Warszawska firma finansowa włącza się w „biznes koronawirusowy”

Fot. Pixabay

Warszawska firma, zajmująca się doradztwem finansowym – MBF Group – zdecydowała się włączyć w, jak to określono w komunikacie, „biznes koronawirusowy”.

MBF Group zdecydowała o zawiązaniu konsorcjum, w skład którego mają wejść spółki grupy kapitałowej oraz te, w których MBF posiada udziały: MBF Inwestycje Kapitałowej i Instytut Biznesu.

Konsorcjum ma zawrzeć umowę ramową z chorzowską fundacją SiMedical, zakładającą ścisłą współpracę w zakresie sprzedaży produktów medycznych. W szczególności – choć nie wyłącznie – ma to dotyczyć produktów związanych z profilaktyką przed wirusem 2019-nCoV oraz szczepionek, mających zwalczać koronawirusa.

Pierwsze zamówienia

„Jednocześnie zarząd emitenta zwraca uwagę, że dzięki zawiązaniu porozumienia konsorcjum, kumulując wspólne potencjał lidera i partnerów, jest w stanie osiągnąć planowany rezultat w krótszym czasie. Dodatkowo dzięki kumulacji doświadczenia oraz sumie możliwości finansowych Emitent będzie mógł uczestniczyć i składać oferty w przetargach oraz zamówieniach publicznych dla podmiotów prywatnych, niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej oraz jednostek budżetowych” – czytamy w komunikacie.

CZYTAJ TAKŻE: W Krakowie opracowują test na koronawirusa

Jednocześnie do spółki wpłynęło zamówienie od Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego z siedzibą w południowej Polsce na dostawę fartuchów medycznych, związane z profilaktyką i zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz pięć zamówień na dostawę maseczek ochronnych. Zamówienia zostały złożone przez niezależne podmioty z Górnego Śląska, w tym: cztery Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej oraz jedną Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pytony, warany, węgorze… Jakie jeszcze zwierzęta przemyca się do Polski?

Boa madagaskarski, biczogony, warany kolczystoogonowe, pytony królewskie – to tylko niektóre z chronionych gatunków, ...

Więcej swobody i pieniędzy

Brak odpowiedniego finansowania zadań ogranicza możliwości rozwojowe samorządów – alarmują prezydenci miast.

Bez samorządów nie da się rządzić

Samorządy już dzisiaj cerują dziury państwa. Jak zostaną im odebrane pieniądze, to nie tylko ...

Jerzy Buzek: Na osłabianiu roli samorządu tracą mieszkańcy

Kolejne rządy po 2001 roku korzystały z możliwości „decentralizacji problemów” – przesunięcia dodatkowych obowiązków ...

Noc Księgarń, czyli wielkie święto księgarzy i czytelników

20 września, po zmroku, w ponad 100 księgarniach stacjonarnych w całej Polsce rozpocznie się ...

Powitania, pożegnania i fajerwerki

Zbliżająca się wiosna to również czas ogłaszania letnich koncertów i festiwali. O największą widownię ...