W dużym mieście medycy poruszają się specjalną, darmową komunikacją

AdobeStock / Michal45

Władze Krakowa opracowały szczegóły przewozu personelu szpitalnego do najważniejszych ośrodków medycznych w mieście. Na ulice wyjechały autobusy przeznaczone wyłącznie dla pracowników szpitali. Medycy jeżdżą nimi za darmo.

Pomysł na specjalne linie „medyczne” powstał po tym, jak dyrektorzy szpitali w Krakowie zgłosili problemy z dojazdem do pracy swoich pracowników. W stolicy Małopolski działa 2 szpitale, w których leczeni są chorzy na Covid -19 : Szpital Uniwersytecki w Podgórzu (gdzie przebywa zdecydowana większość chorych) oraz Szpital im. S. Żeromskiego w Nowej Hucie (jedyna lecznica w mieście, która zajmuje się chorymi na Covid-19 dziećmi z Małopolski i Śląska).

Personel medyczny i pracownicy szpitalnej administracji mieli problem, by dotrzeć do pracy – zwłaszcza do nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego. Między innym dlatego, że zostały wprowadzone obostrzenia dotyczące miejskiej komunikacji, ponadto wielu pracowników szpitali  dojeżdżało do pracy z podkrakowskich gmin.

CZYTAJ TAKŻE: Władze stolicy uruchomiły izolatorium dla bezdomnych. A co robią w innych miastach?

Po analizie zapotrzebowania dla medyków zostało przeznaczonych pięć linii medycznych, opisanych odpowiednio na wyświetlaczach od MED. 3 do MED. 7. I tak autobusy linii medycznych łączą Szpital Uniwersytecki z podkrakowskimi gminami: Skałą, Zielonkami, Czernichowem, Iwanowicami i Luborzycą oraz wszystkimi miejscowościami na swoich trasach. Kursują dwa razy dziennie – przywożą medyków na poranną zmianę – na godzinę 7 oraz na zmianę popołudniową – na godz. 19. Organizator transportu apeluje, by mieszkańcy nie korzystali ze specjalnych linii, tak by wystarczyło miejsca dla lekarzy i pielęgniarek. Przejazd nimi jest bezpłatny, ale osoby uprawnione do przejazdu tymi autobusami zostały poinstruowane, aby sygnalizować zamiar skorzystania z transportu poprzez okazanie identyfikatora wydanego przez szpital.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Segregacja odpadów po nowemu: więcej czasu dla gmin

Stare regulaminy czystości i porządku w gminach będą obowiązywać do 31 grudnia 2020 r. ...

Warzelnie kultury miejskiej

Któż nie kocha starych browarów? Nawet jeśli od dawna nie warzą piwa, wciąż mogą ...

Rok zielonych inwestycji we Wrocławiu

Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu podsumowuje 2019 rok. Ma się czym pochwalić. Powstało 19 ...

Jedna z kamienic wyremontowanych dzięki środkom z Funduszu Pożyczkowego

Fundusz pomoże przedsiębiorcom

Czy twoja firma potrzebuje poręczenia lub zwrotnej pożyczki na inwestycje? Rozwiązaniem jest Szczeciński Fundusz ...

Epidemia w cieniu pandemii. Miasta będą miały problem

Rękawiczki jednorazowe czy maseczki stały się większym problemem niż torebki plastikowe. Szacuje się, że ...

Zamieszanie z tramwajem dla stolicy

Przeciąga się finalizacja kontraktu na dostawę 213 pojazdów dla Tramwajów Warszawskich.