W dużym mieście medycy poruszają się specjalną, darmową komunikacją

AdobeStock / Michal45

Władze Krakowa opracowały szczegóły przewozu personelu szpitalnego do najważniejszych ośrodków medycznych w mieście. Na ulice wyjechały autobusy przeznaczone wyłącznie dla pracowników szpitali. Medycy jeżdżą nimi za darmo.

Pomysł na specjalne linie „medyczne” powstał po tym, jak dyrektorzy szpitali w Krakowie zgłosili problemy z dojazdem do pracy swoich pracowników. W stolicy Małopolski działa 2 szpitale, w których leczeni są chorzy na Covid -19 : Szpital Uniwersytecki w Podgórzu (gdzie przebywa zdecydowana większość chorych) oraz Szpital im. S. Żeromskiego w Nowej Hucie (jedyna lecznica w mieście, która zajmuje się chorymi na Covid-19 dziećmi z Małopolski i Śląska).

Personel medyczny i pracownicy szpitalnej administracji mieli problem, by dotrzeć do pracy – zwłaszcza do nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego. Między innym dlatego, że zostały wprowadzone obostrzenia dotyczące miejskiej komunikacji, ponadto wielu pracowników szpitali  dojeżdżało do pracy z podkrakowskich gmin.

CZYTAJ TAKŻE: Władze stolicy uruchomiły izolatorium dla bezdomnych. A co robią w innych miastach?

Po analizie zapotrzebowania dla medyków zostało przeznaczonych pięć linii medycznych, opisanych odpowiednio na wyświetlaczach od MED. 3 do MED. 7. I tak autobusy linii medycznych łączą Szpital Uniwersytecki z podkrakowskimi gminami: Skałą, Zielonkami, Czernichowem, Iwanowicami i Luborzycą oraz wszystkimi miejscowościami na swoich trasach. Kursują dwa razy dziennie – przywożą medyków na poranną zmianę – na godzinę 7 oraz na zmianę popołudniową – na godz. 19. Organizator transportu apeluje, by mieszkańcy nie korzystali ze specjalnych linii, tak by wystarczyło miejsca dla lekarzy i pielęgniarek. Przejazd nimi jest bezpłatny, ale osoby uprawnione do przejazdu tymi autobusami zostały poinstruowane, aby sygnalizować zamiar skorzystania z transportu poprzez okazanie identyfikatora wydanego przez szpital.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Istniejący fragment drogi S14 w okolicach węzła Pabianice Północ

Wkoło Łodzi: pierwsze miasto z ekspresowym ringiem

Łódź za sprawą budowy drogi ekspresowej S14 będzie pierwszym miastem w Polsce z pełną ...

Filmowe podróże po Dolnym Śląsku

Wrocławska Fundacja Filmowa promuje region poprzez opracowywanie szlaków wycieczek filmowych. – Dolnośląskie Spacery Filmowe ...

Podkarpacie przyciąga inwestorów

Województwo podkarpackie staje się regionem coraz bardziej atrakcyjnym dla nowych inwestycji. Materiał powstał we ...

E–urząd ma być przyjazny niepełnosprawnym

Strony internetowe urzędów oraz aplikacje mobilne są coraz częściej przygotowywane z myślą o niewidomych ...

Miliardy płyną do regionów

Fundusze unijne wsparły samorządowe inwestycje, ale to niejedyna korzyść z europejskiej integracji. Dołączenie naszego ...

Dla społeczników i aktywistów

Siłownie na świeżym powietrzu, place zabaw, wiaty, altany i ścieżki, miejsca integracji – blisko ...