19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 04.02.2016 19:58 Publikacja: 04.02.2016 19:07
By Michał Obiegło (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons
– Utworzenie akademii poszerzy możliwości edukacyjne społeczności lokalnej, związane z nowymi kierunkami studiów I i II stopnia, a także uzyskiwaniem stopnia doktora w wybranych dziedzinach – tłumaczy nam dr Przemysław Słowiński, prorektor ds. studenckich PWSZ.
Uczelnia powstała w 1998 roku, na bazie zespołu kolegiów językowych, które funkcjonowały w tym mieście już w latach 90. ubiegłego wieku. – W ramach jednostki utworzono Instytut Administracji, Instytut Zarządzania oraz Instytut Nauczycielski – wspomina dr Słowiński. Dodaje, że uczelnia oferowała studia na pięciu kierunkach na poziomie licencjatu w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym. Dziś na uczelni są cztery wydziały: Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego, Ekonomiczny, Humanistyczny i Techniczny. Szkoła kształci w sumie na 13 kierunkach blisko 3 tys. studentów.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Przed nami kolejne wybory. Czy i tym razem młodzi chętnie pójdą do urn i jaką decyzję podejmą. Czy głosowanie wśród młodych ludzi stało się modne? W podcaście „Szkoła na nowo” dr Jędrzej Witkowski z Centrum Edukacji Obywatelskiej, współautor podstawy programowej nowego przedmiotu edukacja obywatelska.
Egzaminy ósmoklasisty w 2025 roku odbędą się między 13 a 15 maja. Jednym z obowiązkowych przedmiotów jest język polski. Jakie lektury muszą znać uczniowie?
Znamy najlepsze w Polsce licea ogólnokształcące i technika. W 27. rankingu Perspektywy 2025 zwyciężyły XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie oraz Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie. Obie szkoły utrzymały pozycję sprzed roku.
Rodzice, którzy wywierają presję na szkolnych pedagogów w obecności przyprowadzonego prawnika, to rosnący trend w Szwecji.
Resort rodziny zamierza zwiększyć atrakcyjność zawodu opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym, dziennego opiekuna i niani. Przedstawił projekt, którym Rada Ministrów zajmie się jeszcze w I kwartale tego roku.
Przeciwko edukacji zdrowotnej w szkole protestują chyba tylko ci, którzy nie przeczytali podstawy programowej z tego przedmiotu. Bo, mam nadzieję, że politycy nie próbują zbić kapitału politycznego na zdrowiu i dostępie do edukacji najmłodszych obywateli.
Tzw. ustawa Kamilka nakłada na szkoły i rodziców nowe obowiązki. Jeden z nich związany jest z organizacją studniówek czy szkolnych wycieczek.
W 2025 roku maturzyści przystępują obowiązkowo do egzaminu pisemnego i ustnego z języka obcego nowożytnego. Większość uczniów będzie zdawać język angielski. Co trzeba wiedzieć o tym egzaminie?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas