Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Aktualizacja: 07.09.2015 03:43 Publikacja: 06.09.2015 18:12
Ekobazary, czyli zdrowa żywność prosto od producenta
Foto: Wydział Prasowy DWL
Wielbiciele wsi dzielą się na tych, którzy zdecydowali się tam zamieszkać, oraz tych, którzy, nie rezygnując z miejskich uciech, chętnie korzystają z jej sekretów. Jakie to sekrety? Oczywiście mowa przede wszystkim o czasie, który płynie wolniej, o ciszy i spokoju, a także o pracy, która nigdy nie ma końca.
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
W e-commerce każda minuta przestoju może przynieść firmie poważne straty. Szczególnie w okresach wzmożonej sprzedaży, takich jak święta czy inne sezonowe promocje, systemy IT muszą działać bez zarzutu. Awaria trwająca zaledwie 30 minut może nie tylko spowodować straty finansowe, ale także zniszczyć reputację firmy.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Oceniając wniosek o przyznanie statusu uchodźcy, jaki złożyła kobieta posiadająca obywatelstwo afgańskie, państwo członkowskie UE może wziąć pod uwagę wyłącznie jej płeć i obywatelstwo - wskazał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w piątkowym wyroku.
Państwo członkowskie Unii Europejskiej, które nie uznaje zmiany imienia i tożsamości płciowej uzyskanej zgodnie z prawem w innym państwie członkowskim, narusza prawa obywateli UE. Tak wynika z wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który zapadł 4 października.
Meta, właściciel Facebooka, nie może wykorzystywać publicznych informacji o orientacji seksualnej użytkownika, uzyskanych poza jej platformami, do tworzenia spersonalizowanych reklam - orzekł w piątek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Marek Karp, budując Ośrodek Studiów Wschodnich, starał się przywrócić ciągłość niezależnej myśli politycznej i kontynuować linię Instytutu Europy Wschodniej, w którym pracował profesor Stanisław Swianiewicz.
Założenie jest proste, ale tylko na początku mocno komediowe. Pewna warszawska rodzina decyduje się wziąć udział w rywalizacji. Ma zdobyć 50 tys. followersów w internecie. Nagrodą ma być luksusowy apartament.
Balon nienawiści napompowany jest do granic wytrzymałości.
Nowe olśnienia książkowe i stare lektury science fiction. A do tego film o wrestlingu i eklektyczna playlista.
Gdzieś tam, na jednym z tysięcy serwerów, jest już dokładnie rozrysowany schemat, lista zadań, które będziesz musiał wykonać – dzisiaj, jutro, za 20 lat. I każde z nich – a wiadomo już, kiedy przyjdą, znają dobrze swój czas – wyda się odkryciem, pragnieniem, fragmentem twojego własnego pomysłu na samego siebie.
Tylko jeden duży operator komórkowy miał udany trzeci kwartał 2024 roku pod względem liczby przenoszących numer. Są nowe dane UKE.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Strategiczne Wojska Rakietowe Rosji rozpoczęły ćwiczenia na Syberii.
Przelanie na rachunek innej osoby pieniędzy nawet z zaznaczeniem, że to pożyczka, nie dowodzi jeszcze zawarcia takiej umowy.
Na zorganizowanej w poniedziałek konferencji naukowcy potwierdzili, że nie otrzymali z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów żadnej odpowiedzi, ale są gotowi by rozmawiać z premierem.
W związku z informacjami medialnymi dotyczącymi możliwości naruszenia tajemnicy obrończej w toku śledztwa prowadzonego m.in. przeciwko Januszowi Palikotowi z urzędu wdrożone zostało w poniedziałek postępowanie sprawdzające – informuje Prokuratura Krajowa.
Na zaproszenie ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie do Polski przyjechała ekipa popularnego holenderskiego programu telewizyjnego „Rail Away”. Dziennikarze odwiedzili Pomorskie i Warmińsko-Mazurskie, aby przybliżyć swoim widzom trasy kolejowe i atrakcje turystyczne.
Była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie może jeszcze objąć mandatu europosłanki. Rząd nie wysłał do Parlamentu Europejskiego informacji, kto zastąpi Marcina Kierwińskiego.
Rosnący w siłę dolar i napięcia geopolityczne na Bliskim Wschodzie nie dają odetchnąć krajowej walucie, która zanotowała siódmy spadkowy dzień z rzędu.
Prezydent Andrzej Duda, kierując przepisy o Trybunale Konstytucyjnym do TK, potwierdził, że niezależnie od okoliczności nie stać go na nic więcej niż tylko bycie notariuszem poprzedniego rządu spod szyldu PiS. Ale obecnemu przy okazji „kupił” trochę czasu.
Po rozchwianym pod względem nastrojów zeszłym tygodniu w poniedziałek emocje wśród inwestorów handlujących na krajowym parkiecie wyraźnie opadły.
Naukowy wyjazd Marcina Romanowskiego na Węgry. Obrońca nie zdradza, czy jego klient stawi się na drugie wezwanie prokuratury.
W swoje 21. urodziny na stanowisku prezydenta Władimir Putin ma coraz większe problemy ze znalezieniem gości, którzy do niego przyjdą.
Antykremlowski działacz Ildar Dadin zginął w Charkowie podczas walki o Ukrainę – poinformował były rosyjski poseł Ilja Ponomariew.
Związkowcy wywalczyli 60-procentową podwyżkę wynagrodzeń, ale zamierzają bronić swoich pozycji w styczniu, gdy będą negocjować z pracodawcami plany automatyzacji terminali.
Prezydent Andrzej Duda skierował do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli prewencyjnej uchwaloną we wrześniu ustawę o Trybunale Konstytucyjnym oraz przepisy ją wprowadzające.
Robert Lewandowski przeżywa w Barcelonie kolejną młodość i szeroko się uśmiecha, ale zgrupowanie reprezentacji to dla niego wciąż czas, gdy robi dobrą minę do złej gry.
Dlaczego Facebook blokuje treści od polskich wydawców? Jakie są największe wyzwanie przed mediami? Co wymaga regulacji? – o tym w podcaście „Rzecz w tym” rozmawiali Bogusław Chrabota, redaktor naczelny Grupy Wydawniczej Gremi z Michałem Szułdrzyńskim, redaktorem naczelnym „Rzeczpospolitej”.
Te wydatki rosną od początku agresji na Ukrainę i właśnie osiągnęły historyczny rekord. Co tydzień kremlowski reżim wydaje na propagandę równowartość 211 mln zł publicznych pieniędzy. Pomimo to oglądalność największych kanałów propagandowych maleje od początku wojny. Czyżby Rosjanie się budzili?
Business Centre Club zapowiada jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie polskiego biznesu – BCC For the Future. Tegoroczna edycja konferencji odbędzie się 10 i 11 października w Warsaw Presidential Hotel (dawniej hotel Marriott). W ramach wydarzenia zaplanowano 20 sesji tematycznych oraz paneli dyskusyjnych z udziałem ekspertów w dziedzinie nauki, zarządzania i doradztwa biznesowego, a także liderów firm odnoszących sukcesy na rynku.
W natłoku codziennych problemów i wyzwań związanych z bieżącym funkcjonowaniem polskiej energetyki, Kongres Energetyki Rozproszonej staje się przestrzenią, w której nauka, biznes i administracja spotykają się, aby wspólnie wytyczać kierunki polskiej transformacji. Lokalny wymiar tego procesu będzie akcentowany przez licznych przedstawicieli inicjatyw energetycznych (takich jak klastry i spółdzielnie energetyczne) i organizacji branżowych, a także samorządowców i przedsiębiorców.
Czy piłkarze, tak jak zwykli pracownicy, będą mogli opuścić klub przed końcem kontraktu? Wyrok Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) oznacza zmiany, choć niekoniecznie tak szybkie i drastyczne, jak wielu oczekuje.
Kais Saied pozbył się rywali i wygrał ponownie wybory prezydenckie w Tunezji. Wcześniej zasłużył sobie na uznanie UE, ograniczając o połowę liczbę nielegalnych migrantów pokonujących Morze Śródziemne.
Podwyższenie kar to za mało, aby ograniczyć naruszenia praw pracowników. Potrzebne są przede wszystkim rutynowe i niezapowiedziane kontrole inspekcji pracy.
Pod naciskiem przewoźników państwo wprowadza elektroniczną kontrolę zezwoleń na wykonywanie w Polsce międzynarodowych przewozów przez zagraniczne podmioty. System ma utrudnić nieuczciwą konkurencję pozaunijnych przewoźników.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas