Do ostatnich sukcesów Orkiestry Symfonicznej Filharmonii należy zrealizowanie na przełomie 2017 i 2018 roku tournée koncertowe do Chin, które obejmowało 9 koncertów m.in. w Nanning, Liuzhou, Nanchang, Dalian.
Tournée było doskonałą okazją, by zaprezentować wielotysięcznej publiczności nie tylko muzykę europejską, kojarzącą się głównie z okresem karnawału (J. Strauss, G. Verdi, A. Dworak) oraz utwory inspirowane kulturą azjatycką (G. Rossini, G. Verdi), ale także dzieła polskich twórców: St. Moniuszki, W. Kilara, F. Chopina w opracowaniu na orkiestrę G. Fitelberga. Wszystkie koncerty, które poprowadził czeski dyrygent – Maestro Jerzy Petrdlik przyjmowane były entuzjastycznie, a Orkiestra otrzymywała owacje na stojąco, wielokrotnie bisując.
Ten cykl nadzwyczajnych wydarzeń artystycznych to kolejne działania na rzecz promocji nie tylko samej Filharmonii i Województwa Podkarpackiego ale także szeroko rozumianej polskiej kultury muzycznej i twórczości rodzimych kompozytorów.
Podobny charakter miał także koncert zaprezentowany w listopadzie 2017 roku, w słynnej „Złotej Sali” Wiedeńskiego Musikverein. Wieczór ten był właściwie inauguracją obchodzonego w tym roku 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 10 listopada ubiegłego roku koncert w Wiedniu poprowadził Maestro Massimiliano Caldi a w programie znalazły się m.in. Preludium Symfoniczne „Polonia” E. Elgara i Uwertura „Bajka” St. Moniuszki. Był to już szósty koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej w Wiedeńskim Musikverein. O występy w tak prestiżowym miejscu zabiega każdy Artysta.
Na szczególną uwagę zasługuje też wprowadzony w ubiegłym roku przez Filharmonię cykl koncertów o nazwie BOOM (Balet, Operetka, Opera, Musical). W ramach tego projektu zrealizowano już kilkanaście przedsięwzięć artystycznych m.in. wystawiono: Operę „Eugeniusz Oniegin” P. Czajkowskiego, „Don Pasquale” G. Donizettiego, a także operetkę „Zemsta Nietoperza” J.Straussa.