19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 21.06.2015 18:57 Publikacja: 21.06.2015 00:01
Pokazy tematyczne fontanny multimedialnej stanowią jedną z głównych atrakcji turystycznych Rzeszowa. Fontanna uważana jest za jedną z najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie konstrukcji w Polsce, a nawet Europie.
Foto: fot. Archiwum UM Rzeszów
Pokazy tematyczne fontanny multimedialnej stanowią jedną z głównych atrakcji turystycznych Rzeszowa. Fontanna uważana jest za jedną z najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie konstrukcji w Polsce, a nawet Europie.
Foto: fot. Archiwum UM Rzeszów
Most Narutowicza w Rzeszowie słynie przede wszystkim z niecodziennego kształtu i kolorystyki. Stalowe łuki pomalowane na kilkanaście kolorów przypominają tęczę. Most łączy ulicę Naruszewicza oraz ulicę Wierzbową.
Foto: fot. Archiwum UM Rzeszów
Rzeszowska kładka jest wyjątkowa w skali całego kraju nie tylko ze względu na kształt, ale również na wyposażenie: specjalnie hartowane i klejone szkło balustrad, obudowane szyby windowe oraz iluminację świetlną całego obiektu.
Foto: fot. Archiwum UM Rzeszów
Ratusz w Rzeszowie dzisiejszą formę przyjął pod koniec XIX wieku, kiedy to w 1867 i 1884, a następnie w latach 1897-98 przeprowadzono jego gruntowną przebudowę łączącą elementy stylu neogotyckiego i neorenesansowego. Do dziś Ratusz pozostaje budynkiem, w którym mieści się siedziba Urzędu Miasta i Prezydenta.
Foto: fot. Archiwum UM Rzeszów
Rynek Starego Miasta jest w centrum starówki Rzeszowa. W jego obrębie znajduje się wiele sklepików, a przede wszystkim kawiarni i restauracji. Odbywają się na nim liczne uroczystości i festiwale miejskie.
Foto: fot. Archiwum UM Rzeszów
Rynek Starego Miasta jest w centrum starówki Rzeszowa. Wychodzi z niego wiele ulic (Kopernika, Słowackiego, Kościuszki, Baldachówka, Przesmyk). W jego obrębie znajduje się wiele sklepików, a przede wszystkim kawiarenek. Odbywają się na nim liczne uroczystości i festiwale miejskie.
Foto: fot. Archiwum UM Rzeszów
Rzeszów podczas burzy
Foto: fot.Tadeusz Późniak
Stadion Miejski w Rzeszowie to stadion piłkarsko-żużlowy znajdujący się przy ul. Hetmańskiej 69. Swoje mecze rozgrywa tu między innymi piłkarska drużyna Stali Rzeszów oraz Resovii Rzeszów . W 2009 roku odbyły się tutaj mecze eliminacyjne do Mistrzostw Europy kobiet U-17, w których brała także udział reprezentacja Polski.
Foto: fot. Archiwum UM Rzeszów
Węzeł Wyzwolenia przy ulicy Warszawskiej w Rzeszowie.
Foto: fot. Archiwum UM Rzeszów
Zamek Lubomirskich w Rzeszowie to jeden z głównych zabytków miasta. Wybudowany został w latach 1902–1906 na miejscu dawnego zamku Lubomirskich. Jest ulokowany pomiędzy aleją Pod Kasztanami, aleją Lubomirskich, ulicą Chopina, placem Śreniawitów oraz ulicą płk. Lisa-Kuli.
Foto: fot. Archiwum UM Rzeszów
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Scena Muzyki Polskiej to program artystyczny realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Filharmonią Narodową, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najbliższe koncerty już 14 i 21 stycznia w Filharmonii Narodowej.
Coraz więcej dużych, globalnych firm podkreśla, że preferują współpracę z dostawcami, którzy świadomie zarządzają swoją emisyjnością i podejmują działania w zakresie zrównoważonego rozwoju
Małe firmy działające równocześnie w Polsce i w innych krajach UE mogą już zgłaszać się do procedury zwolnienia z VAT za granicą. To korzystne rozwiązanie zwłaszcza dla firm z pogranicza zachodniego i południowego.
Porozumienie zawarte przez spółkę z osobami prowadzącymi działalność nierejestrowaną wywołuje obowiązek ubezpieczeniowy.
Jest środa, 15 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś porozmawiamy o negocjacjach Polski w sprawie Krajowego Planu Odbudowy, kontrowersjach wokół Cinkciarza, najnowocześniejszych chipach niedostępnych dla Polski oraz europejskich stoczniach zarabiających na rosyjskich tankowcach.
Egzaminy ósmoklasisty w 2025 roku odbędą się między 13 a 15 maja. Jednym z obowiązkowych przedmiotów jest język polski. Jakie lektury muszą znać uczniowie?
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Bloomberg przedstawił szczegóły dotyczące 16 pakietu unijnych sankcji wobec Rosji.
Kolejne zwycięstwo Magdaleny Fręch w Australian Open. Polka pokonała Annę Blinkową i w trzeciej rundzie zagra z kolejną Rosjanką, ale znacznie bardziej wymagającą - Mirrą Andriejewą.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas