Mimo epidemii praca wre na budowie autostrady A1

mat.pras.

Choć wiele firm zawiesza działalność z powodu koronawirusa, prace na autostradzie A1 na odcinkach pomiędzy Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim oraz pomiędzy Kamieńskiem i Radomskiem (Łódzkie) ruszyły właśnie pełną parą.

Oba odcinki realizuje konsorcjum Budimex i Starbag, które wznowiło prace po zimowej przerwie. Na odcinku pomiędzy Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim kontynuowane są roboty związane z konstrukcją jezdni głównej – wykonywana jest podbudowa, czyli tzw. chudy beton.

mat.pras.

Niebawem rozpoczną się prace związane z układaniem pierwszych odcinków docelowej nawierzchni betonowej. Prace trwają obecnie na trzypasmowym odcinku, który będzie prowadził ruch z północy na południe Polski. Zaawansowanie prac na całym szesnastokilometrowym odcinku wynosi obecnie 30 procent. Możliwe do realizacji prace były także wykonywane w przerwie zimowej między 15 grudnia a 15 marca. Przypomnijmy, że prace budowalne na tym odcinku zaczęły się w kwietniu 2019 roku, a planowany termin zakończenia to trzeci kwartał 2021 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus nie zatrzyma budowy S14

Budimex i Starbag realizują także fragment autostrady między Kamieńskiem a Radomskiem, na którym zaawansowanie prac wynosi 25 procent. Ten odcinek do użytku zostanie oddany nieco później, ale na pewno jeszcze w 2021 roku.

Prace na autostradzie A1 podzielone są na 5 odcinków o łącznej długości 81 km, z czego 32 km realizuje konsorcjum Budimex i Starbag.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Budujemy w Warszawie modę na siatkówkę

Piotr Gacek, prezes ONICO Warszawa, o miłości do siatkówki, Bartoszu Kurku, rozstaniu z trenerem, ...

Kora będzie mieć swój skwer w Krakowie?

Krakowianie z dzielnicy Zwierzyniec chcą, aby bezimienny dotąd skwer u zbiegu ulic Prusa i ...

Samorządowcy: utoniemy bez wsparcia

Największe miasta apelują do premiera o pomoc w walce z koronawirusem. Epidemia może pogrążyć ...

Drogowa inwestycja to zadanie własne

Gmina nie odliczy podatku od towarów i usług, gdy przebudowując drogę nie jest podatnikiem ...

Warto pracować w urzędzie? Oto zarobki samorządowców

Chociaż w wielu małych gminach samorząd jest nie tylko największym, ale też najbardziej stabilnym ...