Skusić smart pracowników

Już niemal ośmiu na dziesięciu polskich specjalistów i menedżerów deklaruje w badaniu firmy rekrutacyjnej Antal gotowość do przeprowadzki w związku z pracą. Chociaż głównym argumentem, który może ich przekonać do zmiany miejsca zamieszkania, jest podobnie jak w poprzednich latach odpowiednio wyższe wynagrodzenie (wskazywane przez prawie dwie trzecie badanych), to liczy się również jakość życia w nowym miejscu.

Publikacja: 27.02.2017 21:30

Anita Błaszczak

Anita Błaszczak

Foto: Fotorzepa / Kompala Waldemar

Co czwarty ze specjalistów i menedżerów wśród czynników skłaniających do przyjęcia zamiejscowej oferty pracy wskazuje atrakcyjność danego miasta i dobre warunki socjalne.

W obecnych czasach „rynku pracownika", chcąc przyciągnąć (i zatrzymać) dobrych kandydatów, trzeba zaproponować im coś więcej niż samą pracę. Łowcy głów przyznają, że kandydaci do pracy (w tym szczególnie ci z pokolenia Y) zwracają coraz większą uwagę na dodatkowe elementy ofert. Chcą pracować w dbających o załogę firmach, w nowoczesnych, przyjaznych biurach. Zwracają też uwagę na czas oraz warunki dojazdu do pracy i chcą mieszkać w miejscu, gdzie żyje się wygodnie i zdrowo.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Regiony
Dolny Śląsk konsekwentnie wspiera Ukrainę
Regiony
Tak Warszawa podniosła się z ruin
Regiony
Dolny Śląsk zaprasza turystów. Szczególnie teraz
Regiony
Odważne decyzje w trudnych czasach
Materiał partnera
Kraków – stolica kultury i nowoczesna metropolia