Aktualizacja: 19.06.2016 23:00 Publikacja: 19.06.2016 23:00
Fot. Tadeusz Poźniak
Foto: materiały prasowe
Aż 96 proc. mieszkańców województwa podkarpackiego deklaruje, że czuje związek ze swoim regionem. To świetny wynik, drugi w całym kraju – wynika z raportu Regionalnego Obserwatorium Terytorialnego. Na Podkarpaciu nie brakuje też firm, które od lat żyją z regionem w symbiozie. Przykładem może być rzeszowskie Asseco Poland. - Od 25 lat koncentrujemy się na tworzeniu i rozwoju oprogramowania, które obsługuje najważniejsze sektory gospodarki. W tym czasie z małej regionalnej firmy staliśmy się globalnie działającą grupą informatyczną – mówi Marek Panek, wiceprezes Asseco Poland. Grupa współpracuje z Politechniką Rzeszowską. Angażuje się również w działalność lokalnego biznesu, uczestnicząc w zrzeszającym ponad 600 firm Podkarpackim Klubie Biznesu. - Przede wszystkim jesteśmy jednak kojarzeni z sukcesami rzeszowskiej siatkówki, ponieważ od wielu lat jesteśmy tytularnym sponsorem klubu siatkarskiego Asseco Resovii – mówi wiceprezes. Kilkudziesięcioletnią tradycją pochwalić się może również firma Lerg, specjalizująca się w produkcji żywicy. - Najwięcej zaangażowania i wsparcia kierujemy do Klubu Sportowego Chemik w Pustkowie-Osiedlu, inwestując w rozwój młodszych i starszych sportowców – mówi Agnieszka Kozubek-Bespalenko, dyrektor generalny firmy.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
W kultowym filmie „Czterdziestolatek”, który został nakręcony w latach 70., budowlańcami, inżynierami, kierownikami i prezesami są mężczyźni. To oni wykuwają kilofami przyszłość narodu na poligonach dworca centralnego czy Trasy Łazienkowskiej. A kobiety….? W tej złożonej drabinie społecznej pełnią zgoła inne, niższe funkcje – są żonami, sekretarkami, laborantkami. Tak było w czasach PRL-u, a jak jest dzisiaj? Jaką rolę w wyrównywaniu szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy odgrywają Sektorowe Rady ds. Kompetencji?
Obie strony żyją w swoich silosach. W ten sposób nie wykorzystujemy w pełni ani możliwości polskich przedsiębiorstw, ani potencjału instytutów badawczych. Warto również przeanalizować istniejący w Polsce model finansowania badań.
Już 2 grudnia, na PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu 2024 – jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w kraju.
DPD przekroczyła liczbę ponad 30 tysięcy punktów DPD Pickup, odpowiadając na dynamicznie rosnący popyt na wygodne i szybkie odbiory przesyłek poza adresem (OOH) w całym kraju. Dynamiczny rozwój usług OOH to bezpośrednia odpowiedź firmy na zmieniające się oczekiwania polskich konsumentów, którzy coraz częściej wybierają zakupy online i cenią sobie elastyczność oraz dostępność usług kurierskich.
Region organizuje szereg akcji pomocowych, również skierowanych do dzieci i młodzieży.
Zmieniliśmy zasady konkursów o środki dla organizacji pozarządowych, tak żeby nikt nie miał wątpliwości, że są one wydawane sprawiedliwie i transparentnie – mówi Michał Braun, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (NIW-CRSO).
Zawsze wspólnym mianownikiem i podmiotem naszych działań jest pacjent – mówi Bartłomiej Chmielowiec, rzecznik praw pacjenta (RPP).
Żaden podmiot nie działa w próżni, a otoczenie makroekonomiczne ma zasadniczy wpływ na funkcjonowanie jednostek publicznych. W związku z tym, dyskutując o kondycji finansowej szpitali w Polsce, powinniśmy brać pod uwagę takie elementy jak: inflacja, otoczenie regulacyjne i sytuacja społeczna w kraju.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas