Pomorze Zachodnie #BezpiecznieJakwDomu

Olgierd Geblewicz, marszałek woj. zachodniopomorskiego

Pomorze Zachodnie należy do najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w Polsce i jest najczęściej wybieraną destynacją wypoczynkową.

Jesteśmy absolutnym turystycznym liderem. W ostatnich latach zajmowaliśmy pierwsze miejsce wśród województw zarówno pod względem liczby posiadanych miejsc noclegowych i liczby udzielonych noclegów, jak i odnotowaliśmy najwyższy wskaźnik wykorzystania miejsc noclegowych.

Te wakacje już są i będą inne niż wszystkie poprzednie. Pierwsze weekendy pokazały, że ludzie są spragnieni wyjazdów, spotkań, a przede wszystkim pozytywnych bodźców po koszmarnych miesiącach obostrzeń i izolacji. Turyści tłumnie ruszyli nad morze i jeziora. Branża pracuje, ale jeszcze długo będzie musiała odrabiać straty, bo jako pierwsza odczuła skutki pandemii i jako ostatnia powróci do stanu sprzed niej. Turystyka jest jedną z priorytetowych gałęzi rozwoju województwa, generującą ok. 15 proc. naszego PKB. Nie możemy sobie pozwolić na zamykanie firm i wzrost bezrobocia, dlatego jako samorząd województwa wsparliśmy przedsiębiorców z tej branży m.in. poprzez promocję oferty regionalnej. Nasza kampania „Pomorze Zachodnie #BezpiecznieJakwDomu” pokazuje piękno przyrody i szereg atrakcji nie tylko w pasie nadmorskim, ale i w głębi regionu. Stawiamy na turystykę aktywną, związaną z rekreacją na wodzie czy rowerze. Widać nas w telewizji, radiu, portalach oraz mediach społecznościowych. Staramy się aktywnie uczestniczyć w rozwoju lokalnych inicjatyw turystycznych, tak aby wesprzeć całą branżę, tak mocno poobijaną przez pandemię. Dodatkowo nie wstrzymaliśmy naszych inwestycji, gdyż uważamy, że powinny być wciąż kołem zamachowym gospodarki. W poprzednich latach jako samorząd województwa zrealizowaliśmy wiele inwestycji poszerzających ofertę turystyczną regionu. Dziś to nasz niebagatelny atut przyciągający turystów z Polski i z zagranicy.

Mogą Ci się również spodobać

Słynne tężnie będą jak nowe

13Ciechocińskie tężnie solankowe – symbol najsławniejszego polskiego uzdrowiska, źródło mikroklimatu, dla którego zjeżdżają do ...

Mniejsze bezrobocie, nowe inwestycje. Taki był 2019 rok dla lubelskiej gospodarki

Intensywny rozwój branży IT/BPO i nowe inwestycje przemysłowe to, obok spadającej stopy bezrobocia, najważniejsze ...

Odwrót od plastiku, a plastik do zwrotu

W Polsce nigdy nie udało się stworzyć przyjaznego i funkcjonalnego systemu skupu szklanych opakowań. ...

Miliardowe ubytki w kasie

Lokalne władze będą domagać się rekompensat, jeśli tzw. nowa piątka PiS uszczupli ich dochody ...

Jezioro Malta w Poznaniu / fot. AdobeStock

Przybywa bezpiecznych kąpielisk

Polska doszła do ładu z unijną dyrektywą oraz ustawą o prawie wodnym. Dzięki temu ...

W poszukiwaniu pomorskiej codzienności

Aż trzy wystawy dotyczące historii Pomorza Zachodniego przygotowują wspólnie muzea 
w Szczecinie i Greisfwaldzie ...