MBF Group zdecydowała o zawiązaniu konsorcjum, w skład którego mają wejść spółki grupy kapitałowej oraz te, w których MBF posiada udziały: MBF Inwestycje Kapitałowej i Instytut Biznesu.

Konsorcjum ma zawrzeć umowę ramową z chorzowską fundacją SiMedical, zakładającą ścisłą współpracę w zakresie sprzedaży produktów medycznych. W szczególności – choć nie wyłącznie – ma to dotyczyć produktów związanych z profilaktyką przed wirusem 2019-nCoV oraz szczepionek, mających zwalczać koronawirusa.

Pierwsze zamówienia

„Jednocześnie zarząd emitenta zwraca uwagę, że dzięki zawiązaniu porozumienia konsorcjum, kumulując wspólne potencjał lidera i partnerów, jest w stanie osiągnąć planowany rezultat w krótszym czasie. Dodatkowo dzięki kumulacji doświadczenia oraz sumie możliwości finansowych Emitent będzie mógł uczestniczyć i składać oferty w przetargach oraz zamówieniach publicznych dla podmiotów prywatnych, niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej oraz jednostek budżetowych” – czytamy w komunikacie.

CZYTAJ TAKŻE: W Krakowie opracowują test na koronawirusa

Jednocześnie do spółki wpłynęło zamówienie od Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego z siedzibą w południowej Polsce na dostawę fartuchów medycznych, związane z profilaktyką i zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz pięć zamówień na dostawę maseczek ochronnych. Zamówienia zostały złożone przez niezależne podmioty z Górnego Śląska, w tym: cztery Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej oraz jedną Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.