Reklama
Rozwiń
Reklama

W Warszawie przybywa rowerzystów. Przekroczona ważna granica

Mieszkańcy stolicy coraz chętniej wykorzystują w mieście rower. W tym roku ruch rowerowy zwiększył się o 11 proc. – pokazują badania, które przedstawił stołeczny Urząd Miasta.

Publikacja: 09.10.2023 14:32

Ruch rowerowy przez Wisłę zwiększył się bardziej niż średnia wzrostu dla całej Warszawy. W ciągu dob

Ruch rowerowy przez Wisłę zwiększył się bardziej niż średnia wzrostu dla całej Warszawy. W ciągu doby np. mostem Świętokrzyskim przejeżdżało ok. 6 tys. osób

Foto: adobestock

Okazuje się, że na reprezentacyjnym warszawskim trakcie – Alejach Ujazdowskich, liczba rowerzystów przekracza tysiąc w ciągu godziny. Rośnie także liczba przeprawiających się rowerem na druga stronę Wisły: na moście Świętokrzyskim rowerem jest co czwarty pojazd.

Rowerzystów zliczały kamery pomiarowe ustawione w maju oraz czerwcu w 57 miejscach stolicy. Takie pomiary prowadzone są od 2014 r. przez Zarząd Dróg Miejskich, który w tym roku zbierał informacje także o liczbie elektrycznych hulajnóg, urządzeń transportu osobistego i wspomagających ruch (np. rolki). W większości lokalizacji przejeżdżających rowerami liczono w środę 31 maja 2023 r. w czasie porannego oraz popołudniowego szczytu, w godzinach od 7 do 9 oraz pomiędzy godzinami 16 a 19.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Rowerowa Koalicja Rzeczpospolitej
Rower miejski przez cały rok. W coraz większej liczbie miast
Rowerowa Koalicja Rzeczpospolitej
Rowery publiczne przynoszą miastom zyski i tworzą miejsca pracy
Rowerowa Koalicja Rzeczpospolitej
Rower w mieście wygrywa z samochodem i komunikacją publiczną
Rowerowa Koalicja Rzeczpospolitej
Dopłat do elektrycznych rowerów nie będzie. Program upadł jeszcze przed startem
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Rowerowa Koalicja Rzeczpospolitej
Rowerowa sieć połączy wszystkie regiony. Ważna deklaracja marszałków
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama