Warszawska firma finansowa włącza się w „biznes koronawirusowy”

Fot. Pixabay

Warszawska firma, zajmująca się doradztwem finansowym – MBF Group – zdecydowała się włączyć w, jak to określono w komunikacie, „biznes koronawirusowy”.

MBF Group zdecydowała o zawiązaniu konsorcjum, w skład którego mają wejść spółki grupy kapitałowej oraz te, w których MBF posiada udziały: MBF Inwestycje Kapitałowej i Instytut Biznesu.

Konsorcjum ma zawrzeć umowę ramową z chorzowską fundacją SiMedical, zakładającą ścisłą współpracę w zakresie sprzedaży produktów medycznych. W szczególności – choć nie wyłącznie – ma to dotyczyć produktów związanych z profilaktyką przed wirusem 2019-nCoV oraz szczepionek, mających zwalczać koronawirusa.

Pierwsze zamówienia

„Jednocześnie zarząd emitenta zwraca uwagę, że dzięki zawiązaniu porozumienia konsorcjum, kumulując wspólne potencjał lidera i partnerów, jest w stanie osiągnąć planowany rezultat w krótszym czasie. Dodatkowo dzięki kumulacji doświadczenia oraz sumie możliwości finansowych Emitent będzie mógł uczestniczyć i składać oferty w przetargach oraz zamówieniach publicznych dla podmiotów prywatnych, niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej oraz jednostek budżetowych” – czytamy w komunikacie.

CZYTAJ TAKŻE: W Krakowie opracowują test na koronawirusa

Jednocześnie do spółki wpłynęło zamówienie od Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego z siedzibą w południowej Polsce na dostawę fartuchów medycznych, związane z profilaktyką i zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz pięć zamówień na dostawę maseczek ochronnych. Zamówienia zostały złożone przez niezależne podmioty z Górnego Śląska, w tym: cztery Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej oraz jedną Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Miasta finansują floty ekologicznych autobusów

W 2018 roku zarejestrowano 317 nowych autobusów z napędem alternatywnym. 54 miały napęd gazowy, ...

Zagęści się sieć stacji dla e-pojazdów

Przybywa punktów do ładowania samochodów elektrycznych. Rychło w czas, bowiem liczba takich aut – ...

Stacja PKP w Muszynie

Turystycznym pociągiem przez granicę

W letniej ofercie przewoźników kolejowych pojawiają się kursy transgraniczne. Pasażerowie niektórych składów mogą liczyć ...

Przetargi: w ofercie nie wszystko można poprawić

Zmiana treści oferty przez wykonawcę zamówienia publicznego, może nastąpić jedynie przed upływem terminu do ...

Turystyczne cuda przyciągają najmocniej

Pomorze Zachodnie to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów regionów w Polsce. Ma piękne ...

Likwidacja kopciuchów w Polsce. Katowice jednym z liderów

Polski Alarm Smogowy podsumował, w jakim tempie w polskich miastach wymieniane są stare kotły ...