RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 04.11.2016 11:16 Publikacja: 03.11.2016 20:00
Ambitna kraksa cenionego reżysera czyli Szwoleżerowie Jana Klaty w Teatrze Polskim w Bydgoszczy z 2011 r.
Foto: materiały prasowe
Ambitna kraksa cenionego reżysera czyli "Szwoleżerowie" Jana Klaty w Teatrze Polskim w Bydgoszczy z 2011 r.
Foto: materiały prasowe
Ambitna kraksa cenionego reżysera czyli "Szwoleżerowie" Jana Klaty w Teatrze Polskim w Bydgoszczy z 2011 r.
Foto: materiały prasowe
Ambitna kraksa cenionego reżysera czyli "Szwoleżerowie" Jana Klaty w Teatrze Polskim w Bydgoszczy z 2011 r.
Foto: materiały prasowe
Ambitna kraksa cenionego reżysera czyli "Szwoleżerowie" Jana Klaty w Teatrze Polskim w Bydgoszczy z 2011 r.
Foto: materiały prasowe
Ekipa filmowa „Żużla” na planie. W środku reżyserka i scenarzystka Dorota Kędzierzawska.
Foto: materiały prasowe
„Pół wieku na czarno” czyli wspomnienia trenera Marka Cieślaka.
Foto: materiały prasowe
"Porąbany", czyli nowa powieść kryminalna Alfreda Siateckiego ze środowiskiem żużlowców w tle
Foto: materiały prasowe
Zawody żużlowe są jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce. Podobnie jak piłka nożna czy siatkówka przyciągają tysiące widzów na trybuny i przed telewizory. Na stadionach frekwencja sięga nawet kilkunastu tysięcy widzów, a polska liga jest jedną z najważniejszych na świecie. Nawet w Anglii, Danii czy Australii, zawodnicy nie są takimi gwiazdami jak w Polsce. Widowiskową dyscypliną żyją setki młodych ludzi. Mimo to nie powstają o nich filmy, mało jest książek, a o sukcesach polskich zawodników rzadko pisze się na żółtych paskach. Żużel jest w Polsce nazywany "czarnym sportem" i stanowi to dobrą przenośnię - jest niedocenianym "kopciuszkiem", niezauważanym pomimo swej tradycji i donośnych sukcesów.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Polskim przedsiębiorcom dostarcza nowoczesne rozwiązania finansowe, wyznacza standardy w branży leasingowej. Zaczęło się skromnie – od jednego aktu założycielskiego i sporych ambicji. Dziś PKO Leasing jest liderem polskiego rynku leasingowego, który napędza małe i duże biznesy. Jak wyglądało 25 drogi na szczyt?
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
On, ona i plaża. A jednak „To nie mój film” nie jest komedią romantyczną. To małżeński eksperyment, w którym oni są sobą znużeni, a na plaży szaleje śnieżyca.
Trwa potyczka między kinami i streamingiem. Co przyniesie nam rok 2025?
Filmy dla dzieci i polskie produkcje sprawiły, że 2024 r. kina zakończą wynikiem lepszym niż w roku 2023. W 2025 r. walka o widza będzie ostrzejsza. To już prawdziwy wyścig platform streamingowych na nowe lokalne produkcje.
Maria Zbąska proponuje ciekawy „To nie mój film”. A mistrzowie? Almodovar trzyma wysoką formę, Zemeckis zawodzi
Dobiegł końca czwarty sezon „Zbrodni po sąsiedzku”, uroczego kryminału o Nowym Jorku, i są dwa wyjścia. Albo seria odkryła, czym jest naprawdę, albo się wyczerpała.
Oglądam teraz serial Netflixa na podstawie książki, którą kochałam w dzieciństwie.
„Przysięgły nr 2” to 40. film w reżyserskiej karierze Clinta Eastwooda. Przez dekady, konsekwentnie unikając wyraźnych podziałów na czarne i białe, analizował to, co usytuowane w szarych strefach. Robi to także teraz w bardzo dobrym obrazie, którego bohaterowi daleko do jednowymiarowości.
Pomysł na „Here. Poza czasem” jest świetny, ale nie wypalił. Na ekranie straszą nuda i banał.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas