Mimo epidemii praca wre na budowie autostrady A1

Choć wiele firm zawiesza działalność z powodu koronawirusa, prace na autostradzie A1 na odcinkach pomiędzy Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim oraz pomiędzy Kamieńskiem i Radomskiem (Łódzkie) ruszyły właśnie pełną parą.

Publikacja: 03.04.2020 15:09

Mimo epidemii praca wre na budowie autostrady A1

Foto: mat.pras.

Oba odcinki realizuje konsorcjum Budimex i Starbag, które wznowiło prace po zimowej przerwie. Na odcinku pomiędzy Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim kontynuowane są roboty związane z konstrukcją jezdni głównej – wykonywana jest podbudowa, czyli tzw. chudy beton.

""

mat.pras.

regiony.rp.pl

Niebawem rozpoczną się prace związane z układaniem pierwszych odcinków docelowej nawierzchni betonowej. Prace trwają obecnie na trzypasmowym odcinku, który będzie prowadził ruch z północy na południe Polski. Zaawansowanie prac na całym szesnastokilometrowym odcinku wynosi obecnie 30 procent. Możliwe do realizacji prace były także wykonywane w przerwie zimowej między 15 grudnia a 15 marca. Przypomnijmy, że prace budowalne na tym odcinku zaczęły się w kwietniu 2019 roku, a planowany termin zakończenia to trzeci kwartał 2021 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus nie zatrzyma budowy S14

Budimex i Starbag realizują także fragment autostrady między Kamieńskiem a Radomskiem, na którym zaawansowanie prac wynosi 25 procent. Ten odcinek do użytku zostanie oddany nieco później, ale na pewno jeszcze w 2021 roku.

Prace na autostradzie A1 podzielone są na 5 odcinków o łącznej długości 81 km, z czego 32 km realizuje konsorcjum Budimex i Starbag.

Z regionów
Krzysztof Kosiński: Samorządy potrzebują 10 mld zł, by zrekompensować Polski Ład
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Z regionów
Wybory samorządowe 2024: Czy II tura przyniesie polityczne trzęsienia ziemi?
Z regionów
Wybory samorządowe 2024: Niektórzy kandydaci wygrali dwa razy
Z regionów
Wójt był jedynym kandydatem w wyborach i nie wygrał. Wyjaśnia dlaczego
Z regionów
W Polsce Wschodniej trudno o pociąg. Najłatwiej na Pomorzu