierwsza odczuła skutki pandemii i jako ostatnia powróci do stanu sprzed niej. Turystyka jest jedną z priorytetowych gałęzi rozwoju województwa, generującą ok. 15 proc. naszego PKB. Nie możemy sobie pozwolić na zamykanie firm i wzrost bezrobocia, dlatego jako samorząd województwa wsparliśmy przedsiębiorców z tej branży m.in. poprzez promocję oferty regionalnej. Nasza kampania „Pomorze Zachodnie #BezpiecznieJakwDomu” pokazuje piękno przyrody i szereg atrakcji nie tylko w pasie nadmorskim, ale i w głębi regionu. Stawiamy na turystykę aktywną, związaną z rekreacją na wodzie czy rowerze. Widać nas w telewizji, radiu, portalach oraz mediach społecznościowych. Staramy się aktywnie uczestniczyć w rozwoju lokalnych inicjatyw turystycznych, tak aby wesprzeć całą branżę, tak mocno poobijaną przez pandemię. Dodatkowo nie wstrzymaliśmy naszych inwestycji, gdyż uważamy, że powinny być wciąż kołem zamachowym gospodarki. W poprzednich latach jako samorząd województwa zrealizowaliśmy wiele inwestycji poszerzających ofertę turystyczną regionu. Dziś to nasz niebagatelny atut przyciągający turystów z Polski i z zagranicy.

Mogą Ci się również spodobać

Prezes Unii Miasteczek Polskich: chodzi o wydostanie się z marazmu

Małe samorządy powinny dostać wsparcie na know-how i nowe technologie - uważa Artur Tusiński, ...

Biznes na Pomorzu Zachodnim – szlakiem winnic Pomorza Zachodniego

Zapraszamy na kulinarną podróż przez Pomorze Zachodnie. Poznajcie tajniki produkcji i osiągania unikalnych smaków. ...

Jesienny lockdown: ruszyła pomoc dla najstarszych

Zakupy, dostarczanie posiłków, specjalne telefony wsparcia – a nawet sprzątanie grobów. Takie m.in. usługi ...

Ustawa o PKS-ach okazała się porażką

Jedynie garstka samorządów sięgnęła po pieniądze z funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Do wykorzystania było ...

Ukraińcy wspierają rynki pracy w całej Polsce

We wszystkich województwach ten rok przyniósł wzrost liczby pracowników z zagranicy. Imigranci zarobkowi, głównie ...

Białystok – TU się dobrze żyje

Białystok to jedno z miast, które najbardziej zyskało na zmianach, jakie zaszły w naszym ...