10 tys. zł za krótki film. Startuje 9. edycja konkursu #63sekundy

„Co niewidoczne, a jednak ważne” to hasło dziewiątej edycji konkursu filmowego #63sekundy, organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

Publikacja: 05.02.2024 17:24

Uczestnicy mogą stworzyć swoje dzieło filmowe w dowolnej technice

Uczestnicy mogą stworzyć swoje dzieło filmowe w dowolnej technice

Foto: Adobe Stock

Konkurs filmowy #63sekundy skierowany jest do ludzi w wieku 15–22 lata, którzy chcą językiem filmowym opowiedzieć o tym, co jest dla nich ważne, istotne w ich życiu, a czego nie widać gołym okiem.

Dzieło filmowe w dowolnej technice

„Przeszłość i historia czy spojrzenie w przyszłość? Świat wartości, obawy czy nadzieje? Uczestnicy mogą stworzyć swoje dzieło filmowe w dowolnej technice. Może to być fabuła, animacja lub grafika” – zachęca Muzeum Powstania Warszawskiego. Każdy zgłoszony materiał zostanie oceniony pod względem aspektów artystycznych zawartych w 63-sekundowej formule.

– Niezależnie od czasów, w których żyjemy - nowych technologii, zawrotnego tempa życia - to emocje i wartości niezmiennie wpływają na nasze marzenia, wybory i życiową postawę. Prawie 80 lat temu - kierując się dokładnie tym samym - młodzi Powstańcy Warszawscy dokonywali rzeczy niemożliwych. Dlatego w tym roku chcemy się dowiedzieć, o czym dzisiaj myślą ich rówieśnicy - co jest dla nich najważniejsze. Czekamy na filmowe kreacje młodych twórców - ich głos jest ważny i chcemy go usłyszeć – mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej

Jan Ołdakowski: Powstanie Warszawskie nas łączy

Konkurs rusza 5 lutego i potrwa do 11 kwietnia. Główną nagrodą jest 10 000 zł oraz udział w finałowej gali Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA w Krakowie.

Kacper Zembrzucki ambasadorem festiwalu

Ambasadorem tegorocznej edycji #63sekundy jest Kacper Zembrzucki – znany publiczności internetowej jako @zetkacper, rozpoznawalny zwłaszcza wśród młodzieży i nauczycieli. Słynie przede wszystkim ze swoich „standupowych” skeczy na temat szkolnictwa, w którym kreuje postać „pani Bożenki”.

Prywatnie Kacper jest studentem biotechnologii i interesuje się edukacją oraz szkolnictwem wyższym w Polsce. Jego profile w mediach społecznościowych śledzi łącznie blisko 1,3 mln osób. Dlatego postanowił zachęcić swoich obserwatorów do twórczego wykorzystania smartfona, czyli do nagrania 63-sekundowego filmu.

– Od kilku lat działam w Internecie tworząc profil o charakterze humorystycznym i widzę jak młodzi ludzie potrafią być kreatywni. Zaskakuje mnie to każdego dnia. Dlatego zachęcam Was wszystkich do wzięcia udziału w konkursie, bo widzę, że świetnie sobie poradzicie – mówi Kacper Zembrzucki.

Zasady konkursu filmowego #63sekundy

Od 5 lutego do 11 kwietnia (włącznie) należy nagrać i wysłać 63-sekundowy materiał audiowizualny opracowany w dowolnej technice, który może być nakręcony smartfonem, kamerą lub aparatem fotograficznym. Istotne jest, by film był odpowiedzią na hasło konkursowe: „Co niewidoczne, a jednak ważne”.

Prace konkursowe należy wysłać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.63sekundy.pl. Wszystkie filmy zostaną opublikowane na kanale www.youtube.com/1944pl. Za pierwsze miejsce przewidziano nagrodę 10 tys. zł i statuetkę Grand Prix, zdobywca drugiego miejsca otrzyma 2 tys. zł.

Konkurs filmowy #63sekundy skierowany jest do ludzi w wieku 15–22 lata, którzy chcą językiem filmowym opowiedzieć o tym, co jest dla nich ważne, istotne w ich życiu, a czego nie widać gołym okiem.

Dzieło filmowe w dowolnej technice

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Dyskusje
Jerzy Buzek: Zohydzanie Polakom Zielonego Ładu to cynizm
Dyskusje
Zygmunt Berdychowski: Potrzebne jest nowe otwarcie
Dyskusje
25 lat samorządu województw. Co się udało, co przyniesie przyszłość?
Dyskusje
Prezydent Lublina: Robimy to, co do nas należy
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Dyskusje
Prezydent Lubina: Dolny Śląsk potrzebuje elektrowni atomowej
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży