Składa się z 400 projektów i około tysiąca wydarzeń artystycznych, festiwali, koncertów, imprez w przestrzeni miejskiej. Polecamy, naszym zdaniem, te najważniejsze.
Lang Lang i Symfonicy Waszyngtońscy, 18 lutego, godz. 19, Narodowe Forum Muzyki
Lang Langa polscy melomani znają choćby z tego, że w styczniu 2010 roku rozpoczął obchody Roku Chopinowskiego w Polsce. Przełomem w jego karierze okazał się występ w zastępstwie André Wattsa w sierpniu 1999 roku podczas Festiwalu Ravinia, kiedy zagrał pierwszy koncert fortepianowy Czajkowskiego z towarzyszeniem Chicago Symphony Orchestra pod batutą Christopha Eschenbacha.
Rozpoczął naukę gry na fortepianie już jako trzylatek. Słynący z nietuzinkowych interpretacji pianista wystąpi w Narodowym Forum Muzyki po raz pierwszy i wykona Koncert fortepianowy a-moll Edwarda Griega. Pianiście towarzyszyć będzie National Symphony Orchestra Washington. Symfonicy Waszyngtońscy zaprezentują publiczności m.in. „Phaethona" Christophera Rouse'a, kompozycję zainspirowany postacią Faetona, czyli syna Heliosa, który podjął próbę przewieźć rydwanem słońce. Dyrygować będzie Christoph Eschenbach.
Ennio Morricone, 23 lutego 2016 roku, Hala Stulecia
Wrocław będzie jedynym miastem, jakie w tym roku odwiedzi włoski kompozytor. Jego najnowszą muzykę można posłuchać w filmie Quentina Tarantino „Nienawistna ósemka". Koncert Ennia Morriconego odbędzie się pod hasłem „2016 rok, 60 lat, 600 kompozycji". Bo Morricone jest już aktywny kompozytorsko od sześciu dekad. Jego temat Debory z „Dawno temu w Ameryce", partię „Oboju Gabriela" z „Misji", motywy z „Bękartów wojny" czy obu części filmu biograficznego o Janie Pawle II docenia cały muzyczny świat.
W programie koncertu nie powinno zabraknąć klasycznych tematów z westernów Sergia Leone, które znane są fanom również z interpretacji Metalliki. A także lirycznej muzyki do „Maleny" Giuseppe Tornatorego.