Aktualizacja: 29.05.2017 23:00 Publikacja: 29.05.2017 23:00
Przedszkolaki w Kędzierzynie będą się uczyć m.in. gotowania.
Foto: shutterstock
Dodatkowe zajęcia będą możliwe dzięki dotacjom unijnym. Miasto otrzymało ponad 2 mln zł wsparcia na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014–2020.
Bezpłatne zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków będą we wszystkich placówkach samorządowych. Unijna dotacja zostanie przeznaczona na wsparcie wczesnego rozwoju maluchów. Będą mogły liczyć na lekcje angielskiego, zajęcia muzyczno-ruchowe, plastyczne, taneczne, badawcze, informatyczne, matematyczne, kulinarne czy fotograficzne. Poza tym w placówkach będą prowadzone projekty „Bezpieczne przedszkole", „Gotowi na szkołę" czy „Optymistyczne przedszkole".
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Dlatego nie warto liczyć na to, że „na pewno nic się nie stanie” albo „jakoś tam będzie”
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Ministerstwo Edukacji Narodowej jako podmiot wypłacający gratyfikację pieniężną w związku z nadaniem tytułu honorowego profesora oświaty musi sporządzić i przesłać informację PIT-11 podatnikowi oraz urzędowi skarbowemu. Jakie obowiązki ma pracodawca?
Wójt gminy nie ma kompetencji do określania i przyznawania dodatków motywacyjnych dla nauczycieli, których przełożonym jest dyrektor szkoły.
Eksperci nie są zgodni, czy studniówki należy traktować jako prywatne imprezy i pozwolić młodym dorosłym pić alkohol, czy jako wydarzenia organizowane „pod okiem” dyrektora i nauczycieli. A to ma znaczenie, bo bawią się na nich też niepełnoletni.
Czas egzaminu ósmoklasisty z każdego przedmiotu będzie wydłużony - informuje Ministerstwo Edukacji. Rozporządzenie w tej sprawie weszło w życie w czwartek 30 stycznia.
Edukacja to sprawa ważna. Kto ma z nią na bakier, może stracić stanowisko. Czy Katarzyna Kotula i Barbara Nowacka powinny się bać o pracę?
Szkoły dostrzegają problem związany z nadużywaniem telefonów komórkowych. To nie tylko szkolenia z higieny cyfrowej, ale także zakazy ich używania.
Co roku tysiące młodych ludzi chce rozpocząć studia na kierunku wybranym zgodnie z ich zainteresowaniami. Jednym z dylematów, przed którym stają, jest ten dotyczący modelu kształcenia: studia dwustopniowe czy jednolite magisterskie? Oba systemy mają swoje zalety, które warto poznać przed podjęciem decyzji. Przedstawimy je w dzisiejszym artykule.
Sposobem na rozwiązanie konfliktu między MEN a Kościołem powinna być reforma nauczania religii. W szkole byłaby to wiedza o religii, w parafii katecheza, czyli duchowe formowanie młodego człowieka – uważa ks. prof. Andrzej Kobyliński, filozof, etyk, wykładowca UKSW.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas