W Krakowie rozpoczyna się święto książki

Ubiegłoroczna edycja krakowskich targów
mat.pras.

24 października rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. To już 23. edycja tego wydarzenia i podobnie jak w ubiegłych latach zapowiada się na kolejny rekord odwiedzających (rok temu ponad 68 tys.), zaproszonych gości i premier książkowych.

Targi tradycyjnie odbędą się w halach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego „Expo” przy ul. Galicyjskiej 9. Impreza potrwa do 27 października. Targowe stoiska będą czynne 24 i 27 października (czwartek i niedziela) w godz. 10.00–17.00, a 25 i 26 października (piątek i sobota) w godz. 10.00–19.00. Miłośnicy literatury spotkają się ze znanymi autorami z kraju i zagranicy. Katarzyna Bonda, Jakub Ćwiek, Jacek Dukaj, Katarzyna Grochola, Grzegorz Kasdepke, Marek Krajewski, Andrzej Maleszka, Jakub Małecki, Katarzyna Puzyńska, Mariusz Szczygieł, Szczepan Twardoch czy Marta Guzowska – to tylko niektórzy pisarze, zaproszeni na targi. Udział potwierdzili także twórcy z zagranicy, m.in. Marc Elsberg, Jonathan Carroll, Brandon Mull, Stuart Turton, Almudena Grandes czy Sandrone Dazieri.

Uroczyste otwarcie ubiegłorocznych targów / mat.pras.

Podczas czterech targowych dni swoje premiery będzie miało wiele książek: biografii, esejów, dzienników i powieści m.in. najnowsza powieść Katarzyny Bondy „Miłość leczy rany” czy książka słoweńskiego pisarza Gorana Vojnovicia „Moja Jugosławia”. Zaplanowano także premiery książek dla dzieci i młodzieży np. „Chłopiec znikąd” Katherine Marsh – najlepszej książka dla dzieci z 2018 r. według „Washington Post”, czy dwóch książek o przygodach Kici Koci. Literatury dla najmłodszych czytelników także nie zabraknie. Tegorocznym gościem specjalnym imprezy są Niemcy, którzy zaprezentują się pod hasłem „German stories”, a na targach pojawią się przedstawiciele największych niemieckich wydawnictw.

CZYTAJ TAKŻE: Kraków posadzi las z okazji Nobla dla Olgi Tokarczuk

Targi to nie tylko nowości książkowe. Inną nowinką będzie scena w powiększonym Salonie Komiksu, na której zagoszczą twórcy komiksu z Polski i zagranicy, m.in. Igor Jarek, Arne Jysch, Tomasz Kontny, Jacek Kuziemski, Aleksandra Motyka i Guilherme Petreca. Dodatkowa scena stanie też w hali Dunajec. W piątek spotkają się tam miłośnicy gór, w sobotę fani fantastyki, a w niedzielę − czytelnicy poezji. Odbędzie się też 14. edycja akcji społecznej „Książka za książkę” czyli zbiórka książek dla małopolskich bibliotek publicznych. Każdy kto odda książkę na stoisku K10 w Hali „Dunajec”, otrzyma kupon rabatowy na zakup nowych tytułów, honorowany na stoiskach wydawnictw, które przyłączą się do akcji.

mat.pras.

Wszystkie informacje, m.in. o spotkaniach z pisarzami i imprezach towarzyszących znajdują się na: www.ksiazka.krakow.pl oraz na fanpage’u: www.facebook.com/targi.ksiazki.w.krakowie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Postój busa kosztuje

Jednolita stawka opłaty za korzystanie z przystanków nikogo nie dyskryminowała – orzekł Naczelny Sąd ...

Taniej i czyściej w szpitalu i na uczelni

Prąd w szpitalu klinicznym czy też ciepło na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym – kolejne instytucje ...

Polskie miasta mają problem z koronawirusem. Chińscy partnerzy proszą o pomoc

Chińskie miasta Yuyao i Taizhou poprosiły władze Kielc o pomoc w znalezieniu firm zajmujących ...

Raport o potencjale Gdańska w dobie Covid 19

Stolica Kaszub, największe miasto północnej Polski, strategiczny węzeł komunikacji morskiej, lądowej i lotniczej, ośrodek ...

Fitch Ratings: covidowe turbulencje zostaną z nami na dłużej

Nawet w 2021 r. dochody podatkowe miast pozostaną poniżej poziomów z 2019 r., a ...