Od poniedziałku parkowanie w kilku miastach znowu płatne

fot. AdobeStock

Lokalne władze przywracają normalne opłaty w Strefach Płatnego Parkowania.

Przerwa w pobieraniu opłat była spowodowana pandemią koronawirusa. Na przywrócenie opłat zdecydowały się m.in. władze Krakowa, Gdyni czy Częstochowy. – Normalność powoli wraca także na ulice i miejsca parkingowe centrum Krakowa – podał krakowski ratusz.

Od poniedziałku strefa płatnego parkowania funkcjonuje w normalnym trybie, na zasadach obowiązujących przed zawieszeniem poboru opłat. Ważność zakupionych wcześniej abonamentów postojowych oraz zastrzeżonych stanowisk postojowych opłaconych na zasadach wyłączności – zostanie automatycznie wydłużona.

CZYTAJ TAKŻE: Parkowanie bezpłatne, ale nie wszędzie

Koniec z darmowym parkowaniem także w Gdyni. Miasto podjęło decyzję, że od dziś ponownie włącza Strefę Płatnego Parkowania. Pobór opłat w Strefie Płatnego Parkowania w Gdyni, ze względu na pandemię koronawirusa, zawieszony był od 16 marca.

W mieście wszystkie parkomaty były oklejone folią, podobnie jak wcześniej przyciski przy przejściach dla pieszych. Od  poniedziałku została odblokowana płatność internetowa, a parkomaty zostały odbezpieczone. Abonamenty parkingowe zostaną wydłużone o okres zamknięcia strefy.

– Oczywiście parkomaty będą regularnie i bardzo dokładnie odkażane przez miejskie służby – podobnie jak cała miejska infrastruktura. Wierzę, że wkrótce ogłosimy zniesienie kolejnych ograniczeń – zapowiada Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

CZYTAJ TAKŻE: Drastycznie rosną opłaty za parkowanie w miastach

Płatane parkowanie wróciło też do Częstochowy. Miejski Zarząd Dróg i Transportu poinformował, że w związku ze stopniowym znoszeniem rządowych ograniczeń przemieszczania się wracają kontrole terenowe w Strefie Płatnego Parkowania na terenie Częstochowy. – W związku z tym ponowne, powszechne użytkowanie 119 parkomatów poprzedzi dezynfekcja ich powierzchni. Proces ten będzie zresztą powtarzany cyklicznie, by zachować możliwie najwyższą sterylność infrastruktury parkingowej obsługującej mieszkańców – zapowiedział częstochowski ratusz.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Miliony kur dalej od domu

Przepisy określą, w jakiej odległości od domów będzie można budować fermy.

Donald Tusk może jeszcze sporo zdziałać

Partyjna polityka wywiera coraz większy wpływ na działania samorządów – mówi były premier Jerzy ...

Praca zdalna w administracji: nawet połowa urzędników pracuje z domu

Chociaż praca zdalna jest coraz bardziej popularna, samorządowe urzędy nadal przyjmują mieszkańców i zajmują ...

Coraz mniej polskich startupów ma globalny potencjał

W Polsce działa zbyt wiele regionalnych ośrodków rozwoju młodych, innowacyjnych firm. A jednorożce tego ...

Tarcze jadą do Łodzi

Na przełomie listopada i grudnia do Łodzi dotrą pierwsze części maszyny do drążenia tuneli ...

Spór trwa, muzeum do zamknięcia. Co z pamiątkami po legionistach?

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński zakazał dalszej działalności Muzeum Czynu Niepodległościowego w ...