Aktualizacja: 31.01.2016 20:01 Publikacja: 31.01.2016 20:01
Foto: materiały prasowe
W tym roku od 12 do 14 lutego organizatorzy targów adresowanych do entuzjastów czterech wielkich pasji znów spodziewają się kolejek przed kasami. Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2016 mają być zresztą prawdziwym zwiastunem wakacji w środku zimy.
Miłośnicy podróży, poznawania kultur, tradycji i oczywiście egzotycznych smaków będą mogli poznać najlepsze oferty wyjazdów, przestudiować najświeższe katalogi. Obowiązkowym punktem wizyty na turystycznej wystawie będą stoiska najatrakcyjniejszych regionów kraju. Wśród lokalnych ciekawostek znajdziemy świeżo otwarte Muzeum Polskiej Piosenki z Opola, Szlak Piastowski łączący różne regiony, Smaki ze Śląska i nie tylko, usłyszymy muzykę Szopena, zobaczymy wspólne pieczenie toruńskiego piernika. Według raportu Ministerstwa Sportu i Turystyki w 2015 r. turyści najczęściej odwiedzali województwa: małopolskie, mazowieckie, pomorskie, zachodniopomorskie, dolnośląskie i wielkopolskie. Zwolennicy podróży zagranicznych znajdą na targach m.in. propozycje z Niemiec, Włoch, Rumunii, Węgier, Maroka, Indii, Filipin, Indonezji czy Dominikany. Po raz kolejny odbędzie się konferencja „Turystyka kulinarna – Polski hit", skierowana do restauratorów i hotelarzy. Specjaliści dyskutować będą o rozwijającej się w imponującej skali turystyce rowerowej.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Na stacji Poznań Górczyn spłonęła naczepa z pralkami i kieszeniowy wagon. Zniszczone są także dwa wagony PKP Intercity.
W Poznaniu doszło do pożaru dwóch pociągów – w ogniu stanęły składy towarowy i osobowy, którym podróżowali kibice. Ogień został już opanowany, nie ma informacji o poszkodowanych.
W sobotę na Pomnik Ofiar Tragedii Katastrofy Smoleńskiej na Placu Piłsudskiego w Warszawie wszedł mężczyzna, który miał przy sobie przedmiot przypominający broń. Policjanci użyli granatów hukowych, by go obezwładnić.
Sejm będzie nadal pracował nad projektem zakładającym brak kary za przerwanie ciąży do 12 tygodnia jej trwania i dekryminalizację pomocy w samodzielnej aborcji. Posłowie nie zgodzili się na odrzucenie tych przepisów, czego domagała się Konfederacja i PiS.
Właśnie ukazał się „Ja to ktoś inny” Jona Fossego, trzeci i czwarty tom opus magnum noblisty – wielotomowej „Septologii” o życiu malarza Aslego.
„Dunder albo kot z zaświatu” to jedna z popularnych dziś paragrafówek.
Książka „Alicja. Bożena. Ja” Jerzego Żurka to dowód złego smaku tak autora, jak i wydawcy.
Ally Pankiw w „Żarty się skończyły” przygląda się, jak ból bohaterki wpływa na jej proces twórczy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas