Aktualizacja: 27.04.2018 13:00 Publikacja: 21.10.2018 00:01
Grzegorz Sapiński
Foto: rp.pl
Konferencja „Miasta. Ludzie. Przyszłość” odbędzie się 10 października 2023 r. w Warszawie i poświęcona będzie szeroko pojętej tematyce zrównoważonego rozwoju miast.
Wspieranie zrównoważonej mobilności miejskiej to element transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej.
Już w październiku Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej uruchomi inkubator przedsiębiorczości triQube, który będzie oferował efektywne wsparcie mikro-, małym i średnim przedsiębiorstwom z regionu.
Potencjał społeczny, gospodarczy i geograficzny stolicy Zachodniego Pomorza czyni ją naturalnym przyczółkiem kontaktów polsko-skandynawskich. Miasto bierze to pod uwagę przy planowaniu dalszego rozwoju.
Do korzyści, które niesie ze sobą 5G, partnerzy współpracujący przy śląskiej sieci zaliczają oszczędność pieniędzy i czasu, ponieważ można wyeliminować infrastrukturę kablową
Katowice od lat stawiają na promocję roweru jako środka transportu. W mieście działa największy w regionie system wypożyczalni rowerów miejskich, który z roku na rok przyciąga coraz więcej osób. Choć sezon jeszcze trwa, to do połowy października zanotowano już ponad 190 tys. wypożyczeń rowerów!
Białostoccy seniorzy są aktywni, działają na rzecz lokalnej społeczności, uczestniczą w życiu miasta. Z myślą o nich wiele się dzieje. Miejskie programy obejmują zarówno dbałość o bezpieczeństwo czy zdrowie seniorów, ale także wspierają ich pasje i zainteresowania. Jak co roku październik upływa pod znakiem starszych mieszkańców Białegostoku.
Nietolerancje i alergie pokarmowe mogą dotyczyć osób w różnym wieku. W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o nietolerancji glutenu - mieszaniny białek znajdującej się w pszenicy, orkiszu, jęczmieniu i życie. Czym różni się celiakia od nieceliakalnej nadwrażliwości na gluten? W jaki sposób zdiagnozować i leczyć te jednostki chorobowe?
Kiedy temperatury spadają, a dni stają się krótsze, nasz organizm jest bardziej narażony na różnego rodzaju infekcje. Jak więc zadbać o naszą odporność w te chłodniejsze miesiące?
Po Miele, Nokii i Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej teraz Politechnika Śląska wykorzysta technologię 5G w zbudowanej dla niej sieci.
Węgla dla domów i mieszkań w Polsce będzie pod dostatkiem. Zabezpieczyliśmy rezerwy, uruchomiliśmy odpowiednie mechanizmy, aby pilnować cen za pośrednictwem naszych spółek – mówi Marek Wesoły, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.
Zielona transformacja będzie wiązać się z ogromnymi nakładami inwestycyjnymi i ogromnym popytem na finansowanie. Potrzebne są zarówno duże banki, jak i te mniejsze, specjalistyczne, takie jak BOŚ – mówi Sebastian Bodzenta, wiceprezes zarządu Banku Ochrony Środowiska.
Październik na Dolnym Śląsku upłynie w tym roku pod znakiem 25-lecia powstania województwa. Zaplanowano aż 200 różnego rodzaju wydarzeń: sportowych, kulturalnych, rozrywkowych i turystycznych.
Niegrzeczne sztuki bawiące i wabiące widzów wieczorową porą!
26 września po raz kolejny magia katowickiego Spodka przyciągnie młodych szachistów, którzy wezmą udział w Synerise Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach.
Ponad 36 milionów pasażerów skorzystało w pierwszym półroczu tego roku z usług Flixa, informuje firma. Mowa o wynikach całej grupy, która obejmuje przewozy autokarowe i kolejowe w Europie i poza nią.
Być może już niedługo, tak jak każdy może dziś mieć auto i podróżować po lądach, tak wkrótce będzie w stanie pływać po morzach i oceanach, a dokładniej – w ich głębinach. Wszystko za sprawą Nemo, tzw. osobistej łodzi podwodnej.
Przez osiem lat daleko odeszliśmy od konstytucyjnego wzorca.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Przedstawiciel Białego Domu wyraził nadzieję, że dostarczenie Ukraińcom czołgów abrams wzmocni potencjał ofensywny ukraińskiej armii.
Dziennik "Izwiestia" podaje, że rosyjskie siły zbrojne tworzą nowe brygady szturmowe oraz brygady, których zadaniem jest prowadzenie rozpoznania w ramach nowo formowanego korpusu armijnego - odnotowuje think tank, Instytut Studiów nad Wojną (ISW) w swoim najnowszym raporcie na temat sytuacji na froncie na Ukrainie.
Choć firma była zmuszona zmienić biznesplan z powodu wojny lub pandemii i zaniechać inwestycji, może rozliczyć koszty podatkowe i nie musi oddawać VAT. Fiskus jest na tak.
Przedsiębiorca, który zorganizował wypożyczalnię sprzętu sportowego czy książek na terenie sklepu, nie urządzi u siebie handlowej niedzieli. Tak wynika z wyroków Sądu Najwyższego w sprawie zakazu handlu w niedziele.
Zdecydowanie największa grupa badanych winą za aferę wizową obarcza obóz rządzący, reszta nie wie, co o tym myśleć, albo nie słyszała o sprawie - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" i RMF FM.
Na granicy Polski z Niemcami mogą znów pojawić się punkty kontrolne. Berlin skarży się na rosnącą presję migracyjną.
Antywirusowy lek stosowany w terapii osób, u których przebieg COVID-19 był łagodny lub umiarkowany, może wywoływać mutacje wirusa i przyspieszać pojawianie się nowych wariantów - twierdzą naukowcy.
Już przegraliśmy, nastąpiło to 24 lutego 2022 roku – mówi Aleksiej Wieniediktow, przebywający w Rosji redaktor zlikwidowanego przez władze radia Echo Moskwy, uznawany przez rządzących za „agenta zagranicznego”.
Dopóki Polska nie spełni wszystkich warunków dopuszczających, Komisja Europejska nie będzie płaciła faktur za projekty finansowane z polityki spójności na lata 2021–2027 – mówi Elisa Ferreira, unijna komisarz ds. spójności i reform.
Jedna z największych platform dostaw posiłków chce zmian przepisów dotyczących tzw. gig-workerów – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Spółka staje po stronie forsowanych przez UE rozwiązań, przeciw którym protestuje reszta branży.
Na lądzie front tkwi w miejscu. Ale trwa ukraińska ofensywa powietrzna.
Pogarsza się sytuacja w branży budowlanej, gdzie co trzeci kontrakt zaczyna przynosić straty. Przed wyborami rząd obiecuje pieniądze na zwiększenie oczekiwanej od miesięcy waloryzacji.
W związku z falą nielegalnych imigrantów Mateusz Morawiecki zapowiedział kontrole na polsko-słowackiej granicy. Podobny krok rozważa Berlin wobec Polski i Czech.
Prezydent Brazylii, Luiz Inácio Lula da Silva, w piątej przejdzie operację biodra i będzie pracował ze swojej prezydenckiej rezydencji przez około trzy tygodnie - poinformowały brazylijskie władze.
W Seulu odbyła się pierwsza od dekady duża parada wojskowa, w czasie której prezentowane są m.in. pociski balistyczne i śmigłowce szturmowe. Jak pisze Reuters był to pokaz siły w związku z tym, że Seul przyjmuje obecnie twardsze stanowisko wobec Korei Północnej.
To ukraiński pocisk obrony powietrznej wybuchł w Przewodowie i zabił dwie osoby – jest opinia polskich biegłych w śledztwie prokuratury.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski mówił o historycznym znaczeniu porozumienia z USA ws. wspólnej produkcji broni przez Stany Zjednoczone i Ukrainę.
Aktualizacja „Cyberpunka” mocno zwiększyła zainteresowanie grą, a debiutujący 26 września dodatek „Widmo wolności” zbiera świetne opinie. Trwają też prace nad nową wiedźmińską sagą.
Co drugi Polak kupuje online częściej niż rok temu. To najpopularniejsza strategia zakupowa na trudne czasy i to już drugi rok z rzędu. Oszczędzać chcą wszyscy, nawet ci z najwyższymi dochodami, więc rynek musi na to mocno odpowiedzieć.
„Zabójca szwoleżerów i inne opowiadania” Bogusława Chraboty nie pozostawiają wątpliwości, że literackim uniwersytetem dla autora była lektura Gustawa Herlinga- -Grudzińskiego.
Kluby PKO BP Ekstraklasy zarabiały na transferach młodych Polaków, a Raków Częstochowa oraz Legia Warszawa pokazały, że zyski warto także inwestować.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas