Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 05.07.2016 22:41 Publikacja: 05.07.2016 22:41
Turystów w atrakcyjne miejsca regionu wożą m.in. pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej
Foto: materiały prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego już po raz kolejny zaprasza na wycieczki kolejowe, za które pasażerowie nie muszą płacić. Wraz z przewodnikiem podróżni mogą odwiedzić najpiękniejsze parki krajobrazowe i zabytki regionu. Pociągi podstawiają: samorządowa Łódzka Kolej Aglomeracyjna oraz Przewozy Regionalne.
W najbliższym czasie planowana są wycieczki: kolejowo – piesza do Spalskiego Parku Krajobrazowego (trasa pociągu Łódź – Brzustów – Łódź, 16 lipca), kolejowo - rowerowa do Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki (trasa Łódź – Chociw Łaski – Łódź, 30 lipca), kolejowo - rowerowa do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego (trasa Łódź – Skierniewice Rawka – Łódź, 13 sierpnia) oraz arboretum w Rogowie (Łódź – Rogów – Łódź – 27 sierpnia). To ostatnie miejsce jest wyjątkowe. Zdaniem fachowców, w Rogowie znajduje się jeden z z najcenniejszych, najbogatszych w gatunki i odmiany drzew oraz krzewów ogród w Europie. Jest on prowadzony przez Wydział Leśny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Rozpoczęły się wakacje. Stolica, jak co roku, przyciągnie miliony turystów. Priorytetem dla miasta jest zapewnie...
Unikanie opłat za przejazdy transportem publicznym stanowi istotne wyzwanie dla finansów samorządów, które stara...
W stolicy województwa śląskiego rozwój infrastruktury rowerowej postępuje wraz z zieloną metamorfozą miasta. Łąc...
We Wrocławiu odbyło się Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy. Jego celem było rozwinięcie dotychczasowej współpra...
W tym roku przypada 80. rocznica rozpoczęcia odbudowy stolicy po wojnie. Do obchodów zainicjowanych przez miasto...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas