Aktualizacja: 11.04.2017 22:30 Publikacja: 11.04.2017 22:30
„Bieg po nowe życie” odbył się w tym roku już po raz dziesiąty.
Foto: materiały prasowe
1 kwietnia w Wiśle odbył się „Bieg po nowe życie". Pomysłodawcą wydarzenia jest Przemysław Saleta, który oddał córce nerkę.
Sportowcy z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji oraz gwiazdy teatru, filmu, sceny muzycznej i kabaretowej, dziennikarze i sportowcy spotkali się w marszu nordic walking, by pokazać wsparcie dla polskiej medycyny transplantacyjnej. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem widzów, ale pełni też rolę edukacyjną. Poza osobami znanymi z mediów w rywalizacji biorą udział dawcy i biorcy narządów, pokazując, że po przeszczepie można wrócić do zdrowia i pełnej aktywności.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Dlatego nie warto liczyć na to, że „na pewno nic się nie stanie” albo „jakoś tam będzie”
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie głośnej afery maseczkowej. Nie ujawni powodów, bo decyzję zaskarżyło do sądu Ministerstwo Zdrowia – ustaliła „Rzeczpospolita”.
W przypadku większości spółek z sektora medycznego można się podziewać kontynuacji pozytywnych tendencji w wynikach. Część jednak nie zaliczy końcówki zeszłego roku do udanych.
Trudności w dostępie do lekarzy, zbyt wysoki koszt badań poza NFZ, brak potrzeby i poczucie bycia zdrowym to główne powody, które powstrzymują Polaków przed profilaktyką onkologiczną – wynika z najnowszych badań.
Najnowsze wyniki badań pokazały pozytywny związek pomiędzy suplementacją kwasami omega-3 a „wiekiem biologicznym”. Ciekawy rezultat uzyskano m.in. łącząc suplementację omega-3 z witaminą D i regularnymi ćwiczeniami fizycznymi. Co odkryto?
Niewłaściwe warunki pracy, choroby cywilizacyjne, starzejące się społeczeństwo to wyzwania, z którymi musi mierzyć się rynek pracy. Dbanie o zdrowie pracowników jest jedną z odpowiedzi na te wyzwania. Władze samorządu województwa lubelskiego ogłosiły nabór wniosków do działania 9.5 „Ochrona środowiska pracy”, programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego.
– Nie możemy zakładać, że każda osoba – zwłaszcza ta, która nie ma dostępu do komputera czy internetu – będzie wiedziała, kiedy i dlaczego powinna poddać się badaniom profilaktycznym – mówi dr hab. n. med. Beata Jagielska, dyrektor Narodowego Instytutu Onkologii.
W 2024 roku odnotowano 1028 incydentów w ochronie zdrowia wobec 405 incydentów w 2023 roku – wynika z danych CSIRT CeZ.
Uruchomienie Europejskiej przestrzeni danych dotyczących zdrowia ma nastąpić przez zakończeniem obecnej kadencji Komisji Europejskiej. Naczelna Izba Lekarska zapowiada przeprowadzanie kampanii informacyjnej na temat EHDS dla lekarzy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas