Aktualizacja: 20.06.2016 22:00 Publikacja: 20.06.2016 22:00
2 zdjęcia
ZobaczW mieście jest 41 linii dziennych i sześć nocnych, obsługiwanych przez 251 autobusów
Foto: materiały prasowe
Białostockie autobusy miejskie mają barwy biało – zielone. W ostatnich latach w mieście przeprowadzono wiele inwestycji i reform, które sprawiają, że owe kolory to nie tylko ekologiczna symbolika. Z centrum aglomeracji, dzięki budowie obwodnicy o parametrach drogi ekspresowej, udało się wyprowadzić ruch tranzytowy, dlatego jest ona czołówce rankingów najmniej zakorkowanych miast w Polsce.
Białystok ma unikatowy na skalę polską, system zarządzania komunikacją publiczną. Miasto jest właścicielem trzech przedsiębiorstw świadczących usługi przewozu pasażerów. To model konkurencji regulowanej. Jeżeli jedno z nich nie zmniejsza kosztów działania na przykład w związku ze spadającymi cenami paliw, z dużą dozą prawdopodobieństwa uczyni to inne. Administracja prezydencka i rada miasta oczekują wtedy od marudera doszlusowania do standardów najlepszej ze spółek. I tak z każdą pozycją kosztową. – Stary i ociężały monopolista przewozowy pokazał, że nie umie odpowiadać na potrzeby społeczeństwa, podział na trzy mniejsze podmioty był zalążkiem myślenia o wprowadzaniu elementów konkurencji pomiędzy podmiotami świadczącymi usługi – mówi dr. inż. Marek Litwin, dyrektor ds. ITS i Poboru Opłat w Windsor-Detroit Bridge Authority w Kanadzie, jeden z ekspertów, którzy wspierali miasto w organizacji transportu publicznego.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Huragan Éowyn uderzył w Wielką Brytanię z wiatrem o prędkości 160 km na godzinę. Brytyjskie władze zdecydowały o zamknięciu lotnisk i szkół w regionach, gdzie sztorm uderzy najmocniej.
Organizatorzy Światowego Forum Ekonomicznego w Davos usiłowali zachęcić uczestników do korzystania z bezpłatnych podróży pociągiem, jednak większość gości postawiła na wysokoemisyjne środki transportu. Efekt? W tym roku liczba prywatnych odrzutowców lądujących na lotnisku w Zurychu wzrosła o 15 procent w stosunku do 2024 roku.
W 2025 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) planuje udostępnić kierowcom ponad 400 km nowych dróg. W tym roku chce także ogłosić kolejne przetargi na odcinki autostrad i dróg szybkiego ruchu o łącznej długości ok. 123 km. Wiele inwestycji wchodzi w skład tzw. sieci TEN-T.
Spółka CPK ma już zmodyfikowany program budowy szybkiej kolei w Polsce. KDP powinna okazać się kołem zamachowym polskiej gospodarki i szansą na przyspieszenie rozwoju przemysłu.
Prezydent USA Donald Trump zapowiedział odebranie Panamie Kanału Panamskiego. Powód? Bo zarządzają nim chińscy żołnierze. To nieprawda. Jednak Chińczycy dużo inwestują w Ameryce Środkowej.
Rozbudowę kompleksu City Park Wrocław kończy Ideal Idea. Nieruchomość zostanie oddana do użytku w tym roku.
Niedługo zapadnie decyzja o szczegółach funkcjonowania spółki wynajmu taboru dla potrzeb CPK. Pomysł obarczony jest także ryzykiem.
Kolejowe i drogowe projekty związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego idealnie wpisują się w unijny program „Łącząc Europę”. To dlatego CPK wystąpiło do Komisji Europejskiej o dofinansowanie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas