Aktualizacja: 21.06.2015 18:57 Publikacja: 21.06.2015 00:01
11 zdjęć
ZobaczFoto: fot. Archiwum UM Rzeszów
Konferencja „Miasta. Ludzie. Przyszłość” odbędzie się 10 października 2023 r. w Warszawie i poświęcona będzie szeroko pojętej tematyce zrównoważonego rozwoju miast.
Wspieranie zrównoważonej mobilności miejskiej to element transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej.
Już w październiku Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej uruchomi inkubator przedsiębiorczości triQube, który będzie oferował efektywne wsparcie mikro-, małym i średnim przedsiębiorstwom z regionu.
Potencjał społeczny, gospodarczy i geograficzny stolicy Zachodniego Pomorza czyni ją naturalnym przyczółkiem kontaktów polsko-skandynawskich. Miasto bierze to pod uwagę przy planowaniu dalszego rozwoju.
Do korzyści, które niesie ze sobą 5G, partnerzy współpracujący przy śląskiej sieci zaliczają oszczędność pieniędzy i czasu, ponieważ można wyeliminować infrastrukturę kablową
Katowice od lat stawiają na promocję roweru jako środka transportu. W mieście działa największy w regionie system wypożyczalni rowerów miejskich, który z roku na rok przyciąga coraz więcej osób. Choć sezon jeszcze trwa, to do połowy października zanotowano już ponad 190 tys. wypożyczeń rowerów!
Białostoccy seniorzy są aktywni, działają na rzecz lokalnej społeczności, uczestniczą w życiu miasta. Z myślą o nich wiele się dzieje. Miejskie programy obejmują zarówno dbałość o bezpieczeństwo czy zdrowie seniorów, ale także wspierają ich pasje i zainteresowania. Jak co roku październik upływa pod znakiem starszych mieszkańców Białegostoku.
Po kilku latach pracy gotowe są nowe modele videomatów i biletomatów Polregio, pozwalające podróżnym na jeszcze łatwiejszy zakup biletów kolejowych.
Rozmowa z Irminą Opalą-Sołtysiak, dyrektorką działu najmu (Head of Leasing) Unibail-Rodamco-Westfield Polska.
Dobra wiadomość: stopniowo zaczynamy sobie uświadamiać, jak ważna dla otaczającego nas świata jest gospodarka cyrkularna – i jak niewiele o niej wiemy. Zła wiadomość: z nadganianiem zaległości zanadto się nie spieszymy.
Zgodnie z szacunkami ONZ w 2050 r. światowa populacja osiągnie 9,7 mld ludzi, co będzie stanowiło ogromne wyzwanie dla systemów żywnościowych. Wzrost zapotrzebowania na artykuły spożywcze powinien skłonić branżę spożywczą do dokonywania bardziej zrównoważonych wyborów już dziś, biorąc pod uwagę produkcję żywności, jej bezpieczeństwo oraz opakowania i ich recykling.
Dializa otrzewnowa niesie ze sobą wiele korzyści dla pacjentów z przewlekłą chorobą nerek, ale i dla systemu ochrony zdrowia. Niestety, w Polsce jest zdecydowanie za rzadko stosowana. Aktualnie korzysta z niej jedynie 4 proc. chorych na PChN.
Nowoczesne firmy już dziś muszą sięgać po technologie przyszłości i działać zgodnie z zasadami, które zawiera definicja przemysłu 4.0. Wszystko po to, żeby zachować swoją pozycję i móc dalej się rozwijać. Przykładem jest Hasco-Lek SA – rodzinna firma z polskim kapitałem.
Największy polski kolejowy przewoźnik pasażerski przechodzi na energię ze źródeł odnawialnych od PGE Energetyka Kolejowa. Spółka gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo dostaw.
Chcemy się nadal rozwijać, bo Polska to dla nas strategiczny rynek. Wierzymy w projekty offshore, ale rozwijamy także portfolio inwestycji lądowych – mówi Michał Jerzy Kołodziejczyk, prezes Equinor w Polsce.
Żyjemy w niezbyt wesołych czasach dla segmentu B, ale mimo to Mazda 2 ma doczekać się następcy. Nowy model może otrzymać ciekawy układ napędowy - silnik Wankla połączony z elektrycznym, czyli rozwiązanie znane z MX-30 Skyactiv R-EV.
Po roku oczekiwania na pisemne uzasadnienie w tzw. sprawie „Skóry”, obrońca mordercy złożył skargę na przewlekłość postępowania. W jej wyniku skazany na dożywocie mężczyzna otrzymał 5 tys. złotych rekompensaty. Teraz będzie mógł odwołać się do sądu apelacyjnego.
Na uroczystym otwarciu Muzeum Historii Polski, wyczekiwanego od lat, nie powinny paść haniebne słowa porównujące przeciwników politycznych do zaborców. I naprawdę nie da się tego delikatniej napisać, bo po przemówieniu premiera na usta cisną się dużo mocniejsze wyrazy.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Doradca szefa kancelarii Wołodymyra Zełenskiego, Mychajło Podolak, wyraził przekonanie, że Ukraina będzie otrzymywać niezbędną pomoc do końca wojny.
Samolot pasażerski lecący z Warszawy do Monachium zawrócił i wylądował na lotnisku Chopina.
15. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2023 przeszły do historii jako rekordowe zarówno pod względem liczby wystawców jak i zwiedzających.
Politycy Lewicy Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek wzięli symboliczny ślub podczas spektaklu w Kielcach. Fotografie z wydarzenia opublikowali w mediach społecznościowych.
Brytyjska policja prowadzi śledztwo ws. celowego powalenia jednego z najsłynniejszych drzew w Wielkiej Brytanii, jaworu (sycamore) rosnącego w Szczelinie Jaworowej, przy Murze Hadriana w hrabstwie Northumberland.
Trwa renowacja XIX-wiecznego pałacu Ludwika Heinzla w Łodzi. Wkrótce w zabytkowych wnętrzach otworzy się pięciogwiazdkowy hotel. To będzie jeden z najbardziej luksusowych obiektów tego typu w Polsce.
Praktyczne skutki uszczelniania granic poprzez kontrole, co zapowiedział z jednej strony premier Mateusz Morawiecki, a z drugiej szefowa niemieckiego MSZ Nancy Faeser, wbrew oczekiwaniom nie rozwiążą problemu nielegalnej migracji. Spowodują tylko wypychanie cudzoziemców do „sąsiada”.
Afera Negreiry nabiera rozpędu. Z dokumentów, do których dotarła agencja Reutera, wynika, że klub Roberta Lewandowskiego, opłacający w przeszłości wiceszefa sędziów, został objęty dochodzeniem w związku z podejrzeniem przekupstwa.
Nadia Lebik otrzymała Złotego Lwa podczas 48. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w kategorii Reżyser Obsady za film "Kos". Na czym polega jej praca?
Jarosław Kaczyński radykalizuje retorykę przeciwko sądom po wyroku ws. Zbigniewa Ziobro i Agnieszki Holland. Ile w tej postawie kampanii wyborczej, a ile rzeczywistych zamiarów?
Sir Michael Gambon, aktor znany z roli prof. Albusa Dumbledore'a w filmach o Harrym Potterze zmarł w szpitalu w wieku 82 lat.
Nikt nie powinien błagać o sprawiedliwość w Kościele! – stwierdza Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich. Zauważa, że u wielu biskupów nie ma „determinacji” do zajęcia się problemem wykorzystywania seksualnego małoletnich, a pokrzywdzonych zostawiono samych.
Narodowy Bank Polski opublikował spot, w którym chwali się, że dzięki niemu od kilku miesięcy ceny w Polsce stoją w miejscu, a nawet spadają. Cóż, te ceny, na które polityka NBP rzeczywiście ma wpływ, wciąż rosną.
Są zarzuty dla kierowcy BMW, który według prokuratury spowodował wypadek na autostradzie A1. W wypadku zginęło małżeństwo z małym dzieckiem.
Minister sprawiedliwości i prokurator generalnych Zbigniew Ziobro przekazał najnowsze ustalenia dotyczące tragicznego wypadku na autostradzie A1, w którym rodzina z małym dzieckiem spłonęła w samochodzie marki KIA. Chodzi o prędkość z jaką poruszało się BMW, które jak się okazało również brało udział w tym wypadku. Kierowca BMW ma usłyszeć zarzuty.
Na podstawie zebranych dowodów zdecydowano o aresztowaniu mężczyzny, który miał udusić matkę opaską zaciskową, czyli tzw. trytytką.
Od 25 września we Francji trwa Paris Fashion Week. Wczorajszy pokaz domu mody Dior był nie tylko prezentacją nowej kolekcji marki na sezon wiosna/lato 2024, ale także manifestem ważnych dla kobiet przesłań.
Aktywiści wzywają wszystkie komitety wyborcze do wprowadzenia moratorium na budowę nowych ferm przemysłowych, wsparcia ekologicznej produkcji rolnej, w tym wprowadzenia zielonych zamówień publicznych i systemowej ochrony wody w rolnictwie.
– Potrzebuję nowych wyzwań, a ta branża mi je zapewnia. Odnalazłam się w niej – mówi Joanna Podkowa, kierowniczka kategorii zakupów bezpośrednich w ElectroMobility Poland. Zobacz odcinek programu „A dlaczego nie…” poświęcony Joannie.
– Pomyślałem, że fajnie byłoby wrócić do Polski i oddać swoją duszę polskiemu projektowi – mówi Paweł Sojka, kierownik ds. jakości w ElectroMobility Poland. Zobacz odcinek programu „A dlaczego nie…” poświęcony Pawłowi.
- Oxford przyciąga ambitne osoby, tym się wyróżnia. Zbudowałam tam mocne kontakty – mówi Małgorzata Wojtala, ekspertka ds. baterii wysokiego napięcia w ElectroMobility Poland. Zobacz odcinek programu „A dlaczego nie…” poświęcony Małgorzacie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas