Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 12.01.2016 21:36 Publikacja: 12.01.2016 19:17
Andrzej Korpak jest dyrektorem generalnym General Motors Manufacturing Poland – Gliwice i Tychy oraz GM Powertrain w Szentgotthard. Wcześniej był wiceprezesem ds. produkcji w Isuzu Motors Polska w Tychach.
Foto: materiały prasowe
Decyzja o budowie fabryki Opla pod Gliwicami była zapowiedzią dużych przeobrażeń w gospodarce Śląska. Dziś widać, że ta inwestycja nie tylko zmodyfikowała ekonomiczne priorytety regionu, ale także zmieniła sposób podejścia do pracy, jej organizację i nawyki. Gdy perspektywy dla pogłębiającego straty przemysłu węglowego są coraz gorsze, w motoryzacji rosną produkcja i zatrudnienie.
O tym, czym dla regionu stała się fabryka Opla, jak wyglądała na początku, a jak rozwija się dziś, mówi Andrzej Korpak, szef General Motors Manufacturing Poland.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Amerykański koncern General Electric (GE) nie będzie już dalej serwisować turbin gazowych i parowych w rosyjskich elektrociepłowniach o łącznej mocy 5 GW, nie będzie dostarczać części zamiennych ani udostępniać dokumentacji.
Corvette to symbolem amerykańskiego sportowego auta z silnikiem V8 pod maską o dużej pojemności. Jednak czasy się zmieniają. Także dla Corvetty.
Po przejęciu Twittera przez Elona Muska firma General Motors zawiesiła zamieszczanie na tej platformie płatnych reklam. Koncern motoryzacyjny chce zorientować się, jaki kierunek obierze serwis społecznościowy pod rządami nowego właściciela.
Cruise, dział pojazdów autonomicznych koncernu General Motors, niezadowolony z wysokich cen mikroprocesorów firmy Nvidia Corp. zabrał się za opracowanie własnych i chce używać ich od 2025 r.
Koncern General Motors jest zmuszony do ogłoszenia akcji przywoławczej ponad 484 tysięcy aut. Wynikiem tej decyzji są problemy z działaniem pasów bezpieczeństwa, co może przekładać się na bezpieczeństwo podróżnych.
"Wygląda na to, że ambasador USA w Polsce była kiepska z historii w szkole" - pisze na swoim oficjalnym profilu na Twitterze MSZ Rosji w reakcji na wpis Georgette Mosbacher, która w poniedziałek przypomniała, iż Adolf Hitler i Józef Stalin współpracowali w przededniu II wojny światowej, a Polska była ofiarą tej współpracy.
Branżowy związek United Auto Workers ogłosił, że jego członkowie zaaprobowali nowy 4-letni układ zbiorowy pracy z General Motors kończąc najdłuższy strajk w sektorze motoryzacji od 50 lat
Tak jak Ronald Reagan doprowadził do upadku ZSRR, tak Donald Trump chce doprowadzić do totalnego zmodyfikowania systemu globalnych porozumień gospodarczych, który w jego opinii nie jest korzystny dla USA.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas