Ta wystawa plenerowa zajmuje 14,5 tys. mkw., a na jej urządzenie użyto 149 dekoracji i milion energooszczędnych diod eko-LED , tworzących fantazyjne kształty. Widowiskowe efekty łączą się z muzyką.
Do pałacu prowadzi nas rozświetlony tunel, w którym rozbrzmiewają utwory Jana Sebastiana Bacha, Johannesa Brahmsa, Johanna Straussa. Tę część instalacji usytuowano w szerokiej alei, przecinającej tzw. przedpole, na którym stoi kilka zabytkowych budowli, dodających romantycznej aury: Mauzoleum Potockich, Domek Dozorcy (obecnie kasa muzeum), Domek Lanciego i Szenicówka, w której mieści się dziś Villa Intrata.
Z dziedzińca otwiera się panoramiczny widok na fasadę pałacu, a do ogrodów prowadzi rozświetlona pergola, strzeżona przez orły. Łaciński cytat z Horacego zachęca do zapomnienia o codziennych troskach życia i odpoczynku.
Wchodzimy do Ogrodu Północnego z aleją obsadzoną pnączami. Można też podziwiać iluminowaną XVII-wieczną altanę. A szczególnie efektownie wyglądają złociście rozświetlone drzewka pomarańczowe. Obok nich odwiedzający robią sobie zdjęcia w dekoracyjnej świetlnej ramie z pałacem w tle. Tegoroczną nowością jest Muzyczny Ogród Marzeń na tarasie dolnym. Schodzi się do niego przez taras górny z mitologicznymi figurami, chwalącymi cnoty króla Jana III i królowej Marysieńki oraz rzeźbiarskimi puttami na balustradzie. Taras górny i dolny zajmują ogrody barokowe ze strzyżonymi ścianami szpalerów drzew, wyznaczających trakt spacerowy z widokiem na Jezioro Wilanowskie.
Świetlne dekoracje podkreślają geometryczne kształty tego założenia architektonicznego i ożywiają barwy, a spacerującym towarzyszy muzyka klasyczna, m.in. Vivaldiego i Czajkowskiego.