Pomorze Zachodnie #BezpiecznieJakwDomu

Olgierd Geblewicz, marszałek woj. zachodniopomorskiego

Pomorze Zachodnie należy do najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w Polsce i jest najczęściej wybieraną destynacją wypoczynkową.

Jesteśmy absolutnym turystycznym liderem. W ostatnich latach zajmowaliśmy pierwsze miejsce wśród województw zarówno pod względem liczby posiadanych miejsc noclegowych i liczby udzielonych noclegów, jak i odnotowaliśmy najwyższy wskaźnik wykorzystania miejsc noclegowych.

Te wakacje już są i będą inne niż wszystkie poprzednie. Pierwsze weekendy pokazały, że ludzie są spragnieni wyjazdów, spotkań, a przede wszystkim pozytywnych bodźców po koszmarnych miesiącach obostrzeń i izolacji. Turyści tłumnie ruszyli nad morze i jeziora. Branża pracuje, ale jeszcze długo będzie musiała odrabiać straty, bo jako pierwsza odczuła skutki pandemii i jako ostatnia powróci do stanu sprzed niej. Turystyka jest jedną z priorytetowych gałęzi rozwoju województwa, generującą ok. 15 proc. naszego PKB. Nie możemy sobie pozwolić na zamykanie firm i wzrost bezrobocia, dlatego jako samorząd województwa wsparliśmy przedsiębiorców z tej branży m.in. poprzez promocję oferty regionalnej. Nasza kampania „Pomorze Zachodnie #BezpiecznieJakwDomu” pokazuje piękno przyrody i szereg atrakcji nie tylko w pasie nadmorskim, ale i w głębi regionu. Stawiamy na turystykę aktywną, związaną z rekreacją na wodzie czy rowerze. Widać nas w telewizji, radiu, portalach oraz mediach społecznościowych. Staramy się aktywnie uczestniczyć w rozwoju lokalnych inicjatyw turystycznych, tak aby wesprzeć całą branżę, tak mocno poobijaną przez pandemię. Dodatkowo nie wstrzymaliśmy naszych inwestycji, gdyż uważamy, że powinny być wciąż kołem zamachowym gospodarki. W poprzednich latach jako samorząd województwa zrealizowaliśmy wiele inwestycji poszerzających ofertę turystyczną regionu. Dziś to nasz niebagatelny atut przyciągający turystów z Polski i z zagranicy.

Mogą Ci się również spodobać

Majówka na sportowo. Boiska szerzej dostępne

Rusza trzeci etap odmrażania gospodarki i życia społecznego, który zakłada m.in. otwarcie sal i ...

„Śląsk to jedna z największych porażek kolei w Polsce”. Jest szansa, że będzie lepiej

Nowelizacja Ustawy o transporcie kolejowym ma poprawić sytuację miast wykluczonych komunikacyjnie. Z danych Ministerstwa ...

Mimo epidemii Polacy za granicami wciąż pracują

Na razie nie widać większej fali rezygnacji z saksów na Zachodzie, choć postęp pandemii ...

Dobre prognozy dla Synergic na 2020 rok

Synergic: przyczajony tygrys branży OOH świętuje 5 lat obecności na konkurencyjnym rynku reklamy zewnętrznej ...

Czynszówki czy mieszkania+

Ani rządowe lokale, ani mieszkania deweloperskie nie są dla wszystkich. Pilnie potrzebujemy osiedli komunalnych.

Faktury na rzecz ośrodka pomocy społecznej kosztowały mandat

Wykorzystanie mienia komunalnego gminy obejmuje wszystkie przypadki korzystania z tego mienia bez względu na ...