Dla mieszkańców i biznesu

Dzięki środkom unijnym poprawia się komfort życia mieszkańców Dolnego Śląska. To banał? Oczywiście, ale poparty konkretami, które dotyczą wielu dziedzin otaczającej nas rzeczywistości.

Publikacja: 29.06.2017 21:30

Marek Kozubal

Marek Kozubal

Foto: Fotorzepa / Kompala Waldemar

Oto aż 135 mln zł zostanie przeznaczone na budowę innowacyjnych ośrodków badawczych wrocławskich uczelni. Dzięki tym pieniądzom powstaną laboratoria do badania produkcji i przetwórstwa żywności oraz wydobycia i przeróbki surowców. Dolny Śląsk jest najbogatszym w surowce polskim regionem i należy to wykorzystać.

Te projekty są potężne, ale w stolicy Dolnego Śląska realizowane są mniejsze, nie mniej ciekawe, które niewątpliwie będą wszystkich cieszyły. W parku Tysiąclecia powstał tor wrotkarski m.in. z betonową nawierzchnią przeznaczoną do jazdy szybkiej, ale też tor do jazdy ulicznej. Wokół tego obiektu powstała nowa infrastruktura drogowa umożliwiająca dojazd do wrotkowiska. Oprócz tego, że teren ten będzie służył mieszkańcom, stanie się miejscem, gdzie latem zostaną rozegrane konkurencje The World Games 2017.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Regiony
Dolny Śląsk konsekwentnie wspiera Ukrainę
Regiony
Tak Warszawa podniosła się z ruin
Regiony
Dolny Śląsk zaprasza turystów. Szczególnie teraz
Regiony
Odważne decyzje w trudnych czasach
Materiał partnera
Kraków – stolica kultury i nowoczesna metropolia