„Spółka na bieżąco monitoruje sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, a także analizuje możliwy wpływ epidemii na działalność firmy. W swojej działalności Spółka stosuje się do porad i wskazówek WHO oraz zaleceń instytucji krajowych. Wdrożone zostały wewnętrzne procedury mające na celu minimalizację zagrożenia dla naszych pracowników i kontrahentów” – czytamy w komunikacie.

Wzmożone zapotrzebowanie

Global Cosmed obserwuje wzmożone zapotrzebowanie rynkowe na oferowane produkty kosmetyczne, w szczególności mydła w płynie marki Apart Natural. Firma wprowadziła też nowe antybakteryjne mydło w płynie Apart Natural, zgodne z wytycznymi WHO. Trwają także prace na kolejnymi produktami – zarówno w segmencie kosmetyków, jak i chemii gospodarczej.

CZYTAJ TAKŻE: W Krakowie opracowują test na koronawirusa

„Spółka dokłada wszelkich starań, aby zapewnić pełną dostępność oraz wysoką jakość swoich produktów, w warunkach ponadstandardowego popytu. Z drugiej jednak strony, pojawiły się zakłócenia dostaw surowców i opakowań do produkcji połączone ze spekulacyjnym wzrostem ich cen. Pojawiają się także wyzwania związane z utrzymaniem wydajności produkcyjnej oraz realizacji dostaw z uwagi na absencje pracowników” – dodaje firma.