Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 31.05.2016 23:00 Publikacja: 31.05.2016 23:00
Kadr z „Nieznanej dziewczyny” Jeana-Pierre'a i Luca Dardenne'ów z konkursu w Cannes, filmu który otworzy łódzki festiwal
Foto: Transatlantyk
Od lewej: pomysłodawca i dyrektor TransAtlantyka Jan A.P. Kaczmarek i Wojciech Modest Amaro, kulinarny mistrz festiwalu
Foto: Transatlantyk
– Przeżywamy spektakularny romans, który skończył się małżeństwem z Łodzią – powiedział Jan. A.P. Kaczmarek, laureat Oscara, dyrektor i pomysłodawca festiwalu. – Kiedy w Poznaniu zrobiło się mniej komfortowo, z radością przyjęliśmy zaproszenie Łodzi. Bo Łódź buduje się nie tylko w wymiarze fizycznym, metropolitarnym, ale mentalnym – świadomościowo. W niewielu polskich miastach spotkałem się z taką identyfikacją z własnym miastem. Ten łódzki kontekst jest dla nas bardzo ważny, bo miejsce ma gigantyczny wpływ na skalę festiwalu, zaś trud włożony w przygotowania – prowadzi do celu.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Rozpoczęły się wakacje. Stolica, jak co roku, przyciągnie miliony turystów. Priorytetem dla miasta jest zapewnie...
Unikanie opłat za przejazdy transportem publicznym stanowi istotne wyzwanie dla finansów samorządów, które stara...
W stolicy województwa śląskiego rozwój infrastruktury rowerowej postępuje wraz z zieloną metamorfozą miasta. Łąc...
We Wrocławiu odbyło się Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy. Jego celem było rozwinięcie dotychczasowej współpra...
W tym roku przypada 80. rocznica rozpoczęcia odbudowy stolicy po wojnie. Do obchodów zainicjowanych przez miasto...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas